Co je to?
Definice výrazu Polyneuropatie. Co znamená odborný pojem Polyneuropatie z kategorie Nemoce?

Co to je Polyneuropatie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Polyneuropatie?

Polyneuropatie je označení druhu poškození periferních nervů. Poškozená nervová vlákna nevedou vzruchy dostatečně rychle, svaly jsou slabé a méně citlivé.
Polyneuropatie postihuje především končetiny a začíná zprvu nenápadně, posléze se průběh nemoci zrychluje. Po brnění se dostavují křeče a pálivé bolesti, některé reflexy přestávají fungovat. Postižený má také problémy s pocením. Ubývá svalů a snižuje se schopnost pohybu. Postiženy mohou být i další orgány.


Co je to Polyneuropatie? Význam slova, termín, Definice výrazu Polyneuropatie. Co znamená odborný pojem Polyneuropatie z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Polyneuropatie se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Polyneuropatie se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: význam, terminus technicus, terminologie, pojem, vysvětlení, Nemoce, lexikon, přesný výraz, definice pojmu, názvosloví, přesný význam, odborný výraz, slovo, co to je, co je to Polyneuropatie?, popis, slovník, Polyneuropatie


Pojem Polyneuropatie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Polyneuropatie?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Polyneuropatie tvoří různorodou skupinu poruch periferních nervů. Jedná se o difuzní nebo vícečetné systémové postižení periferních nervů, která vznikají působením vnitřních a zevních vlivů. Postiženy jsou nejvíce dlouhé nervy na dolních končetinách. Postižení může být symetrické i asymetrické. Příznaky mohou být senzitivní, motorické nebo autonomní. Nejčastější klinické projevy jsou ochablost, necitlivost a palčivá bolest. Obtíže často začínají na ploskách nohou (méně i rukou) a šíří se směrem na horu. Dle EMG vyšetření rozlišujeme dva hlavní typy neuropatií - axonální a demyelinizační formu.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat slovo Polyneuropatie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Polyneuropatie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polyneuropatie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Polyneuropatie ve Wikislovníku

Hledat pojem Polyneuropatie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Polyneuropatie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Polyneuropatie například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Polyneuropatie? resp. jaký je význam pojmu Polyneuropatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polyneuropatie, odpověď na dotaz co je to Polyneuropatie?. Víte např. kdo to je Jan Mukařovský? Znáte a víte kdo je Jan Kašpar? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.