Co je to?
Výraz, termín, definice slova Amygdala. Co znamená odborný pojem Amygdala z kategorie Lékařství?

Co je to Amygdala? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Amygdala

Amygdala je část mozku, která se nachází ve střední části spánkového laloku. Amygdala je spojená s emocemi - ovlivňuje chování při radosti a strachu a podílí se na vzniku vzpomínek s emocionálním zabarvením. Reakce na stresové a nepříjemné podněty je rychlejší než myšlení.


Co je to Amygdala? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Amygdala. Co znamená odborný pojem Amygdala z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Amygdala sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Amygdala patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: wiki, přesný význam, význam slova, význam pojmu, synonymum, definice, terminus technicus, popis, terminologie, vysvětlení, pojem, heslo, formulace, informace, co je to Amygdala?, názvosloví, slovo, termín


Pojem Amygdala je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Amygdala? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Amygdala (lat.: corpus amygdaloideum) je párová mozková struktura obratlovců (včetně člověka), umístěna ve střední části spánkového laloku a jako součást Papezova emočního okruhu je propojena hojnými drahami do ostatních částí limbického systému a do mozkové kůry. Amygdala hraje hlavní roli ve formování a uchování paměťových stop spojených s emočními prožitky s emocionálním zabarvením. Významně ovlivňuje chování při strachu, radosti.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Amygdala ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amygdala ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Amygdala ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Amygdala ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Amygdala na Google.cz

Vyhledat slovo Amygdala ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Amygdala například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Amygdala? resp. co přesně označuje termín Amygdala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amygdala, odpověď na dotaz co je to Amygdala?. Víte např. kdo to je Miroslav Vladyka? Znáte a víte kdo je Zdeněk Svěrák? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Amygdala hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.