Co je to?
Výraz, termín, definice slova Artritida. Co znamená odborný pojem Artritida z kategorie Nemoce?

Co je to Artritida? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Artritida

Artritida, resp. revmatoidní artitida je onemocnění způsobené autoimunitní reakcí organismu, ten de facto útočí sám na sebe. Artritida je zánětlivé a bolestivé onemocnění kloubů. V hodně pokročilém stádiu nemoci je někdy potřeba nahradit nejpostiženější klouby implantáty, tzv. endoprotézami.


Co je to Artritida? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Artritida. Co znamená odborný pojem Artritida z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Artritida? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Artritida je v kategorii nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, definice, slovník, význam pojmu, přesný význam, nemoce, informace, termín, formulace, Artritida, synonymum, pojem, přesný výraz, heslo, názvosloví, wiki, odborné názvosloví, slovo


Pojem Artritida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Artritida?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Revmatoidní artritida (odborně arthritis rheumatica) je zánětlivé autoimunitní onemocnění, které se projevuje především zánětem a bolestivostí kloubů a jejich postupným poškozením, postihuje však i ostatní orgány. Závažnost spočívá v tom, že nejen snižuje kvalitu života nemocných, ale zkracuje délku jejich života v průměru o 6 – 7 let. Výskyt onemocnění je poměrně častý, postihuje asi 1 % populace, často se projevuje již v mladém věku. Na vzniku a rozvoji onemocnění se podílejí imunopatogenní mechanizmy. Neznámý antigen podněcuje tvorbu protilátek (např. revmatoidní faktor), které poškozují primárně měkké tkáně kloubu (synoviální membránu, šlachy, svaly). Začátek může být plíživý nebo akutní. V počátku bývá postižen jeden kloub nebo i více kloubů současně. Výzkumy ukazují, že souvisí s bakterií odpovědnou za onemocnění jakým je parodontitida.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat výraz Artritida ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Artritida ve Wikislovníku

Hledat termín Artritida ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Artritida ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Artritida na Google.cz

Hledat výraz Artritida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Artritida například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Artritida? resp. jaká je definice termínu Artritida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Artritida, odpověď na dotaz co je to Artritida?. Víte např. kdo to je Tanečník? Znáte a víte kdo je Seraf? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nemoce. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.