Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Guarana. Co znamená pojem Guarana z kategorie Nápoje?

Co to je Guarana? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Guarana?

Guarana je název pro semena jihoamerického stromu paulinie nápojné. Tato semena mají povzbuzující účinky pomáhající snižovat únavu, udržovat bdělost, zlepšovat paměť a soustředění. Proto se výtažky guarany přidávají do energetických nápojů (energy drinků), limonád, tyčinek a podobných výrobků. Guarana mj.
obsahuje theobromin, theofylin a kofein.


Co je to Guarana? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Guarana. Co znamená pojem Guarana z kategorie Nápoje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Guarana? se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Guarana je v sekci Nápoje

Klíčová slova: přesný význam, pojem, odborné názvosloví, význam, terminologie, co je to Guarana?, vysvětlení, lexikon, Nápoje, názvosloví, co znamená, heslo, definice, synonymum, informace, termín, definice pojmu, wiki


Pojem Guarana je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Guarana? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Semena guarany jsou stimulantem centrální nervové soustavy.
Guarana hraje důležitou roli v kulturách brazilských kmenů Tupi a Guaraní. Název „guaraná“ je odvozen ze slova wara ná. Tyto kmeny věří, že tato rostlina je magická, léčí střevní problémy a působí jako prostředek nabytí síly. Vypráví také báji o „Božském dítěti“, které bylo zabito hadem a jehož oči daly vzniknout této rostlině.

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Guarana ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Guarana na Youtube

Zkusit najít výraz Guarana ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Guarana ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Guarana ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Guarana ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Guarana například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Guarana? resp. co označuje slovo Guarana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Guarana, odpověď na dotaz co je to Guarana?. Víte např. kdo to je Josef Abrhám? Znáte a víte kdo je Baron? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nápoje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.