Co je to?
Výraz, termín, definice slova Amygdala. Co znamená odborný pojem Amygdala z kategorie Lékařství?

Co je to Amygdala? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Amygdala

Amygdala je část mozku, která se nachází ve střední části spánkového laloku. Amygdala je spojená s emocemi - ovlivňuje chování při radosti a strachu a podílí se na vzniku vzpomínek s emocionálním zabarvením. Reakce na stresové a nepříjemné podněty je rychlejší než myšlení.


Co je to Amygdala? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Amygdala. Co znamená odborný pojem Amygdala z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Amygdala můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Amygdala je v sekci Lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, synonymum, terminus technicus, význam slova, vysvětlení, popis, informace, přesný význam, definice, názvosloví, formulace, přesný výraz, Lékařství, pojem, co to je, heslo, terminologie, slovo


Pojem Amygdala je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Amygdala? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amygdala (lat.: corpus amygdaloideum) je párová mozková struktura obratlovců (včetně člověka), umístěna ve střední části spánkového laloku a jako součást Papezova emočního okruhu je propojena hojnými drahami do ostatních částí limbického systému a do mozkové kůry. Amygdala hraje hlavní roli ve formování a uchování paměťových stop spojených s emočními prožitky s emocionálním zabarvením. Významně ovlivňuje chování při strachu, radosti.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít výraz Amygdala ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Amygdala ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Amygdala ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Amygdala ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Amygdala na Youtube

Zkusit najít slovo Amygdala na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Amygdala například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Amygdala? resp. jaká je definice termínu Amygdala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amygdala, odpověď na dotaz co je to Amygdala?. Víte např. kdo to je Vývojář? Znáte a víte kdo je Miloš Kopecký? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Amygdala i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.