Co je to?
Definice výrazu Polyneuropatie. Co znamená odborný pojem Polyneuropatie z kategorie Nemoce?

Co to je Polyneuropatie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Polyneuropatie

Polyneuropatie je označení druhu poškození periferních nervů. Poškozená nervová vlákna nevedou vzruchy dostatečně rychle, svaly jsou slabé a méně citlivé.
Polyneuropatie postihuje především končetiny a začíná zprvu nenápadně, posléze se průběh nemoci zrychluje. Po brnění se dostavují křeče a pálivé bolesti, některé reflexy přestávají fungovat. Postižený má také problémy s pocením. Ubývá svalů a snižuje se schopnost pohybu. Postiženy mohou být i další orgány.


Co je to Polyneuropatie? Význam slova, termín, Definice výrazu Polyneuropatie. Co znamená odborný pojem Polyneuropatie z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Polyneuropatie sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Polyneuropatie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: wiki, Polyneuropatie, Nemoce, vysvětlení, termín, informace, synonymum, význam slova, slovo, Nemoce, co je to Polyneuropatie?, formulace, význam pojmu, co znamená, přesný výraz, význam, terminus technicus, popis


Pojem Polyneuropatie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít slovo Polyneuropatie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Polyneuropatie na Google.cz

Najít pojem Polyneuropatie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Polyneuropatie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Polyneuropatie ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Polyneuropatie ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Polyneuropatie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Polyneuropatie? resp. co přesně znamená slovo Polyneuropatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polyneuropatie, odpověď na dotaz co je to Polyneuropatie?. Víte např. kdo to je Mikuláš Minář? Znáte a víte kdo je Chirurg? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Polyneuropatie i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.