Co je to?
Definice výrazu, termínu Ego. Co znamená odborný pojem Ego z kategorie Psychologie?

Co je to Ego? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ego?

Ego je pojem z oblasti psychoanalýzy a je jedno ze základních složek člověka. Ego nelze zcela ztotožnit s pojmem „já“. Výsledkem činnosti ega je projev chování člověka. Ego se řídí zásadami reality a zahrnuje působení pudové i sociální složky, které udržuje v rovnováze.
Pojem ega rozpracoval Sigmund Freud. Moderní psychologie označuje ego jako složku racionální, řídící se svědomím, vědomím povinnosti a sociální jistoty.


Co je to Ego? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ego. Co znamená odborný pojem Ego z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ego je v sekci Psychologie

Klíčová slova: popis, definice, co znamená, termín, slovo, informace, definice pojmu, Ego, lexikon, názvosloví, odborné názvosloví, co to je, význam slova, heslo, synonymum, význam, přesný význam, terminologie


Pojem Ego je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít heslo Ego ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ego ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Ego ve Wikipedii

Hledat pojem Ego ve Wikislovníku

Najít pojem Ego ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Ego na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ego například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Ego? resp. co přesně znamená slovo Ego? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ego, odpověď na dotaz co je to Ego?. Víte např. kdo to je Rupert Murdoch? Znáte a víte kdo je Koroner? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ego v jiné sekci než Psychologie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.