Co je to?
Definice výrazu, termínu Ekoturistika. Co znamená odborný pojem Ekoturistika z kategorie Cestování?

Co je Ekoturistika? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ekoturistika?

Ekoturistika kombinuje pojem ekologie a turistika. Jde při ní především o poznávání přírody, hlavně chráněných území. Turisté přitom musejí být ohleduplní k životnímu prostředí a místním obyvatelům. Musí zůstat zachován původní stav, nelze tedy označit ekoturistiku jako masovou záležitost. V takovém případě by totiž došlo k poškození životního prostředí a proměně životních podmínek obyvatel těchto míst.
Ekoturistikou se zabývá i OSN, byla stanovena pevná pravidla, o která se stará Program OSN pro životní prostředí. Záporem ekoturistiky je zatížení životního prostředí dopravou, především dálkovou a nejvíce leteckou a změna v životě původního osídlení dané lokality.


Co je to Ekoturistika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ekoturistika. Co znamená odborný pojem Ekoturistika z kategorie Cestování?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ekoturistika se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Ekoturistika je v kategorii cestování

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, slovník, definice, terminologie, wiki, popis, vysvětlení, definice pojmu, co znamená, odborný výraz, termín, slovo, význam slova, význam pojmu, cestování, co je to Ekoturistika?, odborné názvosloví


Pojem Ekoturistika je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Ekoturistika dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ekoturistika je spojení pojmů turistika a ekologie. Jedná se o turistiku zaměřenou na poznávání přírodních oblastí a chráněných území, a to s ohledem na místní obyvatele a životní prostředí. Bohatství, které daný region díky ekoturistům získává, má tedy pomáhat chránit původní ráz tamní přírody i lidské komunity. Ze své podstaty nemůže být ekoturistika masovou záležitostí, protože masová turistika s sebou většinou nese poškozování životního prostředí i rychlou změnu způsobu života místních obyvatel.

Sloni v Africe

V rámci ekoturistiky lze například spatřit africké slony v jejich přirozeném prostředí. Autor: Nel Botha, zdroj: Pixabay
V rámci ekoturistiky lze například spatřit africké slony v jejich přirozeném prostředí. Autor: Nel Botha, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Ekoturistika zkuste navštívit tyto odkazy

Najít slovo Ekoturistika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Ekoturistika ve Wikislovníku

Najít pojem Ekoturistika ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Ekoturistika ve Wikizdrojích

Najít výraz Ekoturistika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Ekoturistika na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekoturistika například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ekoturistika? resp. jaký je význam pojmu Ekoturistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekoturistika, odpověď na dotaz co je to Ekoturistika?. Víte např. kdo to je Buran? Znáte a víte kdo je Antonín Holý? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než cestování). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.