Co je to?
Definice výrazu, termínu Artritida. Co znamená odborný pojem Artritida z kategorie Nemoce?

Co je to Artritida? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Artritida?

Artritida, resp. revmatoidní artitida je onemocnění způsobené autoimunitní reakcí organismu, ten de facto útočí sám na sebe. Artritida je zánětlivé a bolestivé onemocnění kloubů. V hodně pokročilém stádiu nemoci je někdy potřeba nahradit nejpostiženější klouby implantáty, tzv. endoprotézami.


Co je to Artritida? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Artritida. Co znamená odborný pojem Artritida z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Artritida patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: co znamená, wiki, odborné názvosloví, Nemoce, slovo, přesný význam, terminologie, termín, definice pojmu, slovník, lexikon, formulace, význam pojmu, synonymum, popis, přesný výraz, co je to Artritida?, Artritida


Pojem Artritida je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Artritida? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Revmatoidní artritida (odborně arthritis rheumatica) je zánětlivé autoimunitní onemocnění, které se projevuje především zánětem a bolestivostí kloubů a jejich postupným poškozením, postihuje však i ostatní orgány. Závažnost spočívá v tom, že nejen snižuje kvalitu života nemocných, ale zkracuje délku jejich života v průměru o 6 – 7 let. Výskyt onemocnění je poměrně častý, postihuje asi 1 % populace, často se projevuje již v mladém věku. Na vzniku a rozvoji onemocnění se podílejí imunopatogenní mechanizmy. Neznámý antigen podněcuje tvorbu protilátek (např. revmatoidní faktor), které poškozují primárně měkké tkáně kloubu (synoviální membránu, šlachy, svaly). Začátek může být plíživý nebo akutní. V počátku bývá postižen jeden kloub nebo i více kloubů současně. Výzkumy ukazují, že souvisí s bakterií odpovědnou za onemocnění jakým je parodontitida.

Další informační zdroje

Vyhledat termín Artritida na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Artritida ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Artritida ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Artritida na Youtube

Hledat termín Artritida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Artritida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Artritida například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Artritida? resp. co znamená slovo Artritida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Artritida, odpověď na dotaz co je to Artritida?. Víte např. kdo to je Konfident? Znáte a víte kdo je Seraf? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.