Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vodní dýmka. Co znamená pojem Vodní dýmka z kategorie Kultura?

Co je to Vodní dýmka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Vodní dýmka?

Vodní dýmka, označovaná též jako vodnice, šiša nebo nargile, je zařízení ke spalování tabákové směsi, kdy kouř prochází přes vodní filtr. Je velmi oblíbená zejména v arabských zemích. V České republice je populární spíše mezi mladými lidmi. Tabákové směsi mají různé příchutě. K zahřívání tabáku se používá uhlí. Výhodou je, že vodní dýmka při používání nepáchne jako cigarety, ale ze zdravotního hlediska je zřejmě mnohem škodlivější. Vodní dýmky bývají umělecky zdobené a vyrábějí se v různých velikostech.

Co je to Vodní dýmka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vodní dýmka. Co znamená pojem Vodní dýmka z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vodní dýmka se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: význam pojmu, význam, co je to Vodní dýmka?, wiki, odborný výraz, terminus technicus, názvosloví, přesný výraz, popis, definice, synonymum, Vodní dýmka, terminologie, pojem, odborné názvosloví, přesný význam, co to je, slovo


Pojem Vodní dýmka je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Vodní dýmka?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vodní dýmka, slangově vodárna, farec, vodnice, šíša (v zemích západní Afriky taktéž nargila, v arabských zemích se používá název hookah), je zařízení používané ke kouření. Funguje na principu filtrace a ochlazování kouře přes vodní filtr. Místo původu není známé, předpokládá se ale, že ji vynalezli Peršané.[1] Později se rozšířila do Arábie, na Střední východ, do Asie a do severní Afriky. Oblíbená je rovněž v Evropě a Severní Americe.

Linky na další online zdroje

Najít slovo Vodní dýmka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Vodní dýmka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Vodní dýmka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vodní dýmka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Vodní dýmka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Vodní dýmka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vodní dýmka například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Vodní dýmka? resp. jaká je definice termínu Vodní dýmka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vodní dýmka, odpověď na dotaz co je to Vodní dýmka?. Víte např. kdo to je Lady Gaga? Znáte a víte kdo je Plánovač výroby? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Kultura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.