Co je to?
Odborný výraz, definice slova Parodie. Co znamená pojem Parodie z kategorie Literatura?

Co je to Parodie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Parodie?

Parodie je název literárního žánru, který napodobuje a zesměšňuje jiné umělecké dílo tím, že zvýrazní a zveličí jeho typické rysy. Slovo má původ v řečtině, kde paródia označovala přezpívání. Původní obsah se tak pomocí satirické formy přemění na komické. Imitace originálního díla je provedena narážkami, upozorněním na chyby nebo přehnanou dokonalostí. Využívá prvků satiry, nadsázky či komična. Problémem je, že pokud divák nebo čtenář nezná původní dílo, není parodie vůbec nebo jen málo účinná.
Parodie může být i napodobováním významných osobností komickou formou, například v kabaretních vystoupeních. S parodií se lze setkat nejen v literatuře, ale také v hudbě, filmu a dalších druzích umění. V současnosti se uplatňují také dabingové parodie, které využívají stejného děje i postav jako původní dílo. Nejznámější parodie tohoto zaměření jsou některé japonské anime, které lze získat vždy společně s originálem.


Co je to Parodie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Parodie. Co znamená pojem Parodie z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Parodie s přáteli a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Parodie se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: informace, literatura, význam slova, popis, definice, význam pojmu, co to je, slovo, formulace, terminus technicus, synonymum, odborný výraz, heslo, slovník, význam, Parodie, co znamená, definice pojmu


Pojem Parodie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Parodie?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Parodie je přetvoření původního obsahu (formou satiry) do směšného charakteru. Imituje originální dílo, na něco naráží, zdůrazňuje chyby nebo naopak záměrně dělá vše přehnaně dokonale (přehání dokonalost či bezchybnost). Nejčastěji se dá parodie nalézt ve filmu, literatuře a hudbě.

Hledejte výraz Parodie v dalších zdrojích

Najít výraz Parodie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Parodie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Parodie na Google.cz

Vyhledat výraz Parodie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Parodie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Parodie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Parodie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Parodie? resp. co označuje slovo Parodie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parodie, odpověď na dotaz co je to Parodie?. Víte např. kdo to je Cihlář? Znáte a víte kdo je Adam Plachetka? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Parodie hledat i v jiných kategoriích (než literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.