Co je to?
Definice odborného termínu, slova Aklimatizace. Co znamená pojem Aklimatizace z kategorie Cestování?

Co je to Aklimatizace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Aklimatizace

Aklimatizace je označení pro navyknutí si na změny, především pokud se týká změn přírodních nebo klimatických podmínek. Nejčastěji se hovoří o výškové aklimatizaci. Problémy jsou způsobeny tím, že vzhledem ke stoupající nadmořské výšce poklesne tlak vzduchu. Proto lidé zvyklí na nižší polohy potřebují při výškovém výstupu právě aklimatizaci, tedy čas, ve kterém se jejich organizmus novým podmínkám přizpůsobí.
Záleží na fyzické kondici a vrozených vlastnostech, Většinou aklimatizace trvá několik dní nebo i týden. Pokud by se příprava podcenila, mohlo by dojít k halucinacím, letargii nebo naopak euforii. Lidé mohou onemocnět tzv. akutní horskou nemocí, jsou ohroženi mozkovou mrtvicí nebo embolií.


Co je to Aklimatizace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Aklimatizace. Co znamená pojem Aklimatizace z kategorie Cestování?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Aklimatizace doporučujeme sdílet s kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Aklimatizace se nachází v sekci cestování

Klíčová slova: definice pojmu, terminologie, cestování, přesný výraz, co to je, pojem, co je to Aklimatizace?, názvosloví, význam pojmu, formulace, informace, význam, heslo, co znamená, význam slova, terminus technicus, termín, cestování


Pojem Aklimatizace je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aklimatizace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aklimatizace je přivyknutí si změněným přírodním podmínkám.

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Aklimatizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Aklimatizace ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Aklimatizace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Aklimatizace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Aklimatizace ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Aklimatizace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Aklimatizace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste zjistili co znamená Aklimatizace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Aklimatizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aklimatizace, odpověď na dotaz co je to Aklimatizace?. Víte např. kdo to je Vojtěch Filip? Znáte a víte kdo je Zdeněk Nekula? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než cestování). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.