Co je to?
Výraz, termín, definice slova Roráty. Co znamená odborný pojem Roráty z kategorie Náboženství?

Co je to Roráty? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Roráty?

Roráty jsou zvláštním druhem duchovního obřadu v době adventu. Jedná se o ranní mariánské mše, které jsou typické tím, že hlavní téma mše je doprovázeno sborovým zpěvem náboženských písní, která se k tématu vztahují.
Roráty jsou typické pro českou kulturu a pocházejí již z doby vlády Karla IV. K úpadku rorátů docházelo v 18. století jako důsledku josefinských reforem. O dvě století později započala snaha o obnovu této specifické tradice.


Co je to Roráty? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Roráty. Co znamená odborný pojem Roráty z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Roráty se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: náboženství, co znamená, synonymum, definice, význam, pojem, slovo, význam slova, wiki, odborný výraz, formulace, co to je, Roráty, přesný význam, přesný výraz, terminus technicus, slovník, odborné názvosloví


Pojem Roráty je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Roráty?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Roráty (z latinského rorate „rosu dejte“) představují specifickou podobu ranní mariánské mše v době adventní. Typické české liturgické zpěvy, které rorátní mši doprovázejí, nemají v evropské kultuře obdobu. Pro roráty je příznačné střídání chorálního zpěvu a menzurálních písní coby komentáře chorálního tématu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Roráty ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Roráty ve Wikimedia Commons

Najít slovo Roráty ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Roráty na Google.cz

Hledat slovo Roráty ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Roráty ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Roráty například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Roráty? resp. jaká je definice termínu Roráty? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roráty, odpověď na dotaz co je to Roráty?. Víte např. kdo to je Fakan? Znáte a víte kdo je Michal Kováč? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Roráty v jiné sekci než náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.