Co je to?
Definice výrazu, termínu Hamr. Co znamená odborný pojem Hamr z kategorie Stavebnictví?

Co je to Hamr? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Hamr

Hamr je název stavby, ve které se nachází dílna na zpracování kovu. Oproti kovárně se zde k opracování kovu používá vodní energie, která je pohonem pro buchary a brusky. V hamrech se vyrábělo převážně zemědělské nářadí a nacházely se v průmyslově málo vyspělých krajích.
V současnosti je možno obdivovat funkční hamry pouze jako turistické atrakce a technické památky.


Co je to Hamr? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hamr. Co znamená odborný pojem Hamr z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hamr je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: co znamená, význam, odborné názvosloví, slovo, wiki, terminus technicus, termín, pojem, popis, vysvětlení, co je to Hamr?, heslo, význam pojmu, lexikon, slovník, názvosloví, informace, přesný výraz


Pojem Hamr je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Hamr dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hamr (z německého Hammer kladivo) je ocelářská a kovářská dílna, která je vybavena kovacím strojem poháněným vodním kolem. Vybavení hamru bylo stejné jako u kovárny – výheň, měchy, kovadliny, svěráky, kladiva, sekáče, útinky, zápustky, kleště, ale navíc zejména vodou poháněné buchary.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít slovo Hamr ve Wikizdrojích

Najít pojem Hamr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Hamr ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Hamr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Hamr ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Hamr na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hamr například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Hamr? resp. jaký je význam slova Hamr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hamr, odpověď na dotaz co je to Hamr?. Víte např. kdo to je David Hasselhoff? Znáte a víte kdo je Vincenc Strouhal? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.