Co je to?
Odborný výraz, definice slova Brak. Co znamená pojem Brak z kategorie Literatura?

Co je Brak?

Co znamená termín Brak? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Brak je označení pro takovou literaturu, která nesplňuje nároky kladené na tzv. vysokou literaturu. Samotný výraz vychází z německého pojmenování pro produkty s vadami, které jsou určeny k likvidaci.
K hanlivému označení literárních žánrů se slovo brak používá až od 19. století. Patří sem například přehnaně krvavé romány, některé detektivky, červená knihovna, kovbojky a podobně. Někdy se brak označuje také jako ne-literatura.


Co je to Brak? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Brak. Co znamená pojem Brak z kategorie Literatura?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Text s definicí výrazu Brak doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Brak se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: formulace, odborný výraz, přesný výraz, popis, odborné názvosloví, slovo, význam pojmu, terminologie, pojem, wiki, vysvětlení, synonymum, co je to Brak?, názvosloví, definice, slovník, heslo, význam


Pojem Brak je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Brak?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Brak je druh literatury, který neodpovídá kritériím literatury „vysoké“. Výraz pochází z německého výrazu pro vadný výrobek určený k vyhození a od devatenáctého století se užívá pro pejorativní označení určitých literárních žánrů. Většinou se tak označuje žánrová tvorba, která vzniká na základě pevně daných žánrových pravidel; nejprve krvavé romány, později detektivky, kovbojky či tzv. červenou knihovnu.

Více informací o slovu Brak doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Brak ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Brak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Brak ve Wikislovníku

Hledat termín Brak ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Brak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Brak ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Brak například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Brak? resp. jaká je definice termínu Brak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brak, odpověď na dotaz co je to Brak?. Víte např. kdo to je Virtuos? Znáte a víte kdo je Petr Smejkal? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Brak i jinde než v sekci než v literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Kniha v přírodě, brak, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.