Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fotovoltaika. Co znamená slovo Fotovoltaika z kategorie Technika?

Co je Fotovoltaika?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Fotovoltaika?

Fotovoltaika je pojmenování technologie, která přeměňuje světlo, obvykle sluneční záření, přímo na elektrickou energii. Hlavním stavebním prvkem fotovoltaických systémů jsou solární články nebo solární panely, které obsahují polovodičové materiály. Když materiály absorbuje sluneční záření, dochází k poskytování elektronů, což vytváří elektrický proud. Fotovoltaické články jsou nejčastěji vyráběny z polovodičů, jako jsou krystaly křemíku nebo arsenid gallitý. Když sluneční světlo dopadá na tyto články, fotonová energie se přenáší na elektrony v polovodiči, což generuje elektrický proud. Tento proud pak může být použit jako elektrická nebo nabitá baterie pro pozdější použití. Fotovoltaické panely mohou být instalovány na střechách domů, průmyslových budov, nebo na speciálních plochách známých jako solární farmy. Kromě toho se fotovoltaická technologie používá i v menších zařízeních, jako jsou solární nabíječky pro mobilní telefony nebo solární lampy.
Výhody fotovoltaických systémů jsou především obnovitelný zdroj energie, nízké provozní náklady po instalaci, nulové emise škodlivých plynů při provozu a nezávislost na tradičních energetických zdrojích. Náklady na pořízení fotovoltaických systémů však mohou být vysoké, i když s pokračujícím pokrokem ve výzkumu a technologickém vývoji tyto náklady postupně klesají.


Co je to Fotovoltaika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fotovoltaika. Co znamená slovo Fotovoltaika z kategorie Technika?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Fotovoltaika s jinými lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Fotovoltaika patří do kategorie technika

Klíčová slova: odborné názvosloví, heslo, termín, technika, definice pojmu, technika, terminus technicus, popis, vysvětlení, slovník, Fotovoltaika, co znamená, význam pojmu, lexikon, odborný výraz, wiki, přesný výraz, co je to Fotovoltaika?


Pojem Fotovoltaika je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat heslo Fotovoltaika ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Fotovoltaika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Fotovoltaika na Google.cz

Hledat pojem Fotovoltaika ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fotovoltaika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fotovoltaika ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fotovoltaika například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Fotovoltaika? resp. jaká je definice slova Fotovoltaika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fotovoltaika, odpověď na dotaz co je to Fotovoltaika?. Víte např. kdo to je Václav Benda? Znáte a víte kdo je Alfredo Di Stéfano? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci technika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.