Co je to?
Odborný výraz, definice slova Beton. Co znamená pojem Beton z kategorie Nápoje?

Co je Beton?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Beton

Beton čili becherovka s tonikem je nápoj, který se připravuje smícháním toniku a Becherovky. Doplňuje se citronovou šťávou, ledovou drtí a plátky citronu. Beton je mezi becherovkovými nápoji klasikou, možné jsou i další varianty s džusem z grepu a dalšími nealkoholickými nápoji.
Jedná se o první český koktejl z roku 1967, kdy se beton podával na mezinárodní světové výstavě EXPO v Montrealu. Připravuje se ze 4 cl Becherovky, 1 cl citronové šťávy, 20 cl toniku, kostek ledu a sklenice se ozdobuje citronovým plátkem. Becherovka se lije do sklenice s ledem, doplňuje se tonikem a citronem. Pak se ihned servíruje.


Co je to Beton? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Beton. Co znamená pojem Beton z kategorie Nápoje?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Beton doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Beton se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: význam slova, formulace, pojem, definice pojmu, přesný význam, názvosloví, slovník, co to je, co znamená, informace, přesný výraz, slovo, lexikon, Beton, význam, vysvětlení, heslo, co je to Beton?


Pojem Beton je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Beton? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Beton (Becherovka s tonikem) je míchaný nápoj připravovaný z Becherovky a tonikové vody. K dochucení se používá citronová šťáva, plátky citronu a ledová drť. Beton patří ke klasickým nápojům připravovaným z Becherovky, existují i další varianty připravované z Top Topicu, grepového džusu nebo dokonce se salátovou okurkou.
Vůbec poprvé byl namíchán u příležitosti mezinárodní světové výstavy EXPO v Montrealu v roce 1967. Beton je vůbec prvním českým koktejlem.

Více informací o slovu Beton doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Beton ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Beton ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Beton na Google.cz

Zkusit najít termín Beton ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Beton ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Beton ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Beton například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teďka už zajisté víte co je to Beton? resp. co vlastně znamená slovo Beton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Beton, odpověď na dotaz co je to Beton?. Víte např. kdo to je Atomista? Znáte a víte kdo je Kamil Kacerovský? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Beton hledat i v jiných kategoriích (než nápoje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.