Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fenomén. Co znamená odborný pojem Fenomén z kategorie Filozofie?

Co je to Fenomén? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Fenomén?

Fenomén je slovo pocházející z řečtiny a označuje nějaký jev (původně byl tímto slovem označován přelud) bez rozdílu, zda se jedná o skutečnost, kterou člověk vidí, nebo klam. Ve vědě se za jev považuje pozorovaná věc, proces nebo událost.
Pojem čistý jev užívá filozofie, která jev zkoumá z pohledu toho, jak se zkoumané jeví, a nebere v úvahu další předpoklady. Jevem se podrobněji zabýval Immanuel Kant, jeho názory pak ještě rozvinul fenomenolog Edmund Husserl.


Co je to Fenomén? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fenomén. Co znamená odborný pojem Fenomén z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Fenomén? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Fenomén patří do sekce filozofie

Klíčová slova: formulace, pojem, definice, význam pojmu, filozofie, heslo, vysvětlení, lexikon, co je to Fenomén?, termín, slovník, terminologie, terminus technicus, co to je, informace, Fenomén, názvosloví, význam


Pojem Fenomén je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fenomén? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fenomén (z řec. fainomenon od fainein, jevit se) znamená jev, to co se člověku ukazuje, a to bez rozlišení, zda se jedná o skutečnost nebo klam. V empirických vědách je to obecné označení pro pozorovaný jev (věc, událost, proces apod.) Ve filosofii znamená čistý jev, „to, co se samo ukazuje, a tak, jak se samo ukazuje“, bez jakýchkoli dalších předpokladů.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít slovo Fenomén ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Fenomén na Google.cz

Vyhledat termín Fenomén ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fenomén ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fenomén ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Fenomén ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fenomén například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Fenomén? resp. co znamená Fenomén? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fenomén, odpověď na dotaz co je to Fenomén?. Víte např. kdo to je Papež? Znáte a víte kdo je Sagvan Tofi? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je filozofie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.