Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ekoturistika. Co znamená odborný pojem Ekoturistika z kategorie Cestování?

Co je to Ekoturistika? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ekoturistika?

Ekoturistika kombinuje pojem ekologie a turistika. Jde při ní především o poznávání přírody, hlavně chráněných území. Turisté přitom musejí být ohleduplní k životnímu prostředí a místním obyvatelům. Musí zůstat zachován původní stav, nelze tedy označit ekoturistiku jako masovou záležitost. V takovém případě by totiž došlo k poškození životního prostředí a proměně životních podmínek obyvatel těchto míst.
Ekoturistikou se zabývá i OSN, byla stanovena pevná pravidla, o která se stará Program OSN pro životní prostředí. Záporem ekoturistiky je zatížení životního prostředí dopravou, především dálkovou a nejvíce leteckou a změna v životě původního osídlení dané lokality.


Co je to Ekoturistika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ekoturistika. Co znamená odborný pojem Ekoturistika z kategorie Cestování?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Ekoturistika se nachází v sekci cestování

Klíčová slova: odborné názvosloví, popis, wiki, přesný význam, slovo, přesný výraz, termín, význam, cestování, co znamená, význam pojmu, heslo, Ekoturistika, lexikon, názvosloví, pojem, terminologie, vysvětlení


Pojem Ekoturistika je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ekoturistika? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Ekoturistika je spojení pojmů turistika a ekologie. Jedná se o turistiku zaměřenou na poznávání přírodních oblastí a chráněných území, a to s ohledem na místní obyvatele a životní prostředí. Bohatství, které daný region díky ekoturistům získává, má tedy pomáhat chránit původní ráz tamní přírody i lidské komunity. Ze své podstaty nemůže být ekoturistika masovou záležitostí, protože masová turistika s sebou většinou nese poškozování životního prostředí i rychlou změnu způsobu života místních obyvatel.

Sloni v Africe

V rámci ekoturistiky lze například spatřit africké slony v jejich přirozeném prostředí. Autor: Nel Botha, zdroj: Pixabay
V rámci ekoturistiky lze například spatřit africké slony v jejich přirozeném prostředí. Autor: Nel Botha, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Ekoturistika lze najít v následujících zdrojích

Hledat termín Ekoturistika ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Ekoturistika na Google.cz

Vyhledat heslo Ekoturistika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Ekoturistika ve Wikislovníku

Najít pojem Ekoturistika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Ekoturistika ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekoturistika například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Ekoturistika? resp. co je to Ekoturistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekoturistika, odpověď na dotaz co je to Ekoturistika?. Víte např. kdo to je Dentální hygienistka? Znáte a víte kdo je Fašista? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Ekoturistika hledat i v jiných kategoriích (než cestování) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.