Co je to?
Definice výrazu, termínu Fenomén. Co znamená odborný pojem Fenomén z kategorie Filozofie?

Co je Fenomén?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Fenomén?

Fenomén je slovo pocházející z řečtiny a označuje nějaký jev (původně byl tímto slovem označován přelud) bez rozdílu, zda se jedná o skutečnost, kterou člověk vidí, nebo klam. Ve vědě se za jev považuje pozorovaná věc, proces nebo událost.
Pojem čistý jev užívá filozofie, která jev zkoumá z pohledu toho, jak se zkoumané jeví, a nebere v úvahu další předpoklady. Jevem se podrobněji zabýval Immanuel Kant, jeho názory pak ještě rozvinul fenomenolog Edmund Husserl.


Co je to Fenomén? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fenomén. Co znamená odborný pojem Fenomén z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Fenomén se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Fenomén je v kategorii filozofie

Klíčová slova: slovník, význam, terminologie, co je to Fenomén?, filozofie, slovo, termín, lexikon, odborný výraz, význam slova, synonymum, pojem, definice pojmu, vysvětlení, názvosloví, Fenomén, formulace, terminus technicus


Pojem Fenomén je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Fenomén?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Fenomén (z řec. fainomenon od fainein, jevit se) znamená jev, to co se člověku ukazuje, a to bez rozlišení, zda se jedná o skutečnost nebo klam. V empirických vědách je to obecné označení pro pozorovaný jev (věc, událost, proces apod.) Ve filosofii znamená čistý jev, „to, co se samo ukazuje, a tak, jak se samo ukazuje“, bez jakýchkoli dalších předpokladů.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fenomén ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Fenomén na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Fenomén na Youtube

Zkusit najít slovo Fenomén ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Fenomén ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Fenomén ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fenomén například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova Fenomén? resp. co je to Fenomén? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fenomén, odpověď na dotaz co je to Fenomén?. Víte např. kdo to je Valerij Pjakin? Znáte a víte kdo je Marek Eben? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Fenomén i v jiné sekci než v filozofie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozof na skále, fenomén, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.