Co je to?
Odborný výraz, definice slova Aklimatizace. Co znamená pojem Aklimatizace z kategorie Cestování?

Co je to Aklimatizace? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Aklimatizace?

Aklimatizace je označení pro navyknutí si na změny, především pokud se týká změn přírodních nebo klimatických podmínek. Nejčastěji se hovoří o výškové aklimatizaci. Problémy jsou způsobeny tím, že vzhledem ke stoupající nadmořské výšce poklesne tlak vzduchu. Proto lidé zvyklí na nižší polohy potřebují při výškovém výstupu právě aklimatizaci, tedy čas, ve kterém se jejich organizmus novým podmínkám přizpůsobí.
Záleží na fyzické kondici a vrozených vlastnostech, Většinou aklimatizace trvá několik dní nebo i týden. Pokud by se příprava podcenila, mohlo by dojít k halucinacím, letargii nebo naopak euforii. Lidé mohou onemocnět tzv. akutní horskou nemocí, jsou ohroženi mozkovou mrtvicí nebo embolií.


Co je to Aklimatizace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Aklimatizace. Co znamená pojem Aklimatizace z kategorie Cestování?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Aklimatizace patří do kategorie Cestování

Klíčová slova: význam pojmu, co to je, terminologie, informace, slovník, přesný výraz, lexikon, názvosloví, význam, heslo, popis, přesný význam, co znamená, Cestování, Cestování, definice pojmu, slovo, význam slova


Pojem Aklimatizace je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aklimatizace? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aklimatizace je přivyknutí si změněným přírodním podmínkám.

Pro více informací o heslu Aklimatizace zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aklimatizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Aklimatizace ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Aklimatizace ve Wikizdrojích

Najít termín Aklimatizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Aklimatizace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aklimatizace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Aklimatizace například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Aklimatizace? resp. jaký je význam pojmu Aklimatizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aklimatizace, odpověď na dotaz co je to Aklimatizace?. Víte např. kdo to je Amík? Znáte a víte kdo je Šílenec? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Cestování. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.