Co je to?
Definice výrazu, termínu Dmychadlo. Co znamená odborný pojem Dmychadlo z kategorie Nástroje?

Co je to Dmychadlo? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Dmychadlo

Dmychadlo je zařízení pro stlačování vzduchu nebo plynů. Dmychadla jsou využívána např. v dolech, v chemickém průmyslu, v metalurgii nebo jako pohon ve vznášedlech. Dělíme je na dmychadla s bočník kanálem a Rootsova dmychadla. Dmychadla pracují s tlakem do 300 kPa, pro vyšší tlaky se používají kompresory.


Co je to Dmychadlo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dmychadlo. Co znamená odborný pojem Dmychadlo z kategorie Nástroje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Dmychadlo? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dmychadlo je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: pojem, terminologie, formulace, co to je, odborné názvosloví, definice pojmu, slovo, přesný výraz, slovník, wiki, co je to Dmychadlo?, synonymum, Dmychadlo, termín, názvosloví, co znamená, vysvětlení, význam pojmu


Pojem Dmychadlo je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dmychadlo? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dmychadlo je stroj pro stlačování (tlakem do 0,3 MPa) a dopravu plynů, nejčastěji vzduchu. Běžná provedení dmýchadel dokáží při otáčkách 1000/min dopravit až 400 m³/min. Dmychadla se používají například v metalurgii, v dolech, v chemickém průmyslu a pro vznášedla.

Pro více informací o heslu Dmychadlo zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dmychadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Dmychadlo ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Dmychadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Dmychadlo na Google.cz

Hledat heslo Dmychadlo ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Dmychadlo ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dmychadlo například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Dmychadlo? resp. co označuje slovo Dmychadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dmychadlo, odpověď na dotaz co je to Dmychadlo?. Víte např. kdo to je Mentál? Znáte a víte kdo je Učeň? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nástroje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.