Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aklimatizace. Co znamená odborný pojem Aklimatizace z kategorie Cestování?

Co je to Aklimatizace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Aklimatizace?

Aklimatizace je označení pro navyknutí si na změny, především pokud se týká změn přírodních nebo klimatických podmínek. Nejčastěji se hovoří o výškové aklimatizaci. Problémy jsou způsobeny tím, že vzhledem ke stoupající nadmořské výšce poklesne tlak vzduchu. Proto lidé zvyklí na nižší polohy potřebují při výškovém výstupu právě aklimatizaci, tedy čas, ve kterém se jejich organizmus novým podmínkám přizpůsobí.
Záleží na fyzické kondici a vrozených vlastnostech, Většinou aklimatizace trvá několik dní nebo i týden. Pokud by se příprava podcenila, mohlo by dojít k halucinacím, letargii nebo naopak euforii. Lidé mohou onemocnět tzv. akutní horskou nemocí, jsou ohroženi mozkovou mrtvicí nebo embolií.


Co je to Aklimatizace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aklimatizace. Co znamená odborný pojem Aklimatizace z kategorie Cestování?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Aklimatizace sdílejte s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Aklimatizace je v kategorii cestování

Klíčová slova: Aklimatizace, cestování, pojem, informace, význam slova, termín, co znamená, význam pojmu, přesný výraz, terminus technicus, formulace, význam, slovo, definice pojmu, terminologie, definice, co je to Aklimatizace?, synonymum


Pojem Aklimatizace je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Aklimatizace?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Aklimatizace je přivyknutí si změněným přírodním podmínkám.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat slovo Aklimatizace ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Aklimatizace ve Wikislovníku

Hledat pojem Aklimatizace ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Aklimatizace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Aklimatizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aklimatizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Aklimatizace například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě nyní již víte jaký je význam slova Aklimatizace? resp. co je to Aklimatizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aklimatizace, odpověď na dotaz co je to Aklimatizace?. Víte např. kdo to je Ozzy Osbourne? Znáte a víte kdo je Vdova? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci cestování U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.