Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hamr. Co znamená odborný pojem Hamr z kategorie Stavebnictví?

Co je to Hamr? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hamr?

Hamr je název stavby, ve které se nachází dílna na zpracování kovu. Oproti kovárně se zde k opracování kovu používá vodní energie, která je pohonem pro buchary a brusky. V hamrech se vyrábělo převážně zemědělské nářadí a nacházely se v průmyslově málo vyspělých krajích.
V současnosti je možno obdivovat funkční hamry pouze jako turistické atrakce a technické památky.


Co je to Hamr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hamr. Co znamená odborný pojem Hamr z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Hamr je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: význam slova, informace, vysvětlení, co to je, termín, terminus technicus, slovník, odborný výraz, popis, definice, co je to Hamr?, definice pojmu, přesný význam, názvosloví, slovo, wiki, význam, formulace


Pojem Hamr je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hamr? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hamr (z německého Hammer kladivo) je ocelářská a kovářská dílna, která je vybavena kovacím strojem poháněným vodním kolem. Vybavení hamru bylo stejné jako u kovárny – výheň, měchy, kovadliny, svěráky, kladiva, sekáče, útinky, zápustky, kleště, ale navíc zejména vodou poháněné buchary.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat výraz Hamr ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Hamr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hamr ve Wikimedia Commons

Najít heslo Hamr ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Hamr ve Wikislovníku

Vyhledat termín Hamr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hamr například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte co znamená slovo Hamr? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hamr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hamr, odpověď na dotaz co je to Hamr?. Víte např. kdo to je Tom Hanks? Znáte a víte kdo je Matěj Vydra? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Hamr i v jiných kategoriích (než stavebnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.