Co je to?
Definice odborného termínu, slova Brak. Co znamená pojem Brak z kategorie Literatura?

Co je to Brak? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Brak

Brak je označení pro takovou literaturu, která nesplňuje nároky kladené na tzv. vysokou literaturu. Samotný výraz vychází z německého pojmenování pro produkty s vadami, které jsou určeny k likvidaci.
K hanlivému označení literárních žánrů se slovo brak používá až od 19. století. Patří sem například přehnaně krvavé romány, některé detektivky, červená knihovna, kovbojky a podobně. Někdy se brak označuje také jako ne-literatura.


Co je to Brak? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Brak. Co znamená pojem Brak z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Brak? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Brak je v kategorii Literatura

Klíčová slova: odborný výraz, význam slova, popis, co to je, význam, co znamená, odborné názvosloví, vysvětlení, přesný význam, heslo, slovo, wiki, slovník, význam pojmu, Brak, synonymum, informace, přesný výraz


Pojem Brak je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Brak? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Brak je druh literatury, který neodpovídá kritériím literatury „vysoké“. Výraz pochází z německého výrazu pro vadný výrobek určený k vyhození a od devatenáctého století se užívá pro pejorativní označení určitých literárních žánrů. Většinou se tak označuje žánrová tvorba, která vzniká na základě pevně daných žánrových pravidel; nejprve krvavé romány, později detektivky, kovbojky či tzv. červenou knihovnu.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Brak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Brak ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Brak ve Wikislovníku

Najít výraz Brak na Google.cz

Hledat slovo Brak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Brak ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Brak například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Brak? resp. co to je Brak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brak, odpověď na dotaz co je to Brak?. Víte např. kdo to je Supervizor? Znáte a víte kdo je Moliere? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Brak v jiné sekci než Literatura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.