Co je to?
Definice výrazu Fenomén. Co znamená odborný pojem Fenomén z kategorie Filozofie?

Co to je Fenomén? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Fenomén

Fenomén je slovo pocházející z řečtiny a označuje nějaký jev (původně byl tímto slovem označován přelud) bez rozdílu, zda se jedná o skutečnost, kterou člověk vidí, nebo klam. Ve vědě se za jev považuje pozorovaná věc, proces nebo událost.
Pojem čistý jev užívá filozofie, která jev zkoumá z pohledu toho, jak se zkoumané jeví, a nebere v úvahu další předpoklady. Jevem se podrobněji zabýval Immanuel Kant, jeho názory pak ještě rozvinul fenomenolog Edmund Husserl.


Co je to Fenomén? Význam slova, termín, Definice výrazu Fenomén. Co znamená odborný pojem Fenomén z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fenomén je v sekci Filozofie

Klíčová slova: co znamená, co je to Fenomén?, slovo, vysvětlení, termín, přesný výraz, definice, synonymum, Fenomén, význam slova, terminologie, přesný význam, Filozofie, význam, co to je, význam pojmu, lexikon, pojem


Pojem Fenomén je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fenomén? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fenomén (z řec. fainomenon od fainein, jevit se) znamená jev, to co se člověku ukazuje, a to bez rozlišení, zda se jedná o skutečnost nebo klam. V empirických vědách je to obecné označení pro pozorovaný jev (věc, událost, proces apod.) Ve filosofii znamená čistý jev, „to, co se samo ukazuje, a tak, jak se samo ukazuje“, bez jakýchkoli dalších předpokladů.

Jiné zdroje informací o pojmu Fenomén

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fenomén ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Fenomén ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fenomén ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Fenomén ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Fenomén ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Fenomén na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fenomén například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Fenomén? resp. co to je Fenomén? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fenomén, odpověď na dotaz co je to Fenomén?. Víte např. kdo to je Gandalf? Znáte a víte kdo je Jiří Zmožek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Fenomén hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.