Co je to?
Odborný výraz, definice slova Beton. Co znamená pojem Beton z kategorie Nápoje?

Co je to Beton? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Beton?

Beton čili becherovka s tonikem je nápoj, který se připravuje smícháním toniku a Becherovky. Doplňuje se citronovou šťávou, ledovou drtí a plátky citronu. Beton je mezi becherovkovými nápoji klasikou, možné jsou i další varianty s džusem z grepu a dalšími nealkoholickými nápoji.
Jedná se o první český koktejl z roku 1967, kdy se beton podával na mezinárodní světové výstavě EXPO v Montrealu. Připravuje se ze 4 cl Becherovky, 1 cl citronové šťávy, 20 cl toniku, kostek ledu a sklenice se ozdobuje citronovým plátkem. Becherovka se lije do sklenice s ledem, doplňuje se tonikem a citronem. Pak se ihned servíruje.


Co je to Beton? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Beton. Co znamená pojem Beton z kategorie Nápoje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Beton? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Beton se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: Nápoje, co je to Beton?, odborné názvosloví, terminologie, termín, slovo, terminus technicus, přesný výraz, Beton, formulace, pojem, co to je, vysvětlení, synonymum, definice, význam slova, wiki, názvosloví


Pojem Beton je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Beton? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Beton (Becherovka s tonikem) je míchaný nápoj připravovaný z Becherovky a tonikové vody. K dochucení se používá citronová šťáva, plátky citronu a ledová drť. Beton patří ke klasickým nápojům připravovaným z Becherovky, existují i další varianty připravované z Top Topicu, grepového džusu nebo dokonce se salátovou okurkou.
Vůbec poprvé byl namíchán u příležitosti mezinárodní světové výstavy EXPO v Montrealu v roce 1967. Beton je vůbec prvním českým koktejlem.

Jiné informační zdroje o pojmu Beton

Hledat termín Beton ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Beton ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Beton ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Beton na Google.cz

Hledat videa s názvem Beton na Youtube

Zkusit najít pojem Beton ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Beton například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Beton? resp. co označuje slovo Beton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Beton, odpověď na dotaz co je to Beton?. Víte např. kdo to je Cyril Svoboda? Znáte a víte kdo je Michaela Maurerová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nápoje Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.