Co je to?
Výraz, termín, definice slova BRKI. Co znamená odborný pojem BRKI z kategorie Bankovnictví?

Co je to BRKI? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla BRKI?

Pod zkratkou BRKI se skrývá Bankovní registr klientských informací, který provozuje sdružení CBCB, Czech Banking Credit Bureau, a.s. K akcionářům této společnosti patří banky, které ji založily, do této skupiny se řadí Československá obchodní banka, Komerční banka, Česká spořitelna, UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia a MONETA Money Bank. Akciová společnost CBCB byla založena 13. září 2000. V BRKI mají záznam jak fyzické, tak právnické osoby, které mají uzavřeny s bankami či případně stavebními spořitelnami nějakou aktuální úvěrovou smlouvu. Samozřejmě zde jsou také záznamy o smlouvách uzavřených v minulosti a již splacených a aktuální žádosti o úvěr. Jaké úvěrové smlouvy se do BRKI zaznamenávají? Jsou zde i informace o spotřebitelských úvěrech, dále kreditních kartách, hypotečních úvěrech, kontokorentech, leasingu a úvěrech ze stavebního spoření. V případě, že žádáte o nějaký typ úvěru u banky, potom podepisujete souhlas s tím, že banka může do tohoto registru nahlédnout. Na základě údajů o vaší důvěryhodnosti, bonitě, platební morálce včetně její historie se rozhodne, zda vám úvěr udělí. Existuje tak NRKI, Nebankovní registr klientských informací, kde jsou sdruženy nebankovní instituce poskytující úvěry. BRKI a NRKI si informace vyměňují, musí ale vždy požádat o váš souhlas s nahlédnutím do druhého registru.


Co je to BRKI? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova BRKI. Co znamená odborný pojem BRKI z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem BRKI patří do kategorie bankovnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, co to je, pojem, wiki, terminus technicus, heslo, synonymum, bankovnictví, odborný výraz, lexikon, názvosloví, význam, přesný význam, bankovnictví, terminologie, informace, vysvětlení, slovo


Pojem BRKI je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín BRKI? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Registr dlužníků (též úvěrový registr) je databáze všech typů klientů – právnických osob a fyzických osob – občanů i podnikatelů, kteří jsou nějakým způsobem spojeni s nějakým poskytnutým úvěrem. Některé (tzv. "pozitivní" nebo "pozitivně-negativní") registry dlužníků evidují všechny závazky, ať už je dlužník po splatnosti se svými závazky, či nikoli. Smyslem registrů dlužníků je pomoci bankám a dalším subjektům při zjišťování spolehlivosti svých potenciálních dlužníků. Provozovatelé registrů dlužníků zpravidla uvádějí, že registry dlužníků pomáhají i poctivým dlužníkům, neboť jim poskytovatelé úvěrů poskytnou své služby snáze nebo dokonce za lepších podmínek.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít slovo BRKI ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem BRKI ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz BRKI ve Wikislovníku

Najít výraz BRKI ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BRKI ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín BRKI na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo BRKI například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova BRKI? resp. jaký je význam pojmu BRKI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BRKI, odpověď na dotaz co je to BRKI?. Víte např. kdo to je Šejdíř? Znáte a víte kdo je Extrovert? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci bankovnictví Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?