Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ekoturistika. Co znamená odborný pojem Ekoturistika z kategorie Cestování?

Co je to Ekoturistika? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ekoturistika?

Ekoturistika kombinuje pojem ekologie a turistika. Jde při ní především o poznávání přírody, hlavně chráněných území. Turisté přitom musejí být ohleduplní k životnímu prostředí a místním obyvatelům. Musí zůstat zachován původní stav, nelze tedy označit ekoturistiku jako masovou záležitost. V takovém případě by totiž došlo k poškození životního prostředí a proměně životních podmínek obyvatel těchto míst.
Ekoturistikou se zabývá i OSN, byla stanovena pevná pravidla, o která se stará Program OSN pro životní prostředí. Záporem ekoturistiky je zatížení životního prostředí dopravou, především dálkovou a nejvíce leteckou a změna v životě původního osídlení dané lokality.


Co je to Ekoturistika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ekoturistika. Co znamená odborný pojem Ekoturistika z kategorie Cestování?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Ekoturistika? Pak se o ní podělte s rodinou a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Ekoturistika je v kategorii cestování

Klíčová slova: pojem, Ekoturistika, význam slova, slovo, význam, heslo, co znamená, přesný význam, cestování, lexikon, co to je, formulace, definice pojmu, názvosloví, termín, synonymum, význam pojmu, popis


Pojem Ekoturistika je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Ekoturistika dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Ekoturistika je spojení pojmů turistika a ekologie. Jedná se o turistiku zaměřenou na poznávání přírodních oblastí a chráněných území, a to s ohledem na místní obyvatele a životní prostředí. Bohatství, které daný region díky ekoturistům získává, má tedy pomáhat chránit původní ráz tamní přírody i lidské komunity. Ze své podstaty nemůže být ekoturistika masovou záležitostí, protože masová turistika s sebou většinou nese poškozování životního prostředí i rychlou změnu způsobu života místních obyvatel.

Sloni v Africe

V rámci ekoturistiky lze například spatřit africké slony v jejich přirozeném prostředí. Autor: Nel Botha, zdroj: Pixabay
V rámci ekoturistiky lze například spatřit africké slony v jejich přirozeném prostředí. Autor: Nel Botha, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Ekoturistika doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít pojem Ekoturistika ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Ekoturistika ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Ekoturistika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Ekoturistika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Ekoturistika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Ekoturistika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekoturistika například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní již víte jaká je definice termínu Ekoturistika? resp. co označuje slovo Ekoturistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekoturistika, odpověď na dotaz co je to Ekoturistika?. Víte např. kdo to je Viktor Vrabec? Znáte a víte kdo je Árijec? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než cestování). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.