Co je to?
Výraz, termín, definice slova Amygdala. Co znamená odborný pojem Amygdala z kategorie Lékařství?

Co je to Amygdala? Význam slova

Co znamená termín Amygdala? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Amygdala je část mozku, která se nachází ve střední části spánkového laloku. Amygdala je spojená s emocemi - ovlivňuje chování při radosti a strachu a podílí se na vzniku vzpomínek s emocionálním zabarvením. Reakce na stresové a nepříjemné podněty je rychlejší než myšlení.


Co je to Amygdala? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Amygdala. Co znamená odborný pojem Amygdala z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Amygdala doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Amygdala se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: Amygdala, popis, význam, termín, význam slova, co je to Amygdala?, názvosloví, přesný význam, přesný výraz, pojem, odborné názvosloví, slovo, odborný výraz, slovník, formulace, vysvětlení, lexikon, terminus technicus


Pojem Amygdala je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Amygdala? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Amygdala (lat.: corpus amygdaloideum) je párová mozková struktura obratlovců (včetně člověka), umístěna ve střední části spánkového laloku a jako součást Papezova emočního okruhu je propojena hojnými drahami do ostatních částí limbického systému a do mozkové kůry. Amygdala hraje hlavní roli ve formování a uchování paměťových stop spojených s emočními prožitky s emocionálním zabarvením. Významně ovlivňuje chování při strachu, radosti.

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Amygdala na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amygdala ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Amygdala ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Amygdala ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Amygdala ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Amygdala ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Amygdala například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Amygdala? resp. jaký je přesný význam slova Amygdala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amygdala, odpověď na dotaz co je to Amygdala?. Víte např. kdo to je Ondřej Hejma? Znáte a víte kdo je Ennio Morricone? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.