Co je to?
Odborný výraz, definice slova Artritida. Co znamená pojem Artritida z kategorie Nemoce?

Co je Artritida? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Artritida?

Artritida, resp. revmatoidní artitida je onemocnění způsobené autoimunitní reakcí organismu, ten de facto útočí sám na sebe. Artritida je zánětlivé a bolestivé onemocnění kloubů. V hodně pokročilém stádiu nemoci je někdy potřeba nahradit nejpostiženější klouby implantáty, tzv. endoprotézami.


Co je to Artritida? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Artritida. Co znamená pojem Artritida z kategorie Nemoce?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Artritida s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Artritida se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný význam, heslo, slovník, co to je, přesný výraz, nemoce, odborný výraz, popis, wiki, význam, terminologie, názvosloví, informace, Artritida, termín, význam slova, definice pojmu


Pojem Artritida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Artritida? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Revmatoidní artritida (odborně arthritis rheumatica) je zánětlivé autoimunitní onemocnění, které se projevuje především zánětem a bolestivostí kloubů a jejich postupným poškozením, postihuje však i ostatní orgány. Závažnost spočívá v tom, že nejen snižuje kvalitu života nemocných, ale zkracuje délku jejich života v průměru o 6 – 7 let. Výskyt onemocnění je poměrně častý, postihuje asi 1 % populace, často se projevuje již v mladém věku. Na vzniku a rozvoji onemocnění se podílejí imunopatogenní mechanizmy. Neznámý antigen podněcuje tvorbu protilátek (např. revmatoidní faktor), které poškozují primárně měkké tkáně kloubu (synoviální membránu, šlachy, svaly). Začátek může být plíživý nebo akutní. V počátku bývá postižen jeden kloub nebo i více kloubů současně. Výzkumy ukazují, že souvisí s bakterií odpovědnou za onemocnění jakým je parodontitida.

Pro další informace o termínu Artritida zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Artritida ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Artritida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Artritida ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Artritida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Artritida ve Wikimedia Commons

Najít termín Artritida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Artritida například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Artritida? resp. co znamená výraz Artritida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Artritida, odpověď na dotaz co je to Artritida?. Víte např. kdo to je Veronika Vrecionová? Znáte a víte kdo je Azrael? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nemoce. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.