Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Alkohol. Co znamená pojem Alkohol z kategorie Chemie?

Co to je Alkohol? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Alkohol

Alkohol je označení pro derivát uhlovodíku. Jedná se o organickou sloučeninu s širokým využitím, zvláště v chemii a různých druzích průmyslu. Existuje více druhů alkoholu, k nejznámějším a nejvyužívanějším patří ethanol, se kterým se lze setkat například v palivech, potravinářství či kosmetice.
Alkohol může mít i přírodní původ, často je získáván při kvašení. Mnoho alkoholů má však negativní účinky a patří mezi jedy. Známý je například prudce jedovatý methanol.


Co je to Alkohol? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Alkohol. Co znamená pojem Alkohol z kategorie Chemie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Alkohol? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Alkohol je v kategorii Chemie

Klíčová slova: co je to Alkohol?, co znamená, terminus technicus, přesný význam, wiki, význam, odborné názvosloví, slovo, význam slova, odborný výraz, synonymum, Chemie, informace, termín, terminologie, definice, názvosloví, co to je


Pojem Alkohol je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Alkohol?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Ethanol (mimo chemii dle PČP etanol), nebo ethylalkohol (hovorově špiritus či alkohol) je druhý nejnižší alkohol. Jde o bezbarvou kapalinu ostré, ale ve zředění příjemné alkoholické vůně, která je základní součástí alkoholických nápojů. Je snadno zápalný a je proto klasifikován jako hořlavina 1. třídy.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alkohol ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Alkohol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Alkohol na Google.cz

Najít výraz Alkohol ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Alkohol ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Alkohol ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Alkohol například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Alkohol? resp. co přesně označuje termín Alkohol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alkohol, odpověď na dotaz co je to Alkohol?. Víte např. kdo to je Ben Cristovao? Znáte a víte kdo je Dederon? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Alkohol hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?