Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo BRKI. Co znamená pojem BRKI z kategorie Bankovnictví?

Co to je BRKI? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu BRKI?

Pod zkratkou BRKI se skrývá Bankovní registr klientských informací, který provozuje sdružení CBCB, Czech Banking Credit Bureau, a.s. K akcionářům této společnosti patří banky, které ji založily, do této skupiny se řadí Československá obchodní banka, Komerční banka, Česká spořitelna, UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia a MONETA Money Bank. Akciová společnost CBCB byla založena 13. září 2000. V BRKI mají záznam jak fyzické, tak právnické osoby, které mají uzavřeny s bankami či případně stavebními spořitelnami nějakou aktuální úvěrovou smlouvu. Samozřejmě zde jsou také záznamy o smlouvách uzavřených v minulosti a již splacených a aktuální žádosti o úvěr. Jaké úvěrové smlouvy se do BRKI zaznamenávají? Jsou zde i informace o spotřebitelských úvěrech, dále kreditních kartách, hypotečních úvěrech, kontokorentech, leasingu a úvěrech ze stavebního spoření. V případě, že žádáte o nějaký typ úvěru u banky, potom podepisujete souhlas s tím, že banka může do tohoto registru nahlédnout. Na základě údajů o vaší důvěryhodnosti, bonitě, platební morálce včetně její historie se rozhodne, zda vám úvěr udělí. Existuje tak NRKI, Nebankovní registr klientských informací, kde jsou sdruženy nebankovní instituce poskytující úvěry. BRKI a NRKI si informace vyměňují, musí ale vždy požádat o váš souhlas s nahlédnutím do druhého registru.


Odborný termín, výraz, slovo BRKI. Co znamená pojem BRKI z kategorie Bankovnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu BRKI? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem BRKI je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: definice pojmu, terminologie, Bankovnictví, definice, Bankovnictví, přesný význam, co to je, přesný výraz, lexikon, co znamená, pojem, formulace, odborné názvosloví, slovník, popis, slovo, terminus technicus, odborný výraz


Pojem BRKI je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít heslo BRKI ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo BRKI ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem BRKI ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz BRKI ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem BRKI ve Wikipedii

Najít výraz BRKI ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo BRKI například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to BRKI? resp. jaký je význam slova BRKI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BRKI, odpověď na dotaz co je to BRKI?. Víte např. kdo to je Zlatý slavík? Znáte a víte kdo je Žárlivec? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín BRKI hledat i v jiných kategoriích (než Bankovnictví) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?