Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo BRKI. Co znamená pojem BRKI z kategorie Bankovnictví?

Co to je BRKI? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu BRKI?

Pod zkratkou BRKI se skrývá Bankovní registr klientských informací, který provozuje sdružení CBCB, Czech Banking Credit Bureau, a.s. K akcionářům této společnosti patří banky, které ji založily, do této skupiny se řadí Československá obchodní banka, Komerční banka, Česká spořitelna, UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia a MONETA Money Bank. Akciová společnost CBCB byla založena 13. září 2000. V BRKI mají záznam jak fyzické, tak právnické osoby, které mají uzavřeny s bankami či případně stavebními spořitelnami nějakou aktuální úvěrovou smlouvu. Samozřejmě zde jsou také záznamy o smlouvách uzavřených v minulosti a již splacených a aktuální žádosti o úvěr. Jaké úvěrové smlouvy se do BRKI zaznamenávají? Jsou zde i informace o spotřebitelských úvěrech, dále kreditních kartách, hypotečních úvěrech, kontokorentech, leasingu a úvěrech ze stavebního spoření. V případě, že žádáte o nějaký typ úvěru u banky, potom podepisujete souhlas s tím, že banka může do tohoto registru nahlédnout. Na základě údajů o vaší důvěryhodnosti, bonitě, platební morálce včetně její historie se rozhodne, zda vám úvěr udělí. Existuje tak NRKI, Nebankovní registr klientských informací, kde jsou sdruženy nebankovní instituce poskytující úvěry. BRKI a NRKI si informace vyměňují, musí ale vždy požádat o váš souhlas s nahlédnutím do druhého registru.


Odborný termín, výraz, slovo BRKI. Co znamená pojem BRKI z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to BRKI? s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem BRKI je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: Bankovnictví, co znamená, odborné názvosloví, názvosloví, definice pojmu, heslo, přesný výraz, slovo, význam pojmu, synonymum, odborný výraz, význam, terminologie, informace, wiki, definice, popis, terminus technicus


Pojem BRKI je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu BRKI

Zkusit najít termín BRKI ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BRKI ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo BRKI ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz BRKI ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem BRKI ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BRKI ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo BRKI například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova BRKI? resp. co přesně znamená slovo BRKI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BRKI, odpověď na dotaz co je to BRKI?. Víte např. kdo to je Arbitr? Znáte a víte kdo je Statik? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?