Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ekoturistika. Co znamená pojem Ekoturistika z kategorie Cestování?

Co to je Ekoturistika? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ekoturistika

Ekoturistika kombinuje pojem ekologie a turistika. Jde při ní především o poznávání přírody, hlavně chráněných území. Turisté přitom musejí být ohleduplní k životnímu prostředí a místním obyvatelům. Musí zůstat zachován původní stav, nelze tedy označit ekoturistiku jako masovou záležitost. V takovém případě by totiž došlo k poškození životního prostředí a proměně životních podmínek obyvatel těchto míst.
Ekoturistikou se zabývá i OSN, byla stanovena pevná pravidla, o která se stará Program OSN pro životní prostředí. Záporem ekoturistiky je zatížení životního prostředí dopravou, především dálkovou a nejvíce leteckou a změna v životě původního osídlení dané lokality.


Co je to Ekoturistika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ekoturistika. Co znamená pojem Ekoturistika z kategorie Cestování?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Ekoturistika? Potom se o definici podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ekoturistika se nachází v kategorii Cestování

Klíčová slova: Cestování, význam slova, formulace, co to je, pojem, popis, synonymum, informace, wiki, definice, odborný výraz, terminologie, termín, význam pojmu, slovník, definice pojmu, názvosloví, odborné názvosloví


Pojem Ekoturistika je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Ekoturistika lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Ekoturistika ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Ekoturistika ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Ekoturistika ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Ekoturistika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ekoturistika ve Wikimedia Commons

Najít termín Ekoturistika ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekoturistika například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Ekoturistika? resp. jaká je definice slova Ekoturistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekoturistika, odpověď na dotaz co je to Ekoturistika?. Víte např. kdo to je Elf? Znáte a víte kdo je Jiří Pospíšil? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Cestování). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.