Co je to?
Výraz, termín, definice slova Amygdala. Co znamená odborný pojem Amygdala z kategorie Lékařství?

Co je to Amygdala? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Amygdala?

Amygdala je část mozku, která se nachází ve střední části spánkového laloku. Amygdala je spojená s emocemi - ovlivňuje chování při radosti a strachu a podílí se na vzniku vzpomínek s emocionálním zabarvením. Reakce na stresové a nepříjemné podněty je rychlejší než myšlení.


Co je to Amygdala? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Amygdala. Co znamená odborný pojem Amygdala z kategorie Lékařství?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Amygdala je v kategorii lékařství

Klíčová slova: lékařství, definice pojmu, synonymum, význam, význam slova, popis, pojem, heslo, co je to Amygdala?, přesný význam, odborné názvosloví, terminus technicus, informace, slovník, odborný výraz, co to je, přesný výraz, lékařství


Pojem Amygdala je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Amygdala? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Amygdala (lat.: corpus amygdaloideum) je párová mozková struktura obratlovců (včetně člověka), umístěna ve střední části spánkového laloku a jako součást Papezova emočního okruhu je propojena hojnými drahami do ostatních částí limbického systému a do mozkové kůry. Amygdala hraje hlavní roli ve formování a uchování paměťových stop spojených s emočními prožitky s emocionálním zabarvením. Významně ovlivňuje chování při strachu, radosti.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem Amygdala ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Amygdala ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Amygdala ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amygdala ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Amygdala ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Amygdala ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Amygdala například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Amygdala? resp. jaký je význam slova Amygdala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amygdala, odpověď na dotaz co je to Amygdala?. Víte např. kdo to je Josef Melen? Znáte a víte kdo je Pegas? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Amygdala i v jiných kategoriích (než lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.