Co je to?
Odborný výraz, definice slova Aklimatizace. Co znamená pojem Aklimatizace z kategorie Cestování?

Co je to Aklimatizace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Aklimatizace?

Aklimatizace je označení pro navyknutí si na změny, především pokud se týká změn přírodních nebo klimatických podmínek. Nejčastěji se hovoří o výškové aklimatizaci. Problémy jsou způsobeny tím, že vzhledem ke stoupající nadmořské výšce poklesne tlak vzduchu. Proto lidé zvyklí na nižší polohy potřebují při výškovém výstupu právě aklimatizaci, tedy čas, ve kterém se jejich organizmus novým podmínkám přizpůsobí.
Záleží na fyzické kondici a vrozených vlastnostech, Většinou aklimatizace trvá několik dní nebo i týden. Pokud by se příprava podcenila, mohlo by dojít k halucinacím, letargii nebo naopak euforii. Lidé mohou onemocnět tzv. akutní horskou nemocí, jsou ohroženi mozkovou mrtvicí nebo embolií.


Co je to Aklimatizace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Aklimatizace. Co znamená pojem Aklimatizace z kategorie Cestování?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Aklimatizace? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Aklimatizace je v kategorii Cestování

Klíčová slova: Cestování, popis, wiki, přesný význam, co to je, definice pojmu, co znamená, význam, odborný výraz, pojem, slovník, názvosloví, Cestování, formulace, lexikon, odborné názvosloví, informace, význam slova


Pojem Aklimatizace je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aklimatizace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Aklimatizace je přivyknutí si změněným přírodním podmínkám.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aklimatizace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Aklimatizace ve Wikizdrojích

Najít termín Aklimatizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Aklimatizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Aklimatizace ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Aklimatizace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Aklimatizace například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Aklimatizace? resp. co přesně znamená slovo Aklimatizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aklimatizace, odpověď na dotaz co je to Aklimatizace?. Víte např. kdo to je Josip Broz Tito? Znáte a víte kdo je Šílenec? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Cestování. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.