Co je to?
Výraz, termín, definice slova Strdí. Co znamená odborný pojem Strdí z kategorie Různé?

Co je to Strdí? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Strdí

Jistě jste se již někdy setkali s výrokem, že se nacházíme v zemi "oplývající mlékem a strdím". Málokdo však přesně ví, co to strdí vlastně je. Jedná se o staročeský výraz pro med nebo plástve medu. V odborné včelařské terminologii se výraz strdí používá dodnes a označuje medem zanesený včelí vosk u volně žijících včelstev.

Co je to Strdí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Strdí. Co znamená odborný pojem Strdí z kategorie Různé?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Strdí můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Strdí je v kategorii různé

Klíčová slova: Strdí, různé, co je to Strdí?, lexikon, odborné názvosloví, synonymum, odborný výraz, vysvětlení, význam slova, přesný výraz, definice pojmu, co znamená, wiki, co to je, význam, formulace, přesný význam, slovník


Pojem Strdí je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Strdí? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ve staročeských textech se med (resp. plást medu, plástev, latinsky favus, anglicky honeycomb) označuje slovem strdí (střední rod, to strdí, původně nesklonné, též ta stred, ten strda) které je všeslovanského původu. V odborné včelařské terminologii se jako strdí označuje medem zanesené včelí dílo volně žijících včel.

Další zdroje informací

Zkusit najít heslo Strdí ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Strdí ve Wikimedia Commons

Hledat termín Strdí ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Strdí ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Strdí ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Strdí ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Strdí například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Strdí? resp. co přesně znamená slovo Strdí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Strdí, odpověď na dotaz co je to Strdí?. Víte např. kdo to je Agnostik? Znáte a víte kdo je Láda Hruška? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Strdí hledat i v jiných kategoriích (než různé) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.