Co je to?
Výraz, termín, definice slova Brak. Co znamená odborný pojem Brak z kategorie Literatura?

Co je to Brak? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Brak?

Brak je označení pro takovou literaturu, která nesplňuje nároky kladené na tzv. vysokou literaturu. Samotný výraz vychází z německého pojmenování pro produkty s vadami, které jsou určeny k likvidaci.
K hanlivému označení literárních žánrů se slovo brak používá až od 19. století. Patří sem například přehnaně krvavé romány, některé detektivky, červená knihovna, kovbojky a podobně. Někdy se brak označuje také jako ne-literatura.


Co je to Brak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Brak. Co znamená odborný pojem Brak z kategorie Literatura?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Brak? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Brak je v kategorii literatura

Klíčová slova: heslo, popis, přesný výraz, slovník, definice, literatura, co je to Brak?, synonymum, slovo, terminus technicus, názvosloví, informace, Brak, definice pojmu, odborné názvosloví, co znamená, význam, pojem


Pojem Brak je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Brak dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brak je druh literatury, který neodpovídá kritériím literatury „vysoké“. Výraz pochází z německého výrazu pro vadný výrobek určený k vyhození a od devatenáctého století se užívá pro pejorativní označení určitých literárních žánrů. Většinou se tak označuje žánrová tvorba, která vzniká na základě pevně daných žánrových pravidel; nejprve krvavé romány, později detektivky, kovbojky či tzv. červenou knihovnu.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít termín Brak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Brak ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Brak na Google.cz

Hledat heslo Brak ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brak ve Wikimedia Commons

Najít slovo Brak ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Brak například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte co znamená slovo Brak? resp. co je to Brak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brak, odpověď na dotaz co je to Brak?. Víte např. kdo to je Martin Konvička? Znáte a víte kdo je Alžběta I? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než literatura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.