Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ego. Co znamená odborný pojem Ego z kategorie Psychologie?

Co je to Ego? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ego?

Ego je pojem z oblasti psychoanalýzy a je jedno ze základních složek člověka. Ego nelze zcela ztotožnit s pojmem „já“. Výsledkem činnosti ega je projev chování člověka. Ego se řídí zásadami reality a zahrnuje působení pudové i sociální složky, které udržuje v rovnováze.
Pojem ega rozpracoval Sigmund Freud. Moderní psychologie označuje ego jako složku racionální, řídící se svědomím, vědomím povinnosti a sociální jistoty.


Co je to Ego? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ego. Co znamená odborný pojem Ego z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Ego patří do sekce psychologie

Klíčová slova: názvosloví, psychologie, slovo, definice pojmu, co to je, psychologie, co znamená, formulace, význam slova, terminus technicus, přesný výraz, odborný výraz, synonymum, definice, odborné názvosloví, vysvětlení, termín, wiki


Pojem Ego je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Ego?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Pojmy ego, superego a id označují základní složky osobnosti člověka v psychoanalýze, tedy psychologické teorii Sigmunda Freuda.
Pojem ego, neboli „já“, se řídí principem reality a vyrovnává působení složky sociální (superego) a pudové (id), je vědomé i předvědomé, a výsledkem jeho činnosti je naše chování.
V moderní psychologii se tímto pojmem označuje nejen ego podle Freuda, ale i složka, kterou vydělil jako superego. Jde o racionální složku, která se řídí principy svědomí, povinností a sociálních jistot. Její protiváhou je stále Id.

Další informační zdroje

Vyhledat heslo Ego na Google.cz

Hledat videa s názvem Ego na Youtube

Hledat heslo Ego ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Ego ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Ego ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Ego ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ego například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Ego? resp. co znamená Ego? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ego, odpověď na dotaz co je to Ego?. Víte např. kdo to je Siréna? Znáte a víte kdo je Koroner? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než psychologie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.