Co je to?
Odborný výraz, definice slova No-go zóna. Co znamená pojem No-go zóna z kategorie Právo?

Co je to No-go zóna? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova No-go zóna

No-go-zóna je označení pocházející z angličtiny a slouží pro označení území, které je pod kontrolou určité skupiny lidí. Ti s použitím síly brání ve vstupu jiným lidem.
No-go-zóny jsou ve většině případů ovládány neoficiálními ozbrojenými jednotkami a vstup na jejich území si lze vynutit opět jedině silou. Často se takto označují místa se špatnou pověstí, kde vládne kriminalita a násilí, což ostatní lidi odrazuje od vstupu.


Co je to No-go zóna? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova No-go zóna. Co znamená pojem No-go zóna z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu No-go zóna? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo No-go zóna je v kategorii Právo

Klíčová slova: názvosloví, slovo, význam slova, synonymum, informace, odborný výraz, význam, co znamená, přesný výraz, No-go zóna, termín, pojem, wiki, slovník, terminologie, co to je, Právo, definice pojmu


Pojem No-go zóna je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu No-go zóna?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

No-go zóna (z angličtiny, též no-go area) je místo kontrolované skupinou lidí, kteří používají sílu k zabránění vstupu ostatním lidem. Taková místa jsou kontrolována obvykle paramilitantními jednotkami a policie, armáda či obecně složky integrovaného záchranného systému si mohou vynutit vstup jen silou. Tento pojem také bývá používán pokud se odkazuje k místu, které má násilnou pověst a kriminalitu, jež děsí lidi, aby tam vstupovali.

Další možné informační zdroje

Hledat termín No-go zóna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo No-go zóna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem No-go zóna ve Wikislovníku

Najít termín No-go zóna ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem No-go zóna na Youtube

Zkusit najít slovo No-go zóna na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo No-go zóna například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je No-go zóna? resp. co přesně označuje termín No-go zóna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu No-go zóna, odpověď na dotaz co je to No-go zóna?. Víte např. kdo to je Markéta Gregorová? Znáte a víte kdo je Pitaval? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.