Co je to?
Definice výrazu Polyneuropatie. Co znamená odborný pojem Polyneuropatie z kategorie Nemoce?

Co to je Polyneuropatie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Polyneuropatie

Polyneuropatie je označení druhu poškození periferních nervů. Poškozená nervová vlákna nevedou vzruchy dostatečně rychle, svaly jsou slabé a méně citlivé.
Polyneuropatie postihuje především končetiny a začíná zprvu nenápadně, posléze se průběh nemoci zrychluje. Po brnění se dostavují křeče a pálivé bolesti, některé reflexy přestávají fungovat. Postižený má také problémy s pocením. Ubývá svalů a snižuje se schopnost pohybu. Postiženy mohou být i další orgány.


Co je to Polyneuropatie? Význam slova, termín, Definice výrazu Polyneuropatie. Co znamená odborný pojem Polyneuropatie z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Polyneuropatie? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Polyneuropatie patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: synonymum, lexikon, přesný význam, wiki, informace, popis, přesný výraz, význam pojmu, co znamená, odborný výraz, slovník, slovo, Polyneuropatie, význam, názvosloví, odborné názvosloví, co to je, definice


Pojem Polyneuropatie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Polyneuropatie?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polyneuropatie tvoří různorodou skupinu poruch periferních nervů. Jedná se o difuzní nebo vícečetné systémové postižení periferních nervů, která vznikají působením vnitřních a zevních vlivů. Postiženy jsou nejvíce dlouhé nervy na dolních končetinách. Postižení může být symetrické i asymetrické. Příznaky mohou být senzitivní, motorické nebo autonomní. Nejčastější klinické projevy jsou ochablost, necitlivost a palčivá bolest. Obtíže často začínají na ploskách nohou (méně i rukou) a šíří se směrem na horu. Dle EMG vyšetření rozlišujeme dva hlavní typy neuropatií - axonální a demyelinizační formu.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polyneuropatie ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Polyneuropatie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Polyneuropatie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polyneuropatie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Polyneuropatie ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Polyneuropatie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Polyneuropatie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Polyneuropatie? resp. co přesně označuje termín Polyneuropatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polyneuropatie, odpověď na dotaz co je to Polyneuropatie?. Víte např. kdo to je Someliér? Znáte a víte kdo je Carl Zeiss? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.