Co je to?
Definice výrazu, termínu Dmychadlo. Co znamená odborný pojem Dmychadlo z kategorie Nástroje?

Co je to Dmychadlo? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dmychadlo

Dmychadlo je zařízení pro stlačování vzduchu nebo plynů. Dmychadla jsou využívána např. v dolech, v chemickém průmyslu, v metalurgii nebo jako pohon ve vznášedlech. Dělíme je na dmychadla s bočník kanálem a Rootsova dmychadla. Dmychadla pracují s tlakem do 300 kPa, pro vyšší tlaky se používají kompresory.


Co je to Dmychadlo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dmychadlo. Co znamená odborný pojem Dmychadlo z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dmychadlo patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: vysvětlení, informace, názvosloví, co to je, Nástroje, Nástroje, Dmychadlo, význam, význam slova, co znamená, odborné názvosloví, přesný význam, popis, přesný výraz, lexikon, synonymum, formulace, definice pojmu


Pojem Dmychadlo je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Dmychadlo můžete dozvědět následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dmychadlo je stroj pro stlačování (tlakem do 0,3 MPa) a dopravu plynů, nejčastěji vzduchu. Běžná provedení dmýchadel dokáží při otáčkách 1000/min dopravit až 400 m³/min. Dmychadla se používají například v metalurgii, v dolech, v chemickém průmyslu a pro vznášedla.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít pojem Dmychadlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dmychadlo ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Dmychadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Dmychadlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Dmychadlo ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Dmychadlo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dmychadlo například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Dmychadlo? resp. co přesně označuje termín Dmychadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dmychadlo, odpověď na dotaz co je to Dmychadlo?. Víte např. kdo to je George Lucas? Znáte a víte kdo je Tovaryš? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nástroje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.