Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mene tekel. Co znamená pojem Mene tekel z kategorie Náboženství?

Co je to Mene tekel? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Mene tekel

Mene tekel je výraz pro naléhavé a tajemné varování nebo výstrahu. Mělo se jednat o slova krále Belsazara, která údajně měla být prvními z jeho záhadného varování.
Podle příběhu ze Starého zákona – knihy Daniel – měl být Belsazar synem krále Nebukadnesara II., i když jeho opravdovým otcem byl král Nabonid. Nebukadnesar odnesl z jeruzalémského Šalamounova chrámu nádoby z drahých kovů a z těch král Belsazar nakázal pít, čímž je zneuctil. V průběhu slavnosti se pak měla objevit lidská ruka, která napsala na zeď nápis začínající právě slovy méně tekel, která prorok vyložil jako varování před koncem království a smrtí krále. Předpověď se splnila – království připadlo Peršanům a Médům a král zemřel. Jedná se tedy o důrazné varování před velkým bezprostředním neštěstím.


Co je to Mene tekel? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mene tekel. Co znamená pojem Mene tekel z kategorie Náboženství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Mene tekel s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mene tekel se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: co je to Mene tekel?, vysvětlení, definice, co to je, názvosloví, co znamená, slovník, termín, přesný výraz, odborné názvosloví, slovo, definice pojmu, popis, přesný význam, odborný výraz, Mene tekel, informace, význam slova


Pojem Mene tekel je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mene tekel? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mene tekel jsou první dvě slova údajného tajemného varování krále Belsazara (Belšasara). Přeneseně označuje naléhavé varování, výstrahu.

Mene tekel

Varování krále Belšasara na Rembrandtově obrazu. Autor: Rembrandt, licence: Public domain
Varování krále Belšasara na Rembrandtově obrazu. Autor: Rembrandt, licence: Public domain


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít výraz Mene tekel ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Mene tekel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Mene tekel ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mene tekel ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Mene tekel ve Wikislovníku

Hledat výraz Mene tekel ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mene tekel například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Mene tekel? resp. co přesně označuje termín Mene tekel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mene tekel, odpověď na dotaz co je to Mene tekel?. Víte např. kdo to je Petr Čech? Znáte a víte kdo je Brusič? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Mene tekel i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.