Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Alkohol. Co znamená pojem Alkohol z kategorie Chemie?

Co to je Alkohol? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Alkohol?

Alkohol je označení pro derivát uhlovodíku. Jedná se o organickou sloučeninu s širokým využitím, zvláště v chemii a různých druzích průmyslu. Existuje více druhů alkoholu, k nejznámějším a nejvyužívanějším patří ethanol, se kterým se lze setkat například v palivech, potravinářství či kosmetice.
Alkohol může mít i přírodní původ, často je získáván při kvašení. Mnoho alkoholů má však negativní účinky a patří mezi jedy. Známý je například prudce jedovatý methanol.


Co je to Alkohol? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Alkohol. Co znamená pojem Alkohol z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Alkohol se nachází v sekci Chemie

Klíčová slova: formulace, přesný výraz, slovník, wiki, co to je, termín, vysvětlení, význam pojmu, popis, přesný význam, slovo, odborný výraz, co je to Alkohol?, heslo, názvosloví, definice pojmu, terminus technicus, informace


Pojem Alkohol je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Alkohol? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ethanol (mimo chemii dle PČP etanol), nebo ethylalkohol (hovorově špiritus či alkohol) je druhý nejnižší alkohol. Jde o bezbarvou kapalinu ostré, ale ve zředění příjemné alkoholické vůně, která je základní součástí alkoholických nápojů. Je snadno zápalný a je proto klasifikován jako hořlavina 1. třídy.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít termín Alkohol ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Alkohol ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alkohol ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alkohol ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Alkohol ve Wikislovníku

Najít výraz Alkohol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alkohol například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Alkohol? resp. jaká je definice termínu Alkohol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alkohol, odpověď na dotaz co je to Alkohol?. Víte např. kdo to je Ondřej Soukup? Znáte a víte kdo je Kopilot? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Chemie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?