Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mene tekel. Co znamená pojem Mene tekel z kategorie Náboženství?

Co je to Mene tekel? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Mene tekel

Mene tekel je výraz pro naléhavé a tajemné varování nebo výstrahu. Mělo se jednat o slova krále Belsazara, která údajně měla být prvními z jeho záhadného varování.
Podle příběhu ze Starého zákona – knihy Daniel – měl být Belsazar synem krále Nebukadnesara II., i když jeho opravdovým otcem byl král Nabonid. Nebukadnesar odnesl z jeruzalémského Šalamounova chrámu nádoby z drahých kovů a z těch král Belsazar nakázal pít, čímž je zneuctil. V průběhu slavnosti se pak měla objevit lidská ruka, která napsala na zeď nápis začínající právě slovy méně tekel, která prorok vyložil jako varování před koncem království a smrtí krále. Předpověď se splnila – království připadlo Peršanům a Médům a král zemřel. Jedná se tedy o důrazné varování před velkým bezprostředním neštěstím.


Co je to Mene tekel? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mene tekel. Co znamená pojem Mene tekel z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mene tekel je v sekci Náboženství

Klíčová slova: definice pojmu, co je to Mene tekel?, význam pojmu, heslo, přesný výraz, odborný výraz, informace, terminologie, význam slova, význam, lexikon, Mene tekel, Náboženství, pojem, synonymum, přesný význam, Náboženství, slovo


Pojem Mene tekel je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mene tekel? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mene tekel jsou první dvě slova údajného tajemného varování krále Belsazara (Belšasara). Přeneseně označuje naléhavé varování, výstrahu.

Mene tekel

Varování krále Belšasara na Rembrandtově obrazu. Autor: Rembrandt, licence: Public domain
Varování krále Belšasara na Rembrandtově obrazu. Autor: Rembrandt, licence: Public domain


Jiné zdroje informací o pojmu Mene tekel

Hledat výraz Mene tekel ve vyhledávači Yandex

Najít termín Mene tekel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Mene tekel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Mene tekel ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mene tekel ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mene tekel ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Mene tekel například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Mene tekel? resp. co znamená slovo Mene tekel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mene tekel, odpověď na dotaz co je to Mene tekel?. Víte např. kdo to je OSVČ? Znáte a víte kdo je Bohumil Hrabal? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Mene tekel hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.