Co je to?
Výraz, termín, definice slova Guarana. Co znamená odborný pojem Guarana z kategorie Nápoje?

Co je to Guarana? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Guarana

Guarana je název pro semena jihoamerického stromu paulinie nápojné. Tato semena mají povzbuzující účinky pomáhající snižovat únavu, udržovat bdělost, zlepšovat paměť a soustředění. Proto se výtažky guarany přidávají do energetických nápojů (energy drinků), limonád, tyčinek a podobných výrobků. Guarana mj.
obsahuje theobromin, theofylin a kofein.


Co je to Guarana? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Guarana. Co znamená odborný pojem Guarana z kategorie Nápoje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Guarana se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: význam, vysvětlení, přesný výraz, synonymum, odborné názvosloví, odborný výraz, definice pojmu, co je to Guarana?, popis, pojem, terminologie, slovník, informace, heslo, význam pojmu, formulace, wiki, slovo


Pojem Guarana je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Guarana dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Semena guarany jsou stimulantem centrální nervové soustavy.
Guarana hraje důležitou roli v kulturách brazilských kmenů Tupi a Guaraní. Název „guaraná“ je odvozen ze slova wara ná. Tyto kmeny věří, že tato rostlina je magická, léčí střevní problémy a působí jako prostředek nabytí síly. Vypráví také báji o „Božském dítěti“, které bylo zabito hadem a jehož oči daly vzniknout této rostlině.

Více informací o pojmu Guarana lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Guarana ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Guarana ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Guarana ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Guarana na Youtube

Vyhledat výraz Guarana na Google.cz

Hledat heslo Guarana ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Guarana například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste zjistili co znamená Guarana? resp. co označuje slovo Guarana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Guarana, odpověď na dotaz co je to Guarana?. Víte např. kdo to je Antonín Gondolán? Znáte a víte kdo je Geront? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Guarana hledat i v jiných kategoriích (než nápoje) Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.