Co je to?
Definice výrazu, termínu Guarana. Co znamená odborný pojem Guarana z kategorie Nápoje?

Co je Guarana? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Guarana?

Guarana je název pro semena jihoamerického stromu paulinie nápojné. Tato semena mají povzbuzující účinky pomáhající snižovat únavu, udržovat bdělost, zlepšovat paměť a soustředění. Proto se výtažky guarany přidávají do energetických nápojů (energy drinků), limonád, tyčinek a podobných výrobků. Guarana mj.
obsahuje theobromin, theofylin a kofein.


Co je to Guarana? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Guarana. Co znamená odborný pojem Guarana z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Guarana je v kategorii nápoje

Klíčová slova: definice pojmu, co znamená, terminologie, odborné názvosloví, pojem, význam slova, nápoje, odborný výraz, Guarana, přesný význam, co to je, definice, vysvětlení, nápoje, synonymum, heslo, terminus technicus, názvosloví


Pojem Guarana je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Guarana? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Semena guarany jsou stimulantem centrální nervové soustavy.
Guarana hraje důležitou roli v kulturách brazilských kmenů Tupi a Guaraní. Název „guaraná“ je odvozen ze slova wara ná. Tyto kmeny věří, že tato rostlina je magická, léčí střevní problémy a působí jako prostředek nabytí síly. Vypráví také báji o „Božském dítěti“, které bylo zabito hadem a jehož oči daly vzniknout této rostlině.

Více informací o pojmu Guarana lze najít v následujících zdrojích

Hledat termín Guarana ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Guarana ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Guarana ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Guarana na Google.cz

Najít termín Guarana ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Guarana ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Guarana například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte co to je Guarana? resp. jaká je definice slova Guarana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Guarana, odpověď na dotaz co je to Guarana?. Víte např. kdo to je Infant? Znáte a víte kdo je Prostitutka? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nápoje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.