Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo BRKI. Co znamená pojem BRKI z kategorie Bankovnictví?

Co to je BRKI? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu BRKI?

Pod zkratkou BRKI se skrývá Bankovní registr klientských informací, který provozuje sdružení CBCB, Czech Banking Credit Bureau, a.s. K akcionářům této společnosti patří banky, které ji založily, do této skupiny se řadí Československá obchodní banka, Komerční banka, Česká spořitelna, UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia a MONETA Money Bank. Akciová společnost CBCB byla založena 13. září 2000. V BRKI mají záznam jak fyzické, tak právnické osoby, které mají uzavřeny s bankami či případně stavebními spořitelnami nějakou aktuální úvěrovou smlouvu. Samozřejmě zde jsou také záznamy o smlouvách uzavřených v minulosti a již splacených a aktuální žádosti o úvěr. Jaké úvěrové smlouvy se do BRKI zaznamenávají? Jsou zde i informace o spotřebitelských úvěrech, dále kreditních kartách, hypotečních úvěrech, kontokorentech, leasingu a úvěrech ze stavebního spoření. V případě, že žádáte o nějaký typ úvěru u banky, potom podepisujete souhlas s tím, že banka může do tohoto registru nahlédnout. Na základě údajů o vaší důvěryhodnosti, bonitě, platební morálce včetně její historie se rozhodne, zda vám úvěr udělí. Existuje tak NRKI, Nebankovní registr klientských informací, kde jsou sdruženy nebankovní instituce poskytující úvěry. BRKI a NRKI si informace vyměňují, musí ale vždy požádat o váš souhlas s nahlédnutím do druhého registru.


Odborný termín, výraz, slovo BRKI. Co znamená pojem BRKI z kategorie Bankovnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu BRKI s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín BRKI se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: význam slova, heslo, odborné názvosloví, význam, přesný výraz, termín, vysvětlení, informace, synonymum, slovo, co je to BRKI?, odborný výraz, terminus technicus, význam pojmu, wiki, pojem, přesný význam, popis


Pojem BRKI je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu BRKI zkuste tyto odkazy

Vyhledat pojem BRKI ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem BRKI na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BRKI ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo BRKI ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BRKI ve Wikimedia Commons

Hledat výraz BRKI ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo BRKI například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova BRKI? resp. co znamená BRKI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BRKI, odpověď na dotaz co je to BRKI?. Víte např. kdo to je Kreatura? Znáte a víte kdo je Lempl? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu BRKI i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?