Co je to?
Definice výrazu Fenomén. Co znamená odborný pojem Fenomén z kategorie Filozofie?

Co to je Fenomén? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Fenomén

Fenomén je slovo pocházející z řečtiny a označuje nějaký jev (původně byl tímto slovem označován přelud) bez rozdílu, zda se jedná o skutečnost, kterou člověk vidí, nebo klam. Ve vědě se za jev považuje pozorovaná věc, proces nebo událost.
Pojem čistý jev užívá filozofie, která jev zkoumá z pohledu toho, jak se zkoumané jeví, a nebere v úvahu další předpoklady. Jevem se podrobněji zabýval Immanuel Kant, jeho názory pak ještě rozvinul fenomenolog Edmund Husserl.


Co je to Fenomén? Význam slova, termín, Definice výrazu Fenomén. Co znamená odborný pojem Fenomén z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Fenomén můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Fenomén je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: informace, synonymum, vysvětlení, co znamená, slovník, odborný výraz, pojem, přesný význam, wiki, termín, popis, heslo, lexikon, formulace, slovo, názvosloví, Filozofie, význam pojmu


Pojem Fenomén je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Fenomén dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fenomén (z řec. fainomenon od fainein, jevit se) znamená jev, to co se člověku ukazuje, a to bez rozlišení, zda se jedná o skutečnost nebo klam. V empirických vědách je to obecné označení pro pozorovaný jev (věc, událost, proces apod.) Ve filosofii znamená čistý jev, „to, co se samo ukazuje, a tak, jak se samo ukazuje“, bez jakýchkoli dalších předpokladů.

Hledejte pojem Fenomén v následujících vyhledávačích

Hledat termín Fenomén ve Wikizdrojích

Hledat výraz Fenomén ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Fenomén na Youtube

Zkusit najít slovo Fenomén ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Fenomén ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fenomén ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fenomén například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Fenomén? resp. co znamená slovo Fenomén? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fenomén, odpověď na dotaz co je to Fenomén?. Víte např. kdo to je Sirotek? Znáte a víte kdo je Heidi Janků? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Filozofie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.