Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vodní dýmka. Co znamená odborný pojem Vodní dýmka z kategorie Kultura?

Co je to Vodní dýmka? Význam slova

Co znamená termín Vodní dýmka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Vodní dýmka, označovaná též jako vodnice, šiša nebo nargile, je zařízení ke spalování tabákové směsi, kdy kouř prochází přes vodní filtr. Je velmi oblíbená zejména v arabských zemích. V České republice je populární spíše mezi mladými lidmi. Tabákové směsi mají různé příchutě. K zahřívání tabáku se používá uhlí. Výhodou je, že vodní dýmka při používání nepáchne jako cigarety, ale ze zdravotního hlediska je zřejmě mnohem škodlivější. Vodní dýmky bývají umělecky zdobené a vyrábějí se v různých velikostech.

Co je to Vodní dýmka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vodní dýmka. Co znamená odborný pojem Vodní dýmka z kategorie Kultura?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Vodní dýmka) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Vodní dýmka patří do kategorie kultura

Klíčová slova: vysvětlení, pojem, popis, slovo, lexikon, terminus technicus, co to je, význam pojmu, odborné názvosloví, význam, kultura, slovník, co znamená, informace, heslo, terminologie, názvosloví, Vodní dýmka


Pojem Vodní dýmka je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vodní dýmka? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vodní dýmka, slangově vodárna, farec, vodnice, šíša (v zemích západní Afriky taktéž nargila, v arabských zemích se používá název hookah), je zařízení používané ke kouření. Funguje na principu filtrace a ochlazování kouře přes vodní filtr. Místo původu není známé, předpokládá se ale, že ji vynalezli Peršané.[1] Později se rozšířila do Arábie, na Střední východ, do Asie a do severní Afriky. Oblíbená je rovněž v Evropě a Severní Americe.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vodní dýmka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Vodní dýmka ve vyhledávači Qwant

Najít termín Vodní dýmka na Google.cz

Najít slovo Vodní dýmka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Vodní dýmka ve Wikizdrojích

Hledat slovo Vodní dýmka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vodní dýmka například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste zjistili co znamená Vodní dýmka? resp. jaký je význam pojmu Vodní dýmka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vodní dýmka, odpověď na dotaz co je to Vodní dýmka?. Víte např. kdo to je Bob Dylan? Znáte a víte kdo je George Clooney? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci kultura Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.