Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ekoturistika. Co znamená pojem Ekoturistika z kategorie Cestování?

Co to je Ekoturistika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ekoturistika

Ekoturistika kombinuje pojem ekologie a turistika. Jde při ní především o poznávání přírody, hlavně chráněných území. Turisté přitom musejí být ohleduplní k životnímu prostředí a místním obyvatelům. Musí zůstat zachován původní stav, nelze tedy označit ekoturistiku jako masovou záležitost. V takovém případě by totiž došlo k poškození životního prostředí a proměně životních podmínek obyvatel těchto míst.
Ekoturistikou se zabývá i OSN, byla stanovena pevná pravidla, o která se stará Program OSN pro životní prostředí. Záporem ekoturistiky je zatížení životního prostředí dopravou, především dálkovou a nejvíce leteckou a změna v životě původního osídlení dané lokality.


Co je to Ekoturistika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ekoturistika. Co znamená pojem Ekoturistika z kategorie Cestování?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ekoturistika patří do sekce Cestování

Klíčová slova: definice, přesný význam, Cestování, wiki, Ekoturistika, definice pojmu, co znamená, lexikon, názvosloví, odborné názvosloví, termín, přesný výraz, terminus technicus, slovník, heslo, význam slova, odborný výraz, význam pojmu


Pojem Ekoturistika je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Ekoturistika?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ekoturistika je spojení pojmů turistika a ekologie. Jedná se o turistiku zaměřenou na poznávání přírodních oblastí a chráněných území, a to s ohledem na místní obyvatele a životní prostředí. Bohatství, které daný region díky ekoturistům získává, má tedy pomáhat chránit původní ráz tamní přírody i lidské komunity. Ze své podstaty nemůže být ekoturistika masovou záležitostí, protože masová turistika s sebou většinou nese poškozování životního prostředí i rychlou změnu způsobu života místních obyvatel.

Sloni v Africe

V rámci ekoturistiky lze například spatřit africké slony v jejich přirozeném prostředí. Autor: Nel Botha, zdroj: Pixabay
V rámci ekoturistiky lze například spatřit africké slony v jejich přirozeném prostředí. Autor: Nel Botha, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Ekoturistika

Najít termín Ekoturistika ve Wikizdrojích

Najít slovo Ekoturistika ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Ekoturistika ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Ekoturistika ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Ekoturistika ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Ekoturistika na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekoturistika například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ekoturistika? resp. co to je Ekoturistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekoturistika, odpověď na dotaz co je to Ekoturistika?. Víte např. kdo to je Štefan Margita? Znáte a víte kdo je Marta Kubišová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Cestování. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.