Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aklimatizace. Co znamená odborný pojem Aklimatizace z kategorie Cestování?

Co je to Aklimatizace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Aklimatizace

Aklimatizace je označení pro navyknutí si na změny, především pokud se týká změn přírodních nebo klimatických podmínek. Nejčastěji se hovoří o výškové aklimatizaci. Problémy jsou způsobeny tím, že vzhledem ke stoupající nadmořské výšce poklesne tlak vzduchu. Proto lidé zvyklí na nižší polohy potřebují při výškovém výstupu právě aklimatizaci, tedy čas, ve kterém se jejich organizmus novým podmínkám přizpůsobí.
Záleží na fyzické kondici a vrozených vlastnostech, Většinou aklimatizace trvá několik dní nebo i týden. Pokud by se příprava podcenila, mohlo by dojít k halucinacím, letargii nebo naopak euforii. Lidé mohou onemocnět tzv. akutní horskou nemocí, jsou ohroženi mozkovou mrtvicí nebo embolií.


Co je to Aklimatizace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aklimatizace. Co znamená odborný pojem Aklimatizace z kategorie Cestování?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Aklimatizace můžete sdílet s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Aklimatizace je v kategorii cestování

Klíčová slova: co je to Aklimatizace?, termín, informace, cestování, definice, definice pojmu, význam pojmu, co to je, slovo, heslo, wiki, pojem, synonymum, terminus technicus, lexikon, popis, význam, názvosloví


Pojem Aklimatizace je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Aklimatizace?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aklimatizace je přivyknutí si změněným přírodním podmínkám.

Další informace o pojmu Aklimatizace hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat pojem Aklimatizace ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Aklimatizace ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aklimatizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Aklimatizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Aklimatizace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Aklimatizace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Aklimatizace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Aklimatizace? resp. co vlastně znamená slovo Aklimatizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aklimatizace, odpověď na dotaz co je to Aklimatizace?. Víte např. kdo to je Vlkodlak? Znáte a víte kdo je Irena Obermannová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je cestování. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.