Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo BRKI. Co znamená pojem BRKI z kategorie Bankovnictví?

Co je BRKI? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu BRKI?

Pod zkratkou BRKI se skrývá Bankovní registr klientských informací, který provozuje sdružení CBCB, Czech Banking Credit Bureau, a.s. K akcionářům této společnosti patří banky, které ji založily, do této skupiny se řadí Československá obchodní banka, Komerční banka, Česká spořitelna, UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia a MONETA Money Bank. Akciová společnost CBCB byla založena 13. září 2000. V BRKI mají záznam jak fyzické, tak právnické osoby, které mají uzavřeny s bankami či případně stavebními spořitelnami nějakou aktuální úvěrovou smlouvu. Samozřejmě zde jsou také záznamy o smlouvách uzavřených v minulosti a již splacených a aktuální žádosti o úvěr. Jaké úvěrové smlouvy se do BRKI zaznamenávají? Jsou zde i informace o spotřebitelských úvěrech, dále kreditních kartách, hypotečních úvěrech, kontokorentech, leasingu a úvěrech ze stavebního spoření. V případě, že žádáte o nějaký typ úvěru u banky, potom podepisujete souhlas s tím, že banka může do tohoto registru nahlédnout. Na základě údajů o vaší důvěryhodnosti, bonitě, platební morálce včetně její historie se rozhodne, zda vám úvěr udělí. Existuje tak NRKI, Nebankovní registr klientských informací, kde jsou sdruženy nebankovní instituce poskytující úvěry. BRKI a NRKI si informace vyměňují, musí ale vždy požádat o váš souhlas s nahlédnutím do druhého registru.


Co je to BRKI? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo BRKI. Co znamená pojem BRKI z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín BRKI? Potom se o definici podělte s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo BRKI se nachází v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: odborný výraz, termín, význam pojmu, bankovnictví, informace, slovo, definice pojmu, BRKI, wiki, přesný výraz, lexikon, vysvětlení, odborné názvosloví, terminologie, definice, synonymum, co je to BRKI?, názvosloví


Pojem BRKI je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu BRKI můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Registr dlužníků (též úvěrový registr) je databáze všech typů klientů – právnických osob a fyzických osob – občanů i podnikatelů, kteří jsou nějakým způsobem spojeni s nějakým poskytnutým úvěrem. Některé (tzv. "pozitivní" nebo "pozitivně-negativní") registry dlužníků evidují všechny závazky, ať už je dlužník po splatnosti se svými závazky, či nikoli. Smyslem registrů dlužníků je pomoci bankám a dalším subjektům při zjišťování spolehlivosti svých potenciálních dlužníků. Provozovatelé registrů dlužníků zpravidla uvádějí, že registry dlužníků pomáhají i poctivým dlužníkům, neboť jim poskytovatelé úvěrů poskytnou své služby snáze nebo dokonce za lepších podmínek.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat slovo BRKI ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BRKI ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem BRKI na Youtube

Najít heslo BRKI ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem BRKI ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BRKI ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo BRKI například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je BRKI? resp. jaký je význam slova BRKI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BRKI, odpověď na dotaz co je to BRKI?. Víte např. kdo to je Jan Cina? Znáte a víte kdo je Blanka Matragi? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem BRKI v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je bankovnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?