Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ego. Co znamená odborný pojem Ego z kategorie Psychologie?

Co je to Ego? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ego?

Ego je pojem z oblasti psychoanalýzy a je jedno ze základních složek člověka. Ego nelze zcela ztotožnit s pojmem „já“. Výsledkem činnosti ega je projev chování člověka. Ego se řídí zásadami reality a zahrnuje působení pudové i sociální složky, které udržuje v rovnováze.
Pojem ega rozpracoval Sigmund Freud. Moderní psychologie označuje ego jako složku racionální, řídící se svědomím, vědomím povinnosti a sociální jistoty.


Co je to Ego? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ego. Co znamená odborný pojem Ego z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ego s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Ego se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminologie, přesný výraz, vysvětlení, názvosloví, synonymum, význam, definice, slovo, odborný výraz, informace, slovník, co znamená, psychologie, Ego, termín, co to je, heslo


Pojem Ego je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ego? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pojmy ego, superego a id označují základní složky osobnosti člověka v psychoanalýze, tedy psychologické teorii Sigmunda Freuda.
Pojem ego, neboli „já“, se řídí principem reality a vyrovnává působení složky sociální (superego) a pudové (id), je vědomé i předvědomé, a výsledkem jeho činnosti je naše chování.
V moderní psychologii se tímto pojmem označuje nejen ego podle Freuda, ale i složka, kterou vydělil jako superego. Jde o racionální složku, která se řídí principy svědomí, povinností a sociálních jistot. Její protiváhou je stále Id.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ego ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Ego na Youtube

Najít heslo Ego ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Ego ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Ego ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Ego ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ego například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Ego? resp. co znamená výraz Ego? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ego, odpověď na dotaz co je to Ego?. Víte např. kdo to je George Harrison? Znáte a víte kdo je Koroner? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je psychologie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.