Co je to?
Definice výrazu, termínu Pořekadlo. Co znamená odborný pojem Pořekadlo z kategorie Literatura?

Co je to Pořekadlo? Význam slova

Co znamená termín Pořekadlo? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pořekadlo patří ke krátkým útvarům lidové slovesnosti. Jde o pojem z oblasti literatury a frazeologie, který pojmenovává stále užívaný výrok.
Ten je vyjádřením nějaké lidské zkušenosti. Na rozdíl od jiných podobných útvarů pořekadlo neobsahuje žádné mravní ponaučení. Pořekadlo není možno zcela volně časovat.


Co je to Pořekadlo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pořekadlo. Co znamená odborný pojem Pořekadlo z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Pořekadlo) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pořekadlo patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, wiki, Pořekadlo, terminologie, co je to Pořekadlo?, význam, přesný výraz, slovník, Literatura, vysvětlení, lexikon, popis, co znamená, přesný význam, Literatura, formulace, pojem


Pojem Pořekadlo je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít pojem Pořekadlo na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pořekadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Pořekadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Pořekadlo ve Wikislovníku

Hledat slovo Pořekadlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pořekadlo ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pořekadlo například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Pořekadlo? resp. co znamená slovo Pořekadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pořekadlo, odpověď na dotaz co je to Pořekadlo?. Víte např. kdo to je Nymfomanka? Znáte a víte kdo je Václav Neckář? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pořekadlo v jiné sekci než Literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?