Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ekoturistika. Co znamená odborný pojem Ekoturistika z kategorie Cestování?

Co je to Ekoturistika? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Ekoturistika

Ekoturistika kombinuje pojem ekologie a turistika. Jde při ní především o poznávání přírody, hlavně chráněných území. Turisté přitom musejí být ohleduplní k životnímu prostředí a místním obyvatelům. Musí zůstat zachován původní stav, nelze tedy označit ekoturistiku jako masovou záležitost. V takovém případě by totiž došlo k poškození životního prostředí a proměně životních podmínek obyvatel těchto míst.
Ekoturistikou se zabývá i OSN, byla stanovena pevná pravidla, o která se stará Program OSN pro životní prostředí. Záporem ekoturistiky je zatížení životního prostředí dopravou, především dálkovou a nejvíce leteckou a změna v životě původního osídlení dané lokality.


Co je to Ekoturistika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ekoturistika. Co znamená odborný pojem Ekoturistika z kategorie Cestování?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Ekoturistika je v sekci cestování

Klíčová slova: co to je, terminus technicus, lexikon, termín, terminologie, co znamená, cestování, popis, vysvětlení, přesný význam, význam pojmu, co je to Ekoturistika?, wiki, formulace, Ekoturistika, definice pojmu, synonymum, význam


Pojem Ekoturistika je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ekoturistika? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ekoturistika je spojení pojmů turistika a ekologie. Jedná se o turistiku zaměřenou na poznávání přírodních oblastí a chráněných území, a to s ohledem na místní obyvatele a životní prostředí. Bohatství, které daný region díky ekoturistům získává, má tedy pomáhat chránit původní ráz tamní přírody i lidské komunity. Ze své podstaty nemůže být ekoturistika masovou záležitostí, protože masová turistika s sebou většinou nese poškozování životního prostředí i rychlou změnu způsobu života místních obyvatel.

Sloni v Africe

V rámci ekoturistiky lze například spatřit africké slony v jejich přirozeném prostředí. Autor: Nel Botha, zdroj: Pixabay
V rámci ekoturistiky lze například spatřit africké slony v jejich přirozeném prostředí. Autor: Nel Botha, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít heslo Ekoturistika ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Ekoturistika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Ekoturistika na Google.cz

Vyhledat termín Ekoturistika ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ekoturistika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Ekoturistika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekoturistika například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte jaká je definice termínu Ekoturistika? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ekoturistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekoturistika, odpověď na dotaz co je to Ekoturistika?. Víte např. kdo to je Věra Čáslavská? Znáte a víte kdo je David Horváth? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než cestování. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.