Co je to?
Výraz, termín, definice slova Brak. Co znamená odborný pojem Brak z kategorie Literatura?

Co je to Brak? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Brak

Brak je označení pro takovou literaturu, která nesplňuje nároky kladené na tzv. vysokou literaturu. Samotný výraz vychází z německého pojmenování pro produkty s vadami, které jsou určeny k likvidaci.
K hanlivému označení literárních žánrů se slovo brak používá až od 19. století. Patří sem například přehnaně krvavé romány, některé detektivky, červená knihovna, kovbojky a podobně. Někdy se brak označuje také jako ne-literatura.


Co je to Brak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Brak. Co znamená odborný pojem Brak z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Brak? Potom se o definici podělte s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Brak se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: informace, vysvětlení, význam pojmu, popis, slovo, heslo, význam, synonymum, co to je, wiki, definice, terminus technicus, přesný význam, formulace, odborný výraz, Brak, co je to Brak?, terminologie


Pojem Brak je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Brak dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Brak je druh literatury, který neodpovídá kritériím literatury „vysoké“. Výraz pochází z německého výrazu pro vadný výrobek určený k vyhození a od devatenáctého století se užívá pro pejorativní označení určitých literárních žánrů. Většinou se tak označuje žánrová tvorba, která vzniká na základě pevně daných žánrových pravidel; nejprve krvavé romány, později detektivky, kovbojky či tzv. červenou knihovnu.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Brak ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brak ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Brak na Google.cz

Najít výraz Brak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Brak ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brak ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Brak například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už víte co znamená slovo Brak? resp. jaký je význam slova Brak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brak, odpověď na dotaz co je to Brak?. Víte např. kdo to je Záletník? Znáte a víte kdo je Karel Vaš? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.