Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alkohol. Co znamená odborný pojem Alkohol z kategorie Chemie?

Co je to Alkohol? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Alkohol?

Alkohol je označení pro derivát uhlovodíku. Jedná se o organickou sloučeninu s širokým využitím, zvláště v chemii a různých druzích průmyslu. Existuje více druhů alkoholu, k nejznámějším a nejvyužívanějším patří ethanol, se kterým se lze setkat například v palivech, potravinářství či kosmetice.
Alkohol může mít i přírodní původ, často je získáván při kvašení. Mnoho alkoholů má však negativní účinky a patří mezi jedy. Známý je například prudce jedovatý methanol.


Co je to Alkohol? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alkohol. Co znamená odborný pojem Alkohol z kategorie Chemie?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Alkohol? Pak se o ní podělte s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Alkohol je v kategorii chemie

Klíčová slova: informace, slovník, co znamená, vysvětlení, lexikon, popis, definice pojmu, heslo, formulace, wiki, co to je, přesný výraz, přesný význam, synonymum, názvosloví, definice, odborný výraz, terminologie


Pojem Alkohol je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Alkohol? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ethanol (mimo chemii dle PČP etanol), nebo ethylalkohol (hovorově špiritus či alkohol) je druhý nejnižší alkohol. Jde o bezbarvou kapalinu ostré, ale ve zředění příjemné alkoholické vůně, která je základní součástí alkoholických nápojů. Je snadno zápalný a je proto klasifikován jako hořlavina 1. třídy.

Více informací o slovu Alkohol doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Alkohol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alkohol ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Alkohol na Youtube

Hledat výraz Alkohol ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alkohol ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Alkohol ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Alkohol například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní již víte jaká je definice termínu Alkohol? resp. co to je Alkohol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alkohol, odpověď na dotaz co je to Alkohol?. Víte např. kdo to je Kevin Costner? Znáte a víte kdo je Ester Ledecká? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Alkohol v jiné sekci než chemie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?