Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alkohol. Co znamená pojem Alkohol z kategorie Chemie?

Co je Alkohol? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Alkohol?

Alkohol je označení pro derivát uhlovodíku. Jedná se o organickou sloučeninu s širokým využitím, zvláště v chemii a různých druzích průmyslu. Existuje více druhů alkoholu, k nejznámějším a nejvyužívanějším patří ethanol, se kterým se lze setkat například v palivech, potravinářství či kosmetice.
Alkohol může mít i přírodní původ, často je získáván při kvašení. Mnoho alkoholů má však negativní účinky a patří mezi jedy. Známý je například prudce jedovatý methanol.


Co je to Alkohol? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Alkohol. Co znamená pojem Alkohol z kategorie Chemie?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Text s definicí výrazu Alkohol doporučujeme sdílet s dalšími osobami na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Alkohol se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: přesný význam, význam, definice, slovo, chemie, přesný výraz, odborný výraz, definice pojmu, co znamená, Alkohol, wiki, co to je, odborné názvosloví, heslo, popis, slovník, pojem, formulace


Pojem Alkohol je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Alkohol?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Ethanol (mimo chemii dle PČP etanol), nebo ethylalkohol (hovorově špiritus či alkohol) je druhý nejnižší alkohol. Jde o bezbarvou kapalinu ostré, ale ve zředění příjemné alkoholické vůně, která je základní součástí alkoholických nápojů. Je snadno zápalný a je proto klasifikován jako hořlavina 1. třídy.

Více informací o slovu Alkohol doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Alkohol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Alkohol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Alkohol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Alkohol ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Alkohol na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Alkohol na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Alkohol například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Alkohol? resp. jaký je význam slova Alkohol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alkohol, odpověď na dotaz co je to Alkohol?. Víte např. kdo to je Robin Cook? Znáte a víte kdo je Dara Rolins? Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je chemie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?