Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dmychadlo. Co znamená odborný pojem Dmychadlo z kategorie Nástroje?

Co je to Dmychadlo? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dmychadlo?

Dmychadlo je zařízení pro stlačování vzduchu nebo plynů. Dmychadla jsou využívána např. v dolech, v chemickém průmyslu, v metalurgii nebo jako pohon ve vznášedlech. Dělíme je na dmychadla s bočník kanálem a Rootsova dmychadla. Dmychadla pracují s tlakem do 300 kPa, pro vyšší tlaky se používají kompresory.


Co je to Dmychadlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dmychadlo. Co znamená odborný pojem Dmychadlo z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Dmychadlo je v sekci nástroje

Klíčová slova: pojem, co to je, odborný výraz, wiki, informace, definice pojmu, odborné názvosloví, slovník, terminologie, synonymum, formulace, Dmychadlo, význam slova, přesný význam, vysvětlení, význam pojmu, nástroje, heslo


Pojem Dmychadlo je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dmychadlo? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Dmychadlo je stroj pro stlačování (tlakem do 0,3 MPa) a dopravu plynů, nejčastěji vzduchu. Běžná provedení dmýchadel dokáží při otáčkách 1000/min dopravit až 400 m³/min. Dmychadla se používají například v metalurgii, v dolech, v chemickém průmyslu a pro vznášedla.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz Dmychadlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Dmychadlo na Youtube

Hledat termín Dmychadlo na Google.cz

Zkusit najít pojem Dmychadlo ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Dmychadlo ve Wikislovníku

Najít slovo Dmychadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dmychadlo například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Dmychadlo? resp. jaká je definice termínu Dmychadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dmychadlo, odpověď na dotaz co je to Dmychadlo?. Víte např. kdo to je Sráč? Znáte a víte kdo je Učeň? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nástroje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.