Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ekoturistika. Co znamená pojem Ekoturistika z kategorie Cestování?

Co to je Ekoturistika? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ekoturistika

Ekoturistika kombinuje pojem ekologie a turistika. Jde při ní především o poznávání přírody, hlavně chráněných území. Turisté přitom musejí být ohleduplní k životnímu prostředí a místním obyvatelům. Musí zůstat zachován původní stav, nelze tedy označit ekoturistiku jako masovou záležitost. V takovém případě by totiž došlo k poškození životního prostředí a proměně životních podmínek obyvatel těchto míst.
Ekoturistikou se zabývá i OSN, byla stanovena pevná pravidla, o která se stará Program OSN pro životní prostředí. Záporem ekoturistiky je zatížení životního prostředí dopravou, především dálkovou a nejvíce leteckou a změna v životě původního osídlení dané lokality.


Co je to Ekoturistika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ekoturistika. Co znamená pojem Ekoturistika z kategorie Cestování?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ekoturistika patří do sekce Cestování

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, odborný výraz, definice pojmu, přesný význam, popis, wiki, Cestování, Ekoturistika, co znamená, pojem, vysvětlení, synonymum, význam slova, odborné názvosloví, terminus technicus, co to je, Cestování


Pojem Ekoturistika je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ekoturistika? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ekoturistika je spojení pojmů turistika a ekologie. Jedná se o turistiku zaměřenou na poznávání přírodních oblastí a chráněných území, a to s ohledem na místní obyvatele a životní prostředí. Bohatství, které daný region díky ekoturistům získává, má tedy pomáhat chránit původní ráz tamní přírody i lidské komunity. Ze své podstaty nemůže být ekoturistika masovou záležitostí, protože masová turistika s sebou většinou nese poškozování životního prostředí i rychlou změnu způsobu života místních obyvatel.

Sloni v Africe

V rámci ekoturistiky lze například spatřit africké slony v jejich přirozeném prostředí. Autor: Nel Botha, zdroj: Pixabay
V rámci ekoturistiky lze například spatřit africké slony v jejich přirozeném prostředí. Autor: Nel Botha, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít výraz Ekoturistika na Google.cz

Zkusit najít slovo Ekoturistika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ekoturistika ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Ekoturistika ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Ekoturistika ve Wikislovníku

Najít heslo Ekoturistika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekoturistika například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Ekoturistika? resp. co se skrývá pod slovem Ekoturistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekoturistika, odpověď na dotaz co je to Ekoturistika?. Víte např. kdo to je Gauner? Znáte a víte kdo je Jiří Pospíšil? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Cestování). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.