Co je to?
Odborný výraz, definice slova Aklimatizace. Co znamená pojem Aklimatizace z kategorie Cestování?

Co je Aklimatizace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Aklimatizace?

Aklimatizace je označení pro navyknutí si na změny, především pokud se týká změn přírodních nebo klimatických podmínek. Nejčastěji se hovoří o výškové aklimatizaci. Problémy jsou způsobeny tím, že vzhledem ke stoupající nadmořské výšce poklesne tlak vzduchu. Proto lidé zvyklí na nižší polohy potřebují při výškovém výstupu právě aklimatizaci, tedy čas, ve kterém se jejich organizmus novým podmínkám přizpůsobí.
Záleží na fyzické kondici a vrozených vlastnostech, Většinou aklimatizace trvá několik dní nebo i týden. Pokud by se příprava podcenila, mohlo by dojít k halucinacím, letargii nebo naopak euforii. Lidé mohou onemocnět tzv. akutní horskou nemocí, jsou ohroženi mozkovou mrtvicí nebo embolií.


Co je to Aklimatizace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Aklimatizace. Co znamená pojem Aklimatizace z kategorie Cestování?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Aklimatizace doporučujeme sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Aklimatizace se nachází v sekci cestování

Klíčová slova: informace, co znamená, terminologie, definice, cestování, cestování, definice pojmu, co je to Aklimatizace?, pojem, přesný význam, heslo, popis, odborný výraz, význam, slovník, wiki, význam slova, slovo


Pojem Aklimatizace je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aklimatizace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aklimatizace je přivyknutí si změněným přírodním podmínkám.

Další informační zdroje o slovu Aklimatizace

Hledat videa s názvem Aklimatizace na Youtube

Hledat slovo Aklimatizace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Aklimatizace ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Aklimatizace na Google.cz

Zkusit najít heslo Aklimatizace na Google obrázcích

Hledat heslo Aklimatizace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Aklimatizace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste zjistili co znamená Aklimatizace? resp. co znamená Aklimatizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aklimatizace, odpověď na dotaz co je to Aklimatizace?. Víte např. kdo to je Konfident? Znáte a víte kdo je Tomboy? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Aklimatizace v jiné sekci než cestování. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.