Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Alkohol. Co znamená pojem Alkohol z kategorie Chemie?

Co to je Alkohol? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Alkohol

Alkohol je označení pro derivát uhlovodíku. Jedná se o organickou sloučeninu s širokým využitím, zvláště v chemii a různých druzích průmyslu. Existuje více druhů alkoholu, k nejznámějším a nejvyužívanějším patří ethanol, se kterým se lze setkat například v palivech, potravinářství či kosmetice.
Alkohol může mít i přírodní původ, často je získáván při kvašení. Mnoho alkoholů má však negativní účinky a patří mezi jedy. Známý je například prudce jedovatý methanol.


Co je to Alkohol? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Alkohol. Co znamená pojem Alkohol z kategorie Chemie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Alkohol s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Alkohol je v kategorii Chemie

Klíčová slova: terminus technicus, Alkohol, slovník, Chemie, wiki, definice, význam, synonymum, termín, význam pojmu, informace, vysvětlení, co znamená, význam slova, popis, definice pojmu, přesný význam, co to je


Pojem Alkohol je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Alkohol? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ethanol (mimo chemii dle PČP etanol), nebo ethylalkohol (hovorově špiritus či alkohol) je druhý nejnižší alkohol. Jde o bezbarvou kapalinu ostré, ale ve zředění příjemné alkoholické vůně, která je základní součástí alkoholických nápojů. Je snadno zápalný a je proto klasifikován jako hořlavina 1. třídy.

Další informační zdroje o slovu Alkohol

Hledat videa s názvem Alkohol na Youtube

Zkusit najít heslo Alkohol ve Wikizdrojích

Najít termín Alkohol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Alkohol ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Alkohol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alkohol ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alkohol například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Alkohol? resp. jaká je definice termínu Alkohol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alkohol, odpověď na dotaz co je to Alkohol?. Víte např. kdo to je Producent? Znáte a víte kdo je Jiří Baťa? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Chemie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?