Co je to?
Definice výrazu, termínu Dmychadlo. Co znamená odborný pojem Dmychadlo z kategorie Nástroje?

Co je to Dmychadlo? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Dmychadlo?

Dmychadlo je zařízení pro stlačování vzduchu nebo plynů. Dmychadla jsou využívána např. v dolech, v chemickém průmyslu, v metalurgii nebo jako pohon ve vznášedlech. Dělíme je na dmychadla s bočník kanálem a Rootsova dmychadla. Dmychadla pracují s tlakem do 300 kPa, pro vyšší tlaky se používají kompresory.


Co je to Dmychadlo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dmychadlo. Co znamená odborný pojem Dmychadlo z kategorie Nástroje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Dmychadlo můžete samozřejmě sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dmychadlo je v sekci Nástroje

Klíčová slova: heslo, synonymum, definice pojmu, vysvětlení, slovník, lexikon, pojem, co znamená, přesný význam, informace, odborný výraz, názvosloví, slovo, co to je, Dmychadlo, formulace, definice, terminus technicus


Pojem Dmychadlo je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dmychadlo? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Dmychadlo je stroj pro stlačování (tlakem do 0,3 MPa) a dopravu plynů, nejčastěji vzduchu. Běžná provedení dmýchadel dokáží při otáčkách 1000/min dopravit až 400 m³/min. Dmychadla se používají například v metalurgii, v dolech, v chemickém průmyslu a pro vznášedla.

Více informací o slovu Dmychadlo doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dmychadlo ve Wikimedia Commons

Najít termín Dmychadlo ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Dmychadlo na Google.cz

Zkusit najít pojem Dmychadlo ve Wikislovníku

Hledat výraz Dmychadlo ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Dmychadlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Dmychadlo například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Dmychadlo? resp. co znamená slovo Dmychadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dmychadlo, odpověď na dotaz co je to Dmychadlo?. Víte např. kdo to je Hydra? Znáte a víte kdo je Magid? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nástroje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.