Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vodní dýmka. Co znamená pojem Vodní dýmka z kategorie Kultura?

Co je to Vodní dýmka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Vodní dýmka?

Vodní dýmka, označovaná též jako vodnice, šiša nebo nargile, je zařízení ke spalování tabákové směsi, kdy kouř prochází přes vodní filtr. Je velmi oblíbená zejména v arabských zemích. V České republice je populární spíše mezi mladými lidmi. Tabákové směsi mají různé příchutě. K zahřívání tabáku se používá uhlí. Výhodou je, že vodní dýmka při používání nepáchne jako cigarety, ale ze zdravotního hlediska je zřejmě mnohem škodlivější. Vodní dýmky bývají umělecky zdobené a vyrábějí se v různých velikostech.

Co je to Vodní dýmka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vodní dýmka. Co znamená pojem Vodní dýmka z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vodní dýmka se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: vysvětlení, synonymum, termín, Vodní dýmka, Kultura, co je to Vodní dýmka?, slovo, význam pojmu, heslo, co to je, terminus technicus, pojem, slovník, odborný výraz, terminologie, názvosloví, definice pojmu, přesný význam


Pojem Vodní dýmka je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Vodní dýmka?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Vodní dýmka, slangově vodárna, farec, vodnice, šíša (v zemích západní Afriky taktéž nargila, v arabských zemích se používá název hookah), je zařízení používané ke kouření. Funguje na principu filtrace a ochlazování kouře přes vodní filtr. Místo původu není známé, předpokládá se ale, že ji vynalezli Peršané.[1] Později se rozšířila do Arábie, na Střední východ, do Asie a do severní Afriky. Oblíbená je rovněž v Evropě a Severní Americe.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Vodní dýmka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Vodní dýmka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Vodní dýmka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Vodní dýmka ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Vodní dýmka ve vyhledávači Qwant

Najít termín Vodní dýmka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vodní dýmka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Vodní dýmka? resp. co označuje slovo Vodní dýmka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vodní dýmka, odpověď na dotaz co je to Vodní dýmka?. Víte např. kdo to je Ben Stiller? Znáte a víte kdo je Robert Downey Jr.? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.