Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo BRKI. Co znamená pojem BRKI z kategorie Bankovnictví?

Co to je BRKI? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu BRKI?

Pod zkratkou BRKI se skrývá Bankovní registr klientských informací, který provozuje sdružení CBCB, Czech Banking Credit Bureau, a.s. K akcionářům této společnosti patří banky, které ji založily, do této skupiny se řadí Československá obchodní banka, Komerční banka, Česká spořitelna, UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia a MONETA Money Bank. Akciová společnost CBCB byla založena 13. září 2000. V BRKI mají záznam jak fyzické, tak právnické osoby, které mají uzavřeny s bankami či případně stavebními spořitelnami nějakou aktuální úvěrovou smlouvu. Samozřejmě zde jsou také záznamy o smlouvách uzavřených v minulosti a již splacených a aktuální žádosti o úvěr. Jaké úvěrové smlouvy se do BRKI zaznamenávají? Jsou zde i informace o spotřebitelských úvěrech, dále kreditních kartách, hypotečních úvěrech, kontokorentech, leasingu a úvěrech ze stavebního spoření. V případě, že žádáte o nějaký typ úvěru u banky, potom podepisujete souhlas s tím, že banka může do tohoto registru nahlédnout. Na základě údajů o vaší důvěryhodnosti, bonitě, platební morálce včetně její historie se rozhodne, zda vám úvěr udělí. Existuje tak NRKI, Nebankovní registr klientských informací, kde jsou sdruženy nebankovní instituce poskytující úvěry. BRKI a NRKI si informace vyměňují, musí ale vždy požádat o váš souhlas s nahlédnutím do druhého registru.


Odborný termín, výraz, slovo BRKI. Co znamená pojem BRKI z kategorie Bankovnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova BRKI můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz BRKI je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: význam pojmu, význam, slovo, Bankovnictví, co to je, odborné názvosloví, co je to BRKI?, lexikon, Bankovnictví, popis, heslo, význam slova, terminus technicus, synonymum, přesný význam, odborný výraz, termín, definice


Pojem BRKI je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo BRKI ve Wikipedii

Vyhledat pojem BRKI ve vyhledávači Qwant

Najít slovo BRKI ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo BRKI na Google.cz

Vyhledat termín BRKI ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo BRKI ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo BRKI například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu BRKI? resp. jaký je přesný význam slova BRKI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BRKI, odpověď na dotaz co je to BRKI?. Víte např. kdo to je Teta? Znáte a víte kdo je Lempl? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Bankovnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?