Co je to?
Výraz, termín, definice slova Amygdala. Co znamená odborný pojem Amygdala z kategorie Lékařství?

Co je to Amygdala? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Amygdala

Amygdala je část mozku, která se nachází ve střední části spánkového laloku. Amygdala je spojená s emocemi - ovlivňuje chování při radosti a strachu a podílí se na vzniku vzpomínek s emocionálním zabarvením. Reakce na stresové a nepříjemné podněty je rychlejší než myšlení.


Co je to Amygdala? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Amygdala. Co znamená odborný pojem Amygdala z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Amygdala? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Amygdala patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: co je to Amygdala?, slovník, význam, Amygdala, význam slova, co znamená, wiki, Lékařství, přesný výraz, Lékařství, význam pojmu, informace, terminologie, pojem, odborný výraz, heslo, názvosloví, odborné názvosloví


Pojem Amygdala je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Amygdala? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amygdala (lat.: corpus amygdaloideum) je párová mozková struktura obratlovců (včetně člověka), umístěna ve střední části spánkového laloku a jako součást Papezova emočního okruhu je propojena hojnými drahami do ostatních částí limbického systému a do mozkové kůry. Amygdala hraje hlavní roli ve formování a uchování paměťových stop spojených s emočními prožitky s emocionálním zabarvením. Významně ovlivňuje chování při strachu, radosti.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amygdala ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Amygdala ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Amygdala na Youtube

Zkusit najít slovo Amygdala ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Amygdala ve Wikislovníku

Hledat termín Amygdala na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Amygdala například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Amygdala? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Amygdala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amygdala, odpověď na dotaz co je to Amygdala?. Víte např. kdo to je Larry Ellison? Znáte a víte kdo je Miloš Kopecký? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.