Co je to?
Odborný výraz, definice slova Brak. Co znamená slovo Brak z kategorie Literatura?

Co je Brak? Definice pojmu

Co znamená termín Brak? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Brak je označení pro takovou literaturu, která nesplňuje nároky kladené na tzv. vysokou literaturu. Samotný výraz vychází z německého pojmenování pro produkty s vadami, které jsou určeny k likvidaci.
K hanlivému označení literárních žánrů se slovo brak používá až od 19. století. Patří sem například přehnaně krvavé romány, některé detektivky, červená knihovna, kovbojky a podobně. Někdy se brak označuje také jako ne-literatura.


Co je to Brak? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Brak. Co znamená slovo Brak z kategorie Literatura?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Brak) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Brak patří do kategorie literatura

Klíčová slova: informace, wiki, odborný výraz, co to je, význam, co znamená, terminus technicus, literatura, názvosloví, význam pojmu, definice pojmu, terminologie, popis, Brak, definice, co je to Brak?, pojem, formulace


Pojem Brak je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Brak?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Brak je druh literatury, který neodpovídá kritériím literatury „vysoké“. Výraz pochází z německého výrazu pro vadný výrobek určený k vyhození a od devatenáctého století se užívá pro pejorativní označení určitých literárních žánrů. Většinou se tak označuje žánrová tvorba, která vzniká na základě pevně daných žánrových pravidel; nejprve krvavé romány, později detektivky, kovbojky či tzv. červenou knihovnu.

Další zdroje informací

Hledat pojem Brak ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Brak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Brak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Brak ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brak ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Brak na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Brak například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Brak? resp. jaká je definice termínu Brak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brak, odpověď na dotaz co je to Brak?. Víte např. kdo to je Jupiter? Znáte a víte kdo je Věra Tichánková? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.