Co je to?
Definice výrazu, termínu Ego. Co znamená odborný pojem Ego z kategorie Psychologie?

Co je to Ego? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ego?

Ego je pojem z oblasti psychoanalýzy a je jedno ze základních složek člověka. Ego nelze zcela ztotožnit s pojmem „já“. Výsledkem činnosti ega je projev chování člověka. Ego se řídí zásadami reality a zahrnuje působení pudové i sociální složky, které udržuje v rovnováze.
Pojem ega rozpracoval Sigmund Freud. Moderní psychologie označuje ego jako složku racionální, řídící se svědomím, vědomím povinnosti a sociální jistoty.


Co je to Ego? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ego. Co znamená odborný pojem Ego z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ego patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: názvosloví, informace, Psychologie, pojem, heslo, definice pojmu, co znamená, co je to Ego?, význam pojmu, přesný výraz, Ego, přesný význam, definice, lexikon, terminus technicus, odborný výraz, slovo, odborné názvosloví


Pojem Ego je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ego? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pojmy ego, superego a id označují základní složky osobnosti člověka v psychoanalýze, tedy psychologické teorii Sigmunda Freuda.
Pojem ego, neboli „já“, se řídí principem reality a vyrovnává působení složky sociální (superego) a pudové (id), je vědomé i předvědomé, a výsledkem jeho činnosti je naše chování.
V moderní psychologii se tímto pojmem označuje nejen ego podle Freuda, ale i složka, kterou vydělil jako superego. Jde o racionální složku, která se řídí principy svědomí, povinností a sociálních jistot. Její protiváhou je stále Id.

Hledejte pojem Ego v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Ego ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Ego ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Ego ve Wikizdrojích

Najít pojem Ego ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Ego ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ego ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ego například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Ego? resp. co znamená výraz Ego? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ego, odpověď na dotaz co je to Ego?. Víte např. kdo to je Ajznboňák? Znáte a víte kdo je Koroner? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.