Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dmychadlo. Co znamená odborný pojem Dmychadlo z kategorie Nástroje?

Co je to Dmychadlo? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dmychadlo?

Dmychadlo je zařízení pro stlačování vzduchu nebo plynů. Dmychadla jsou využívána např. v dolech, v chemickém průmyslu, v metalurgii nebo jako pohon ve vznášedlech. Dělíme je na dmychadla s bočník kanálem a Rootsova dmychadla. Dmychadla pracují s tlakem do 300 kPa, pro vyšší tlaky se používají kompresory.


Co je to Dmychadlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dmychadlo. Co znamená odborný pojem Dmychadlo z kategorie Nástroje?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Dmychadlo? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Dmychadlo patří do sekce nástroje

Klíčová slova: lexikon, nástroje, heslo, co to je, vysvětlení, wiki, termín, co znamená, odborné názvosloví, slovo, přesný význam, informace, význam, formulace, Dmychadlo, slovník, terminus technicus, názvosloví


Pojem Dmychadlo je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Dmychadlo?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dmychadlo je stroj pro stlačování (tlakem do 0,3 MPa) a dopravu plynů, nejčastěji vzduchu. Běžná provedení dmýchadel dokáží při otáčkách 1000/min dopravit až 400 m³/min. Dmychadla se používají například v metalurgii, v dolech, v chemickém průmyslu a pro vznášedla.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít heslo Dmychadlo na Google.cz

Vyhledat termín Dmychadlo ve Wikislovníku

Hledat výraz Dmychadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Dmychadlo ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dmychadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dmychadlo ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dmychadlo například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Dmychadlo? resp. co vlastně znamená slovo Dmychadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dmychadlo, odpověď na dotaz co je to Dmychadlo?. Víte např. kdo to je Chlívák? Znáte a víte kdo je Zpěvák? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dmychadlo v jiné sekci než nástroje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.