Co je to?
Výraz, termín, definice slova Google. Co znamená odborný pojem Google z kategorie Internet?

Co je to Google? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Google?

Google je nejpoužívanější internetový vyhledávač, který provozuje stejnojmenná americká firma se sídlem v Silicon Valley. Vyhledávač byl poprvé vyvinut v rámci univerzitního projektu, kdy se jeho autoři pokoušeli ověřit funkčnost svého algoritmu pro hodnocení stránek. Kvalita výsledků samotné autory překvapila a vyhledávač se stal nejlepším v dané době. O využívaných technologií toho není příliš známo a Google si je uchovává jako své know-how.
V současnosti Google obsahuje i další možnosti jako vyhledávání obrázků, hledání v mapě, sledování videí na Youtube či velice rozsáhlý slovník.


Co je to Google? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Google. Co znamená odborný pojem Google z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Google? s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Google je v sekci internet

Klíčová slova: co znamená, co je to Google?, synonymum, odborné názvosloví, wiki, Google, informace, definice, formulace, heslo, terminus technicus, přesný výraz, popis, význam pojmu, názvosloví, internet, význam, přesný význam


Pojem Google je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Google? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Google [gu:gl]IPA je americká společnost sídlící v Mountain View v Silicon Valley jižně od San Francisca v Kalifornii; její areál je přezdíván Googleplex. Je vlastněna holdingovou společností Alphabet Inc. Od podzimu 2006 je Google oficiálně zastoupen pobočkou v Česku, sídlící v Praze. Společnost je známá především díky svému internetovému vyhledávači, jehož popularita je taková, že se dnes již používá i sloveso googlovat či googlit ve smyslu hledat na internetu. V roce 2006 se toto sloveso objevilo v Oxford English Dictionary. Z hlediska českého jazyka se Google skloňuje dle vzoru hrad (Google, bez Googlu…).

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Google na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Google ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Google ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Google ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Google ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Google ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Google například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už víte co znamená slovo Google? resp. co označuje slovo Google? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Google, odpověď na dotaz co je to Google?. Víte např. kdo to je Stanislav Polčák? Znáte a víte kdo je Ambasador? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je internet. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?