Co je to?
Definice výrazu Amygdala. Co znamená odborný pojem Amygdala z kategorie Lékařství?

Co je Amygdala? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Amygdala?

Amygdala je část mozku, která se nachází ve střední části spánkového laloku. Amygdala je spojená s emocemi - ovlivňuje chování při radosti a strachu a podílí se na vzniku vzpomínek s emocionálním zabarvením. Reakce na stresové a nepříjemné podněty je rychlejší než myšlení.


Co je to Amygdala? Význam slova, termín, Definice výrazu Amygdala. Co znamená odborný pojem Amygdala z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Amygdala? s jinými lidmi na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Amygdala je v sekci lékařství

Klíčová slova: terminologie, formulace, lékařství, názvosloví, odborné názvosloví, terminus technicus, definice, vysvětlení, informace, co znamená, lexikon, význam, co to je, heslo, pojem, synonymum, význam pojmu, přesný význam


Pojem Amygdala je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Amygdala? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Amygdala (lat.: corpus amygdaloideum) je párová mozková struktura obratlovců (včetně člověka), umístěna ve střední části spánkového laloku a jako součást Papezova emočního okruhu je propojena hojnými drahami do ostatních částí limbického systému a do mozkové kůry. Amygdala hraje hlavní roli ve formování a uchování paměťových stop spojených s emočními prožitky s emocionálním zabarvením. Významně ovlivňuje chování při strachu, radosti.

Další informace o pojmu Amygdala hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat pojem Amygdala ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Amygdala ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amygdala ve Wikimedia Commons

Najít heslo Amygdala ve Wikizdrojích

Najít termín Amygdala ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Amygdala na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Amygdala například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Amygdala? resp. co se přesně ukrývá za slovem Amygdala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amygdala, odpověď na dotaz co je to Amygdala?. Víte např. kdo to je Milan Urban? Znáte a víte kdo je Varuna? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Amygdala v jiné sekci než lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.