Co je to?
Odborný výraz, definice slova Polyneuropatie. Co znamená pojem Polyneuropatie z kategorie Nemoce?

Co je Polyneuropatie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Polyneuropatie?

Polyneuropatie je označení druhu poškození periferních nervů. Poškozená nervová vlákna nevedou vzruchy dostatečně rychle, svaly jsou slabé a méně citlivé.
Polyneuropatie postihuje především končetiny a začíná zprvu nenápadně, posléze se průběh nemoci zrychluje. Po brnění se dostavují křeče a pálivé bolesti, některé reflexy přestávají fungovat. Postižený má také problémy s pocením. Ubývá svalů a snižuje se schopnost pohybu. Postiženy mohou být i další orgány.


Co je to Polyneuropatie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Polyneuropatie. Co znamená pojem Polyneuropatie z kategorie Nemoce?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Polyneuropatie s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Polyneuropatie se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: slovník, nemoce, definice pojmu, význam pojmu, nemoce, co znamená, odborné názvosloví, wiki, termín, definice, význam, vysvětlení, Polyneuropatie, heslo, informace, formulace, terminus technicus, přesný význam


Pojem Polyneuropatie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Polyneuropatie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polyneuropatie tvoří různorodou skupinu poruch periferních nervů. Jedná se o difuzní nebo vícečetné systémové postižení periferních nervů, která vznikají působením vnitřních a zevních vlivů. Postiženy jsou nejvíce dlouhé nervy na dolních končetinách. Postižení může být symetrické i asymetrické. Příznaky mohou být senzitivní, motorické nebo autonomní. Nejčastější klinické projevy jsou ochablost, necitlivost a palčivá bolest. Obtíže často začínají na ploskách nohou (méně i rukou) a šíří se směrem na horu. Dle EMG vyšetření rozlišujeme dva hlavní typy neuropatií - axonální a demyelinizační formu.

Další možné informační zdroje

Najít heslo Polyneuropatie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polyneuropatie ve Wikimedia Commons

Najít slovo Polyneuropatie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Polyneuropatie na Youtube

Zkusit najít slovo Polyneuropatie ve Wikizdrojích

Hledat termín Polyneuropatie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Polyneuropatie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Polyneuropatie? resp. co přesně označuje termín Polyneuropatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polyneuropatie, odpověď na dotaz co je to Polyneuropatie?. Víte např. kdo to je James Joyce? Znáte a víte kdo je Cihlář? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.