Co je to?
Definice odborného termínu, slova Brak. Co znamená pojem Brak z kategorie Literatura?

Co je to Brak? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Brak

Brak je označení pro takovou literaturu, která nesplňuje nároky kladené na tzv. vysokou literaturu. Samotný výraz vychází z německého pojmenování pro produkty s vadami, které jsou určeny k likvidaci.
K hanlivému označení literárních žánrů se slovo brak používá až od 19. století. Patří sem například přehnaně krvavé romány, některé detektivky, červená knihovna, kovbojky a podobně. Někdy se brak označuje také jako ne-literatura.


Co je to Brak? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Brak. Co znamená pojem Brak z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Brak sdílejte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Brak je v kategorii Literatura

Klíčová slova: heslo, popis, definice pojmu, přesný výraz, slovník, termín, odborný výraz, přesný význam, definice, význam pojmu, slovo, vysvětlení, odborné názvosloví, Literatura, formulace, Literatura, význam slova, význam


Pojem Brak je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Brak?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brak je druh literatury, který neodpovídá kritériím literatury „vysoké“. Výraz pochází z německého výrazu pro vadný výrobek určený k vyhození a od devatenáctého století se užívá pro pejorativní označení určitých literárních žánrů. Většinou se tak označuje žánrová tvorba, která vzniká na základě pevně daných žánrových pravidel; nejprve krvavé romány, později detektivky, kovbojky či tzv. červenou knihovnu.

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Brak na Google.cz

Hledat slovo Brak ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Brak ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brak ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Brak ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Brak ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Brak například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Brak? resp. co znamená výraz Brak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brak, odpověď na dotaz co je to Brak?. Víte např. kdo to je Metrolog? Znáte a víte kdo je Religionista? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.