Co je to?
Definice výrazu, termínu Dmychadlo. Co znamená odborný pojem Dmychadlo z kategorie Nástroje?

Co je to Dmychadlo? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dmychadlo

Dmychadlo je zařízení pro stlačování vzduchu nebo plynů. Dmychadla jsou využívána např. v dolech, v chemickém průmyslu, v metalurgii nebo jako pohon ve vznášedlech. Dělíme je na dmychadla s bočník kanálem a Rootsova dmychadla. Dmychadla pracují s tlakem do 300 kPa, pro vyšší tlaky se používají kompresory.


Co je to Dmychadlo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dmychadlo. Co znamená odborný pojem Dmychadlo z kategorie Nástroje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dmychadlo s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Dmychadlo se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: přesný výraz, definice pojmu, Dmychadlo, odborný výraz, termín, lexikon, vysvětlení, pojem, význam, co to je, co je to Dmychadlo?, nástroje, informace, definice, wiki, nástroje, význam slova, slovo


Pojem Dmychadlo je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dmychadlo? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dmychadlo je stroj pro stlačování (tlakem do 0,3 MPa) a dopravu plynů, nejčastěji vzduchu. Běžná provedení dmýchadel dokáží při otáčkách 1000/min dopravit až 400 m³/min. Dmychadla se používají například v metalurgii, v dolech, v chemickém průmyslu a pro vznášedla.

Pro další informace o termínu Dmychadlo zkuste tyto odkazy

Vyhledat heslo Dmychadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Dmychadlo na Google.cz

Vyhledat pojem Dmychadlo ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dmychadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dmychadlo ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Dmychadlo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dmychadlo například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte co je to Dmychadlo? resp. jaký je přesný význam slova Dmychadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dmychadlo, odpověď na dotaz co je to Dmychadlo?. Víte např. kdo to je Honza Musil? Znáte a víte kdo je Purkmistr? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nástroje. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.