Co je to?
Definice odborného termínu, slova Brak. Co znamená pojem Brak z kategorie Literatura?

Co je to Brak? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Brak

Brak je označení pro takovou literaturu, která nesplňuje nároky kladené na tzv. vysokou literaturu. Samotný výraz vychází z německého pojmenování pro produkty s vadami, které jsou určeny k likvidaci.
K hanlivému označení literárních žánrů se slovo brak používá až od 19. století. Patří sem například přehnaně krvavé romány, některé detektivky, červená knihovna, kovbojky a podobně. Někdy se brak označuje také jako ne-literatura.


Co je to Brak? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Brak. Co znamená pojem Brak z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Brak s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Brak patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: význam, informace, co znamená, přesný význam, Brak, slovník, terminus technicus, co to je, terminologie, co je to Brak?, význam slova, wiki, definice, význam pojmu, lexikon, termín, odborné názvosloví, názvosloví


Pojem Brak je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Brak? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brak je druh literatury, který neodpovídá kritériím literatury „vysoké“. Výraz pochází z německého výrazu pro vadný výrobek určený k vyhození a od devatenáctého století se užívá pro pejorativní označení určitých literárních žánrů. Většinou se tak označuje žánrová tvorba, která vzniká na základě pevně daných žánrových pravidel; nejprve krvavé romány, později detektivky, kovbojky či tzv. červenou knihovnu.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Brak na Youtube

Najít slovo Brak ve Wikizdrojích

Hledat slovo Brak ve vyhledávači Qwant

Najít termín Brak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Brak ve Wikislovníku

Najít výraz Brak ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Brak například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Brak? resp. jaký je význam slova Brak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brak, odpověď na dotaz co je to Brak?. Víte např. kdo to je Jan Kašpar? Znáte a víte kdo je Religionista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.