Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zajištěná cesta. Co znamená odborný pojem Zajištěná cesta z kategorie Sport?

Co je to Zajištěná cesta? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Zajištěná cesta?

Zajištěná cesta, jinak též ferrata, je druh cesty vyskytující se většinou v horském nebo nebezpečném a nepřístupném terénu. Tato cesta je opatřena nejrůznějšími pomůckami, které zajišťují bezpečí při výstupu a usnadňují ho. Samotné označení vychází z italského názvu Via Ferrata. K vybavení takové cesty patří například železné stupky nebo jistící lano z oceli.
Zajištěné cesty se budují za účelem umožnit návštěvu nepřístupných míst i těm zájemcům, kteří nejsou zkušení v horolezeckých výstupech. Cesty mají fixní jištění, takže jejich překonání je pro návštěvníky bezpečné. Na laně je zavěšena samojistící karabina. Další jistící lano se používá jako zábradlí. Dalšími pomůckami jsou různé lávky, kramle, řetězy, žebříky a podobně.


Co je to Zajištěná cesta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zajištěná cesta. Co znamená odborný pojem Zajištěná cesta z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Zajištěná cesta patří do kategorie sport

Klíčová slova: definice pojmu, termín, pojem, sport, heslo, význam pojmu, odborné názvosloví, lexikon, slovo, význam slova, odborný výraz, co je to Zajištěná cesta?, informace, formulace, terminus technicus, wiki, co znamená, slovník


Pojem Zajištěná cesta je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zajištěná cesta? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zajištěná cesta (nazývaná také ferrata podle italského označení Via Ferrata, časté je i německé označení Klettersteig, v praxi se prosazuje český pravopis feráta, výjimečně ferráta) je cesta v nepřístupném, obvykle horském terénu, která je vybavena jisticím ocelovým lanem, železnými stupy, případně dalšími pomůckami pro výstup. Cílem takových úprav je zpřístupnění terénu i návštěvníkům, kteří nemají zkušenosti s horolezeckými výstupy.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Zajištěná cesta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Zajištěná cesta na Youtube

Zkusit najít pojem Zajištěná cesta ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Zajištěná cesta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Zajištěná cesta na Google.cz

Najít pojem Zajištěná cesta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zajištěná cesta například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Zajištěná cesta? resp. co znamená výraz Zajištěná cesta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zajištěná cesta, odpověď na dotaz co je to Zajištěná cesta?. Víte např. kdo to je Pavel Telička? Znáte a víte kdo je Eva Boušková? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci sport Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!