Co je to?
Výraz, termín, definice slova Beton. Co znamená odborný pojem Beton z kategorie Nápoje?

Co je to Beton? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Beton

Beton čili becherovka s tonikem je nápoj, který se připravuje smícháním toniku a Becherovky. Doplňuje se citronovou šťávou, ledovou drtí a plátky citronu. Beton je mezi becherovkovými nápoji klasikou, možné jsou i další varianty s džusem z grepu a dalšími nealkoholickými nápoji.
Jedná se o první český koktejl z roku 1967, kdy se beton podával na mezinárodní světové výstavě EXPO v Montrealu. Připravuje se ze 4 cl Becherovky, 1 cl citronové šťávy, 20 cl toniku, kostek ledu a sklenice se ozdobuje citronovým plátkem. Becherovka se lije do sklenice s ledem, doplňuje se tonikem a citronem. Pak se ihned servíruje.


Co je to Beton? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Beton. Co znamená odborný pojem Beton z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Beton sdílejte s přáteli a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Beton je v kategorii nápoje

Klíčová slova: význam pojmu, slovník, přesný význam, formulace, terminus technicus, informace, co znamená, popis, význam, Beton, definice pojmu, názvosloví, wiki, nápoje, vysvětlení, odborný výraz, slovo, nápoje


Pojem Beton je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Beton?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Beton (Becherovka s tonikem) je míchaný nápoj připravovaný z Becherovky a tonikové vody. K dochucení se používá citronová šťáva, plátky citronu a ledová drť. Beton patří ke klasickým nápojům připravovaným z Becherovky, existují i další varianty připravované z Top Topicu, grepového džusu nebo dokonce se salátovou okurkou.
Vůbec poprvé byl namíchán u příležitosti mezinárodní světové výstavy EXPO v Montrealu v roce 1967. Beton je vůbec prvním českým koktejlem.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít heslo Beton ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Beton na Youtube

Zkusit najít výraz Beton ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Beton ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Beton ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Beton ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Beton například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Beton? resp. co je to Beton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Beton, odpověď na dotaz co je to Beton?. Víte např. kdo to je David Gránský? Znáte a víte kdo je Jindřich Forejt? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nápoje). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.