Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dmychadlo. Co znamená pojem Dmychadlo z kategorie Nástroje?

Co je Dmychadlo? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Dmychadlo

Dmychadlo je zařízení pro stlačování vzduchu nebo plynů. Dmychadla jsou využívána např. v dolech, v chemickém průmyslu, v metalurgii nebo jako pohon ve vznášedlech. Dělíme je na dmychadla s bočník kanálem a Rootsova dmychadla. Dmychadla pracují s tlakem do 300 kPa, pro vyšší tlaky se používají kompresory.


Co je to Dmychadlo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dmychadlo. Co znamená pojem Dmychadlo z kategorie Nástroje?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Dmychadlo se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: wiki, definice pojmu, význam, heslo, vysvětlení, přesný výraz, význam pojmu, odborný výraz, co znamená, definice, slovník, co to je, názvosloví, co je to Dmychadlo?, formulace, synonymum, termín, nástroje


Pojem Dmychadlo je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Dmychadlo dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dmychadlo je stroj pro stlačování (tlakem do 0,3 MPa) a dopravu plynů, nejčastěji vzduchu. Běžná provedení dmýchadel dokáží při otáčkách 1000/min dopravit až 400 m³/min. Dmychadla se používají například v metalurgii, v dolech, v chemickém průmyslu a pro vznášedla.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín Dmychadlo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Dmychadlo ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dmychadlo ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Dmychadlo ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Dmychadlo na Google.cz

Hledat slovo Dmychadlo ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dmychadlo například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste zjistili co znamená Dmychadlo? resp. co přesně znamená slovo Dmychadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dmychadlo, odpověď na dotaz co je to Dmychadlo?. Víte např. kdo to je Anna Pammrová? Znáte a víte kdo je Zpěvák? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nástroje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.