Co je to?
Definice výrazu, termínu Artritida. Co znamená odborný pojem Artritida z kategorie Nemoce?

Co je to Artritida? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Artritida

Artritida, resp. revmatoidní artitida je onemocnění způsobené autoimunitní reakcí organismu, ten de facto útočí sám na sebe. Artritida je zánětlivé a bolestivé onemocnění kloubů. V hodně pokročilém stádiu nemoci je někdy potřeba nahradit nejpostiženější klouby implantáty, tzv. endoprotézami.


Co je to Artritida? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Artritida. Co znamená odborný pojem Artritida z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Artritida patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví, přesný výraz, terminologie, co je to Artritida?, Artritida, co to je, heslo, synonymum, definice pojmu, wiki, definice, Nemoce, termín, formulace, slovník


Pojem Artritida je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Artritida?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Revmatoidní artritida (odborně arthritis rheumatica) je zánětlivé autoimunitní onemocnění, které se projevuje především zánětem a bolestivostí kloubů a jejich postupným poškozením, postihuje však i ostatní orgány. Závažnost spočívá v tom, že nejen snižuje kvalitu života nemocných, ale zkracuje délku jejich života v průměru o 6 – 7 let. Výskyt onemocnění je poměrně častý, postihuje asi 1 % populace, často se projevuje již v mladém věku. Na vzniku a rozvoji onemocnění se podílejí imunopatogenní mechanizmy. Neznámý antigen podněcuje tvorbu protilátek (např. revmatoidní faktor), které poškozují primárně měkké tkáně kloubu (synoviální membránu, šlachy, svaly). Začátek může být plíživý nebo akutní. V počátku bývá postižen jeden kloub nebo i více kloubů současně. Výzkumy ukazují, že souvisí s bakterií odpovědnou za onemocnění jakým je parodontitida.

Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz Artritida ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Artritida na Google.cz

Najít pojem Artritida ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Artritida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Artritida ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Artritida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Artritida například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Artritida? resp. co znamená Artritida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Artritida, odpověď na dotaz co je to Artritida?. Víte např. kdo to je George Lucas? Znáte a víte kdo je Hurvínek? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.