Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alkohol. Co znamená odborný pojem Alkohol z kategorie Chemie?

Co je to Alkohol? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Alkohol

Alkohol je označení pro derivát uhlovodíku. Jedná se o organickou sloučeninu s širokým využitím, zvláště v chemii a různých druzích průmyslu. Existuje více druhů alkoholu, k nejznámějším a nejvyužívanějším patří ethanol, se kterým se lze setkat například v palivech, potravinářství či kosmetice.
Alkohol může mít i přírodní původ, často je získáván při kvašení. Mnoho alkoholů má však negativní účinky a patří mezi jedy. Známý je například prudce jedovatý methanol.


Co je to Alkohol? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alkohol. Co znamená odborný pojem Alkohol z kategorie Chemie?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Alkohol se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: formulace, význam, synonymum, terminus technicus, definice pojmu, význam slova, terminologie, heslo, vysvětlení, odborné názvosloví, pojem, odborný výraz, wiki, význam pojmu, chemie, informace, názvosloví, co je to Alkohol?


Pojem Alkohol je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Alkohol? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ethanol (mimo chemii dle PČP etanol), nebo ethylalkohol (hovorově špiritus či alkohol) je druhý nejnižší alkohol. Jde o bezbarvou kapalinu ostré, ale ve zředění příjemné alkoholické vůně, která je základní součástí alkoholických nápojů. Je snadno zápalný a je proto klasifikován jako hořlavina 1. třídy.

Jiné informační zdroje o pojmu Alkohol

Hledat termín Alkohol ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Alkohol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Alkohol na Youtube

Najít heslo Alkohol ve Wikizdrojích

Hledat výraz Alkohol ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alkohol ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alkohol například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Alkohol? resp. co je to Alkohol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alkohol, odpověď na dotaz co je to Alkohol?. Víte např. kdo to je Rusalka? Znáte a víte kdo je Mouřenín? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je chemie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?