Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vodní dýmka. Co znamená pojem Vodní dýmka z kategorie Kultura?

Co je to Vodní dýmka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Vodní dýmka?

Vodní dýmka, označovaná též jako vodnice, šiša nebo nargile, je zařízení ke spalování tabákové směsi, kdy kouř prochází přes vodní filtr. Je velmi oblíbená zejména v arabských zemích. V České republice je populární spíše mezi mladými lidmi. Tabákové směsi mají různé příchutě. K zahřívání tabáku se používá uhlí. Výhodou je, že vodní dýmka při používání nepáchne jako cigarety, ale ze zdravotního hlediska je zřejmě mnohem škodlivější. Vodní dýmky bývají umělecky zdobené a vyrábějí se v různých velikostech.


Co je to Vodní dýmka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vodní dýmka. Co znamená pojem Vodní dýmka z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vodní dýmka patří do sekce Kultura

Klíčová slova: wiki, formulace, Kultura, terminologie, význam, co je to Vodní dýmka?, co znamená, význam pojmu, co to je, termín, přesný výraz, odborné názvosloví, Kultura, Vodní dýmka, popis, synonymum, odborný výraz, lexikon


Pojem Vodní dýmka je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vodní dýmka? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vodní dýmka, slangově vodárna, farec, vodnice, šíša (v zemích západní Afriky taktéž nargila, v arabských zemích se používá název hookah), je zařízení používané ke kouření. Funguje na principu filtrace a ochlazování kouře přes vodní filtr. Místo původu není známé, předpokládá se ale, že ji vynalezli Peršané.[1] Později se rozšířila do Arábie, na Střední východ, do Asie a do severní Afriky. Oblíbená je rovněž v Evropě a Severní Americe.

Pro více informací o heslu Vodní dýmka zkuste navštívit tyto odkazy

Najít slovo Vodní dýmka na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vodní dýmka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Vodní dýmka ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Vodní dýmka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Vodní dýmka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Vodní dýmka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vodní dýmka například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Vodní dýmka? resp. jaký je přesný význam slova Vodní dýmka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vodní dýmka, odpověď na dotaz co je to Vodní dýmka?. Víte např. kdo to je Bohumil Hrabal? Znáte a víte kdo je David Pastrňák? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Kultura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.