Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fenomén. Co znamená pojem Fenomén z kategorie Filozofie?

Co je Fenomén? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Fenomén?

Fenomén je slovo pocházející z řečtiny a označuje nějaký jev (původně byl tímto slovem označován přelud) bez rozdílu, zda se jedná o skutečnost, kterou člověk vidí, nebo klam. Ve vědě se za jev považuje pozorovaná věc, proces nebo událost.
Pojem čistý jev užívá filozofie, která jev zkoumá z pohledu toho, jak se zkoumané jeví, a nebere v úvahu další předpoklady. Jevem se podrobněji zabýval Immanuel Kant, jeho názory pak ještě rozvinul fenomenolog Edmund Husserl.


Co je to Fenomén? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fenomén. Co znamená pojem Fenomén z kategorie Filozofie?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s dalšími osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Fenomén se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: terminus technicus, význam, wiki, definice pojmu, přesný výraz, synonymum, co znamená, Fenomén, pojem, informace, popis, význam slova, lexikon, názvosloví, co je to Fenomén?, přesný význam, co to je, filozofie


Pojem Fenomén je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Fenomén?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Fenomén (z řec. fainomenon od fainein, jevit se) znamená jev, to co se člověku ukazuje, a to bez rozlišení, zda se jedná o skutečnost nebo klam. V empirických vědách je to obecné označení pro pozorovaný jev (věc, událost, proces apod.) Ve filosofii znamená čistý jev, „to, co se samo ukazuje, a tak, jak se samo ukazuje“, bez jakýchkoli dalších předpokladů.

Jiné zdroje informací o pojmu Fenomén

Vyhledat slovo Fenomén ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Fenomén ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Fenomén ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Fenomén na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fenomén ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Fenomén ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fenomén například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Fenomén? resp. jaká je definice slova Fenomén? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fenomén, odpověď na dotaz co je to Fenomén?. Víte např. kdo to je Richard Wagner? Znáte a víte kdo je Jiří Grossmann? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v filozofie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.