Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pandora Papers. Co znamená odborný pojem Pandora Papers z kategorie Politika?

Co je Pandora Papers? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Pandora Papers

Pandora Papers je název investigativního projektu, v jehož rámci bylo publikováno téměř 12 milionů dokumentů z právních kanceláří společnosti Mossack Fonseca se sídlem v Panamě. Dokumenty pocházely ze čtrnácti právních kanceláří, které nabízejí offshorové služby. Veřejnost tak získala informace o obrovském množství offshorových firem a mohla se seznámit s jejich vlastnickou strukturou. Celý případ se týkal čtyřiceti států. Název projektu byl inspirován bájí o Pandořině skříňce, ve které bylo uzamčeno zlo i všechny problémy lidstva. Po otevření skříňky se vše dostalo ven, do světa. Projekt Pandora je řízen Mezinárodním konsorciem investigativních novinářů, které tyto informace publikovalo.
Na projektu Pandora Papers pracovali novináři ze 117 zemí celého světa. Výsledkem bylo přibližně 12 milionů finančních záznamů s důvěrnými informacemi. Projekt Pandora Papers ukázal veřejnosti, jakým způsobem bohatí nebo mocní lidé využívají netransparentní právní úkony a anonymně pomocí offshorových společností optimalizují své daně. V publikovaných dokumentech se vyskytují velmi známá jména, ať už jde o politiky, sportovce, soudce a další známé osobnosti.


Co je to Pandora Papers? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pandora Papers. Co znamená odborný pojem Pandora Papers z kategorie Politika?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Text byl sepsán pro server Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Pandora Papers? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Pandora Papers je v kategorii politika

Klíčová slova: Pandora Papers, význam pojmu, odborný výraz, terminologie, informace, přesný výraz, synonymum, význam, politika, co znamená, názvosloví, terminus technicus, formulace, definice, význam slova, co to je, wiki, heslo


Pojem Pandora Papers je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pandora Papers? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pandora Papers je souhrnný název pro 11,9 milionů uniklých dokumentů, které v říjnu 2021 publikovalo Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů (ICIJ). Data, obsažená v dokumentech, odhalila informace o skrytých přesunech kapitálu u více než 400 vysoce postavených členů vlády včetně současných a minulých prezidentů a premiérů, 130 miliardářů z žebříčku Forbes, celebrit, business leaderů, členů královských rodin, vůdců náboženských skupin, ale i drogových dealerů. Jedná se o dosud nejobsáhlejší odhalení skrytých finančních praktik, které ICIJ zveřejnilo, svým rozsahem předčilo i Panama Papers z dubna 2016 (11,5 milionů dokumentů). Data pochází ze 14 společností poskytujících finanční služby a poradenství v oblasti zakládání firem v daňových rájích a zemích s vysokým Indexem Finančního Tajemství, konkrétní zdroj úniku nebyl jmenován. Struktura balíčku dat se skládá především z textových dokumentů (celkem 6,4 milionu), mezi něž patří kopie cestovních pasů, výkazy z bankovních účtů, daňová přiznání nebo kupní a nájemní smlouvy k věcem movitým i nemovitým, dále obrázků (2,9 milionu), e-mailů (1,2 milionu) a v tisících také prezentací, zvukových záznamů, videí a tabulek.

Více informací o slovu Pandora Papers doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Pandora Papers ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Pandora Papers ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Pandora Papers na Youtube

Zkusit najít heslo Pandora Papers ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Pandora Papers na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pandora Papers ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pandora Papers například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte co znamená slovo Pandora Papers? resp. co to je Pandora Papers? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pandora Papers, odpověď na dotaz co je to Pandora Papers?. Víte např. kdo to je Martin Kupka? Znáte a víte kdo je Adam Sebastian Helcelet? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než politika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.