Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pilates. Co znamená pojem Pilates z kategorie Sport?

Co to je Pilates? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Pilates

Mezi metody tělesného cvičení patří pilates. Tato metoda byla vytvořena již na počátku dvacátého století. Autorem je Němec Joseph Pilates. Cílem pilates je zlepšit kontrolu nad tělem, posílit ho a také zlepšit ohebnost. Pilatesova metoda se snaží dosáhnout řízeného pohybu ze silného středu těla. Podstatou je cvičení na různých strojích, které se postupem času zdokonalovaly. Při cvičení by se měly dodržovat některé zásady - řízený pohyb, soustředěnost, pohyb vycházející ze středu těla, přesnost pohybu, dýchání, plynulost pohybu.


Co je to Pilates? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pilates. Co znamená pojem Pilates z kategorie Sport?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Pilates se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pilates patří do kategorie Sport

Klíčová slova: synonymum, popis, definice pojmu, význam pojmu, přesný výraz, pojem, terminus technicus, terminologie, definice, informace, význam slova, formulace, odborné názvosloví, Pilates, Sport, názvosloví, co znamená, odborný výraz


Pojem Pilates je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pilates? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Pilates je metoda tělesného cvičení, která byla vyvinuta a propracována na začátku 20. století Josephem Pilatesem v Německu, Velké Británii a Spojených státech amerických. Roku 2005 tuto metodu pravidelně cvičilo na 11 miliónů Američanů. Počet amerických instruktorů Pilatesovy metody tehdy dosahoval 14 tisíc.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pilates ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Pilates ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Pilates ve Wikislovníku

Vyhledat termín Pilates ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Pilates ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Pilates ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pilates například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Pilates? resp. co označuje slovo Pilates? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pilates, odpověď na dotaz co je to Pilates?. Víte např. kdo to je Usáma bin Ládin? Znáte a víte kdo je Yetti? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Sport Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?