Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alkohol. Co znamená odborný pojem Alkohol z kategorie Chemie?

Co je to Alkohol? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Alkohol

Alkohol je označení pro derivát uhlovodíku. Jedná se o organickou sloučeninu s širokým využitím, zvláště v chemii a různých druzích průmyslu. Existuje více druhů alkoholu, k nejznámějším a nejvyužívanějším patří ethanol, se kterým se lze setkat například v palivech, potravinářství či kosmetice.
Alkohol může mít i přírodní původ, často je získáván při kvašení. Mnoho alkoholů má však negativní účinky a patří mezi jedy. Známý je například prudce jedovatý methanol.


Co je to Alkohol? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alkohol. Co znamená odborný pojem Alkohol z kategorie Chemie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Alkohol je v sekci chemie

Klíčová slova: informace, synonymum, vysvětlení, co znamená, heslo, slovo, co to je, chemie, slovník, odborné názvosloví, odborný výraz, přesný výraz, co je to Alkohol?, termín, význam, lexikon, popis, wiki


Pojem Alkohol je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Alkohol? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Ethanol (mimo chemii dle PČP etanol), nebo ethylalkohol (hovorově špiritus či alkohol) je druhý nejnižší alkohol. Jde o bezbarvou kapalinu ostré, ale ve zředění příjemné alkoholické vůně, která je základní součástí alkoholických nápojů. Je snadno zápalný a je proto klasifikován jako hořlavina 1. třídy.

Další zdroje informací o slovu Alkohol

Hledat videa s názvem Alkohol na Youtube

Vyhledat heslo Alkohol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Alkohol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Alkohol ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alkohol ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Alkohol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alkohol například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní již víte jaká je definice termínu Alkohol? resp. co se skrývá pod slovem Alkohol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alkohol, odpověď na dotaz co je to Alkohol?. Víte např. kdo to je Věra Tichánková? Znáte a víte kdo je Johny Machette? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než chemie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?