Co je to?
Odborný výraz, definice slova Aklimatizace. Co znamená pojem Aklimatizace z kategorie Cestování?

Co je to Aklimatizace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Aklimatizace?

Aklimatizace je označení pro navyknutí si na změny, především pokud se týká změn přírodních nebo klimatických podmínek. Nejčastěji se hovoří o výškové aklimatizaci. Problémy jsou způsobeny tím, že vzhledem ke stoupající nadmořské výšce poklesne tlak vzduchu. Proto lidé zvyklí na nižší polohy potřebují při výškovém výstupu právě aklimatizaci, tedy čas, ve kterém se jejich organizmus novým podmínkám přizpůsobí.
Záleží na fyzické kondici a vrozených vlastnostech, Většinou aklimatizace trvá několik dní nebo i týden. Pokud by se příprava podcenila, mohlo by dojít k halucinacím, letargii nebo naopak euforii. Lidé mohou onemocnět tzv. akutní horskou nemocí, jsou ohroženi mozkovou mrtvicí nebo embolií.


Co je to Aklimatizace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Aklimatizace. Co znamená pojem Aklimatizace z kategorie Cestování?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Aklimatizace je v kategorii Cestování

Klíčová slova: slovo, terminus technicus, slovník, wiki, význam, informace, Cestování, odborné názvosloví, význam pojmu, synonymum, názvosloví, co je to Aklimatizace?, co znamená, co to je, heslo, formulace, odborný výraz, popis


Pojem Aklimatizace je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Aklimatizace?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aklimatizace je přivyknutí si změněným přírodním podmínkám.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat slovo Aklimatizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Aklimatizace na Youtube

Najít výraz Aklimatizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aklimatizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Aklimatizace ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Aklimatizace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Aklimatizace například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Aklimatizace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Aklimatizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aklimatizace, odpověď na dotaz co je to Aklimatizace?. Víte např. kdo to je Donchuán? Znáte a víte kdo je Petr Čech? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Cestování). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.