Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fenomén. Co znamená odborný pojem Fenomén z kategorie Filozofie?

Co je to Fenomén? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Fenomén

Fenomén je slovo pocházející z řečtiny a označuje nějaký jev (původně byl tímto slovem označován přelud) bez rozdílu, zda se jedná o skutečnost, kterou člověk vidí, nebo klam. Ve vědě se za jev považuje pozorovaná věc, proces nebo událost.
Pojem čistý jev užívá filozofie, která jev zkoumá z pohledu toho, jak se zkoumané jeví, a nebere v úvahu další předpoklady. Jevem se podrobněji zabýval Immanuel Kant, jeho názory pak ještě rozvinul fenomenolog Edmund Husserl.


Co je to Fenomén? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fenomén. Co znamená odborný pojem Fenomén z kategorie Filozofie?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Fenomén? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Fenomén je v kategorii filozofie

Klíčová slova: pojem, význam, definice, slovo, popis, terminus technicus, synonymum, odborný výraz, význam slova, terminologie, definice pojmu, přesný výraz, význam pojmu, formulace, názvosloví, informace, odborné názvosloví, slovník


Pojem Fenomén je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Fenomén dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Fenomén (z řec. fainomenon od fainein, jevit se) znamená jev, to co se člověku ukazuje, a to bez rozlišení, zda se jedná o skutečnost nebo klam. V empirických vědách je to obecné označení pro pozorovaný jev (věc, událost, proces apod.) Ve filosofii znamená čistý jev, „to, co se samo ukazuje, a tak, jak se samo ukazuje“, bez jakýchkoli dalších předpokladů.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Fenomén ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Fenomén ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Fenomén ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Fenomén ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Fenomén ve Wikislovníku

Najít slovo Fenomén ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Fenomén například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili jaká je definice slova Fenomén? resp. co se skrývá pod slovem Fenomén? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fenomén, odpověď na dotaz co je to Fenomén?. Víte např. kdo to je Karel Jaromír Erben? Znáte a víte kdo je Leoš Mareš? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci filozofie U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.