Co je to?
Definice odborného termínu, slova Beton. Co znamená pojem Beton z kategorie Nápoje?

Co je to Beton? Význam slova

Co znamená termín Beton? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Beton čili becherovka s tonikem je nápoj, který se připravuje smícháním toniku a Becherovky. Doplňuje se citronovou šťávou, ledovou drtí a plátky citronu. Beton je mezi becherovkovými nápoji klasikou, možné jsou i další varianty s džusem z grepu a dalšími nealkoholickými nápoji.
Jedná se o první český koktejl z roku 1967, kdy se beton podával na mezinárodní světové výstavě EXPO v Montrealu. Připravuje se ze 4 cl Becherovky, 1 cl citronové šťávy, 20 cl toniku, kostek ledu a sklenice se ozdobuje citronovým plátkem. Becherovka se lije do sklenice s ledem, doplňuje se tonikem a citronem. Pak se ihned servíruje.


Co je to Beton? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Beton. Co znamená pojem Beton z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Beton doporučujeme sdílet s ostatními na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Beton se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: odborné názvosloví, Beton, formulace, terminus technicus, nápoje, co je to Beton?, synonymum, definice, význam slova, definice pojmu, přesný význam, slovník, význam, co to je, informace, heslo, wiki, nápoje


Pojem Beton je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Beton můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Beton (Becherovka s tonikem) je míchaný nápoj připravovaný z Becherovky a tonikové vody. K dochucení se používá citronová šťáva, plátky citronu a ledová drť. Beton patří ke klasickým nápojům připravovaným z Becherovky, existují i další varianty připravované z Top Topicu, grepového džusu nebo dokonce se salátovou okurkou.
Vůbec poprvé byl namíchán u příležitosti mezinárodní světové výstavy EXPO v Montrealu v roce 1967. Beton je vůbec prvním českým koktejlem.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Beton ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Beton ve Wikimedia Commons

Najít slovo Beton ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Beton ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Beton na Google.cz

Hledat heslo Beton ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Beton například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Beton? resp. jaký je význam pojmu Beton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Beton, odpověď na dotaz co je to Beton?. Víte např. kdo to je Nunvář? Znáte a víte kdo je Starobní důchodce? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nápoje. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.