Co je to?
Odborný výraz, definice slova No-go zóna. Co znamená pojem No-go zóna z kategorie Právo?

Co je to No-go zóna? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu No-go zóna?

No-go-zóna je označení pocházející z angličtiny a slouží pro označení území, které je pod kontrolou určité skupiny lidí. Ti s použitím síly brání ve vstupu jiným lidem.
No-go-zóny jsou ve většině případů ovládány neoficiálními ozbrojenými jednotkami a vstup na jejich území si lze vynutit opět jedině silou. Často se takto označují místa se špatnou pověstí, kde vládne kriminalita a násilí, což ostatní lidi odrazuje od vstupu.


Co je to No-go zóna? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova No-go zóna. Co znamená pojem No-go zóna z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín No-go zóna? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz No-go zóna se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: co to je, informace, Právo, co je to No-go zóna?, názvosloví, wiki, terminologie, formulace, termín, odborné názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, význam, definice, synonymum, slovník, vysvětlení, odborný výraz


Pojem No-go zóna je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín No-go zóna? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

No-go zóna (z angličtiny, též no-go area) je místo kontrolované skupinou lidí, kteří používají sílu k zabránění vstupu ostatním lidem. Taková místa jsou kontrolována obvykle paramilitantními jednotkami a policie, armáda či obecně složky integrovaného záchranného systému si mohou vynutit vstup jen silou. Tento pojem také bývá používán pokud se odkazuje k místu, které má násilnou pověst a kriminalitu, jež děsí lidi, aby tam vstupovali.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem No-go zóna na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo No-go zóna ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín No-go zóna ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz No-go zóna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem No-go zóna ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz No-go zóna ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo No-go zóna například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo No-go zóna? resp. co znamená výraz No-go zóna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu No-go zóna, odpověď na dotaz co je to No-go zóna?. Víte např. kdo to je Geograf? Znáte a víte kdo je Starosta? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.