Co je to?
Výraz, termín, definice slova Google. Co znamená odborný pojem Google z kategorie Internet?

Co je to Google? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Google

Google je nejpoužívanější internetový vyhledávač, který provozuje stejnojmenná americká firma se sídlem v Silicon Valley. Vyhledávač byl poprvé vyvinut v rámci univerzitního projektu, kdy se jeho autoři pokoušeli ověřit funkčnost svého algoritmu pro hodnocení stránek. Kvalita výsledků samotné autory překvapila a vyhledávač se stal nejlepším v dané době. O využívaných technologií toho není příliš známo a Google si je uchovává jako své know-how.
V současnosti Google obsahuje i další možnosti jako vyhledávání obrázků, hledání v mapě, sledování videí na Youtube či velice rozsáhlý slovník.


Co je to Google? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Google. Co znamená odborný pojem Google z kategorie Internet?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Google se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Google se nachází v kategorii Internet

Klíčová slova: význam slova, slovo, přesný význam, přesný výraz, wiki, význam, synonymum, terminus technicus, definice pojmu, co znamená, informace, co je to Google?, co to je, definice, vysvětlení, formulace, odborný výraz, lexikon


Pojem Google je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Google? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Google [gu:gl]IPA je americká společnost sídlící v Mountain View v Silicon Valley jižně od San Francisca v Kalifornii; její areál je přezdíván Googleplex. Je vlastněna holdingovou společností Alphabet Inc. Od podzimu 2006 je Google oficiálně zastoupen pobočkou v Česku, sídlící v Praze. Společnost je známá především díky svému internetovému vyhledávači, jehož popularita je taková, že se dnes již používá i sloveso googlovat či googlit ve smyslu hledat na internetu. V roce 2006 se toto sloveso objevilo v Oxford English Dictionary. Z hlediska českého jazyka se Google skloňuje dle vzoru hrad (Google, bez Googlu…).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít termín Google ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Google ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Google ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Google ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Google ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Google ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Google například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Google? resp. co znamená výraz Google? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Google, odpověď na dotaz co je to Google?. Víte např. kdo to je Paša? Znáte a víte kdo je Diletant? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Google i v jiných kategoriích (než Internet). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?