Co je to?
Definice odborného termínu, slova Alkohol. Co znamená pojem Alkohol z kategorie Chemie?

Co je Alkohol?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Alkohol?

Alkohol je označení pro derivát uhlovodíku. Jedná se o organickou sloučeninu s širokým využitím, zvláště v chemii a různých druzích průmyslu. Existuje více druhů alkoholu, k nejznámějším a nejvyužívanějším patří ethanol, se kterým se lze setkat například v palivech, potravinářství či kosmetice.
Alkohol může mít i přírodní původ, často je získáván při kvašení. Mnoho alkoholů má však negativní účinky a patří mezi jedy. Známý je například prudce jedovatý methanol.


Co je to Alkohol? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Alkohol. Co znamená pojem Alkohol z kategorie Chemie?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Alkohol? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Alkohol patří do sekce chemie

Klíčová slova: lexikon, odborný výraz, odborné názvosloví, terminus technicus, definice pojmu, termín, definice, přesný výraz, terminologie, význam slova, pojem, vysvětlení, co je to Alkohol?, popis, přesný význam, význam pojmu, formulace, názvosloví


Pojem Alkohol je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Alkohol?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Ethanol (mimo chemii dle PČP etanol), nebo ethylalkohol (hovorově špiritus či alkohol) je druhý nejnižší alkohol. Jde o bezbarvou kapalinu ostré, ale ve zředění příjemné alkoholické vůně, která je základní součástí alkoholických nápojů. Je snadno zápalný a je proto klasifikován jako hořlavina 1. třídy.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Alkohol ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Alkohol ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Alkohol na Google.cz

Hledat frázi Alkohol ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Alkohol ve vyhledávači Qwant

Najít termín Alkohol ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alkohol například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Alkohol? resp. co je to Alkohol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alkohol, odpověď na dotaz co je to Alkohol?. Víte např. kdo to je Romanista? Znáte a víte kdo je Dara Rolins? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Alkohol hledat i v jiných kategoriích (než chemie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie chemie, nálevky, alkohol, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?