Co je to?
Definice výrazu Dyspepsie. Co znamená odborný pojem Dyspepsie z kategorie Lékařství?

Co to je Dyspepsie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dyspepsie?

Dyspepsie je označení pro souhrn potíží trávicí soustavy. Špatné trávení je příznakem více chorob. Toto onemocnění se projevuje především bolestí břicha, nadýmáním a celkovým pocitem plnosti. Vyskytuje se především mezi 20. – 40. rokem věku u mužů i žen. Diagnostikuje se laboratorním vyšetřením, endoskopií a histologií.
Příčinou dyspepsie je například cukrovka, onemocnění srdce, jater a další zdravotní potíže.


Co je to Dyspepsie? Význam slova, termín, Definice výrazu Dyspepsie. Co znamená odborný pojem Dyspepsie z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Dyspepsie) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dyspepsie patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, co je to Dyspepsie?, přesný výraz, význam pojmu, slovo, definice pojmu, vysvětlení, názvosloví, popis, význam, Lékařství, terminologie, pojem, slovník, terminus technicus, co to je, heslo, informace


Pojem Dyspepsie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Dyspepsie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dyspepsie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Dyspepsie ve Wikipedii

Najít slovo Dyspepsie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Dyspepsie ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Dyspepsie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dyspepsie například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Dyspepsie? resp. jaký je význam pojmu Dyspepsie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dyspepsie, odpověď na dotaz co je to Dyspepsie?. Víte např. kdo to je Geriatr? Znáte a víte kdo je Dorian Gray? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Dyspepsie hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.