Co je to?
Definice výrazu, termínu Google. Co znamená odborný pojem Google z kategorie Internet?

Co je Google? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Google?

Google je nejpoužívanější internetový vyhledávač, který provozuje stejnojmenná americká firma se sídlem v Silicon Valley. Vyhledávač byl poprvé vyvinut v rámci univerzitního projektu, kdy se jeho autoři pokoušeli ověřit funkčnost svého algoritmu pro hodnocení stránek. Kvalita výsledků samotné autory překvapila a vyhledávač se stal nejlepším v dané době. O využívaných technologií toho není příliš známo a Google si je uchovává jako své know-how.
V současnosti Google obsahuje i další možnosti jako vyhledávání obrázků, hledání v mapě, sledování videí na Youtube či velice rozsáhlý slovník.


Co je to Google? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Google. Co znamená odborný pojem Google z kategorie Internet?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Google je v kategorii internet

Klíčová slova: terminologie, co je to Google?, odborné názvosloví, formulace, popis, slovník, termín, význam, lexikon, informace, pojem, přesný výraz, názvosloví, heslo, co to je, odborný výraz, definice pojmu, přesný význam


Pojem Google je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Google?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Google [gu:gl]IPA je americká společnost sídlící v Mountain View v Silicon Valley jižně od San Francisca v Kalifornii; její areál je přezdíván Googleplex. Je vlastněna holdingovou společností Alphabet Inc. Od podzimu 2006 je Google oficiálně zastoupen pobočkou v Česku, sídlící v Praze. Společnost je známá především díky svému internetovému vyhledávači, jehož popularita je taková, že se dnes již používá i sloveso googlovat či googlit ve smyslu hledat na internetu. V roce 2006 se toto sloveso objevilo v Oxford English Dictionary. Z hlediska českého jazyka se Google skloňuje dle vzoru hrad (Google, bez Googlu…).

Zkuste zjistit více informací o slovu Google v následujících zdrojích

Najít výraz Google ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Google ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Google ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Google na Youtube

Najít termín Google ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Google ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Google například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Google? resp. co označuje slovo Google? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Google, odpověď na dotaz co je to Google?. Víte např. kdo to je Johannes Kepler? Znáte a víte kdo je Ambasador? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Google v jiné sekci než internet. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?