Co je to?
Definice výrazu Polyneuropatie. Co znamená odborný pojem Polyneuropatie z kategorie Nemoce?

Co to je Polyneuropatie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Polyneuropatie

Polyneuropatie je označení druhu poškození periferních nervů. Poškozená nervová vlákna nevedou vzruchy dostatečně rychle, svaly jsou slabé a méně citlivé.
Polyneuropatie postihuje především končetiny a začíná zprvu nenápadně, posléze se průběh nemoci zrychluje. Po brnění se dostavují křeče a pálivé bolesti, některé reflexy přestávají fungovat. Postižený má také problémy s pocením. Ubývá svalů a snižuje se schopnost pohybu. Postiženy mohou být i další orgány.


Co je to Polyneuropatie? Význam slova, termín, Definice výrazu Polyneuropatie. Co znamená odborný pojem Polyneuropatie z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Polyneuropatie? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Polyneuropatie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co to je, přesný výraz, odborný výraz, termín, popis, heslo, odborné názvosloví, přesný význam, význam slova, Polyneuropatie, informace, co je to Polyneuropatie?, terminus technicus, synonymum, pojem, význam pojmu, Nemoce, Nemoce


Pojem Polyneuropatie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Polyneuropatie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Polyneuropatie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Polyneuropatie ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Polyneuropatie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polyneuropatie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Polyneuropatie ve Wikislovníku

Hledat heslo Polyneuropatie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Polyneuropatie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Polyneuropatie? resp. jaký je význam pojmu Polyneuropatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polyneuropatie, odpověď na dotaz co je to Polyneuropatie?. Víte např. kdo to je Petr Robejšek? Znáte a víte kdo je Chirurg? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Polyneuropatie v jiné sekci než Nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.