Co je to?
Výraz, termín, definice slova Artritida. Co znamená odborný pojem Artritida z kategorie Nemoce?

Co je to Artritida? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Artritida?

Artritida, resp. revmatoidní artitida je onemocnění způsobené autoimunitní reakcí organismu, ten de facto útočí sám na sebe. Artritida je zánětlivé a bolestivé onemocnění kloubů. V hodně pokročilém stádiu nemoci je někdy potřeba nahradit nejpostiženější klouby implantáty, tzv. endoprotézami.


Co je to Artritida? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Artritida. Co znamená odborný pojem Artritida z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Artritida? s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Artritida je v sekci nemoce

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, synonymum, vysvětlení, wiki, popis, pojem, význam pojmu, odborný výraz, definice pojmu, slovo, terminologie, nemoce, názvosloví, informace, co znamená, přesný význam, heslo


Pojem Artritida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Artritida?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Revmatoidní artritida (odborně arthritis rheumatica) je zánětlivé autoimunitní onemocnění, které se projevuje především zánětem a bolestivostí kloubů a jejich postupným poškozením, postihuje však i ostatní orgány. Závažnost spočívá v tom, že nejen snižuje kvalitu života nemocných, ale zkracuje délku jejich života v průměru o 6 – 7 let. Výskyt onemocnění je poměrně častý, postihuje asi 1 % populace, často se projevuje již v mladém věku. Na vzniku a rozvoji onemocnění se podílejí imunopatogenní mechanizmy. Neznámý antigen podněcuje tvorbu protilátek (např. revmatoidní faktor), které poškozují primárně měkké tkáně kloubu (synoviální membránu, šlachy, svaly). Začátek může být plíživý nebo akutní. V počátku bývá postižen jeden kloub nebo i více kloubů současně. Výzkumy ukazují, že souvisí s bakterií odpovědnou za onemocnění jakým je parodontitida.

Jiné informační zdroje o pojmu Artritida

Najít pojem Artritida ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Artritida na Youtube

Zkusit najít výraz Artritida ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Artritida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Artritida na Google.cz

Hledat výraz Artritida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Artritida například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Artritida? resp. jaký je přesný význam slova Artritida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Artritida, odpověď na dotaz co je to Artritida?. Víte např. kdo to je Isaac Newton? Znáte a víte kdo je Azrael? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.