Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hamr. Co znamená pojem Hamr z kategorie Stavebnictví?

Co je Hamr?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Hamr?

Hamr je název stavby, ve které se nachází dílna na zpracování kovu. Oproti kovárně se zde k opracování kovu používá vodní energie, která je pohonem pro buchary a brusky. V hamrech se vyrábělo převážně zemědělské nářadí a nacházely se v průmyslově málo vyspělých krajích.
V současnosti je možno obdivovat funkční hamry pouze jako turistické atrakce a technické památky.


Co je to Hamr? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hamr. Co znamená pojem Hamr z kategorie Stavebnictví?

Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu.Napsáno redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Hamr doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Hamr se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: termín, názvosloví, vysvětlení, stavebnictví, význam, přesný výraz, lexikon, slovo, co znamená, Hamr, formulace, co to je, definice pojmu, pojem, význam slova, definice, význam pojmu, wiki


Pojem Hamr je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hamr? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hamr (z německého Hammer kladivo) je ocelářská a kovářská dílna, která je vybavena kovacím strojem poháněným vodním kolem. Vybavení hamru bylo stejné jako u kovárny – výheň, měchy, kovadliny, svěráky, kladiva, sekáče, útinky, zápustky, kleště, ale navíc zejména vodou poháněné buchary.

Další informační zdroje

Hledat výraz Hamr ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Hamr na Youtube

Vyhledat termín Hamr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Hamr ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Hamr ve Wikislovníku

Najít pojem Hamr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hamr například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co je to Hamr? resp. co to je Hamr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hamr, odpověď na dotaz co je to Hamr?. Víte např. kdo to je Václav Cílek? Znáte a víte kdo je Petr Holec? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.