Co je to?
Výraz, termín, definice slova Roráty. Co znamená odborný pojem Roráty z kategorie Náboženství?

Co je to Roráty? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Roráty

Roráty jsou zvláštním druhem duchovního obřadu v době adventu. Jedná se o ranní mariánské mše, které jsou typické tím, že hlavní téma mše je doprovázeno sborovým zpěvem náboženských písní, která se k tématu vztahují.
Roráty jsou typické pro českou kulturu a pocházejí již z doby vlády Karla IV. K úpadku rorátů docházelo v 18. století jako důsledku josefinských reforem. O dvě století později započala snaha o obnovu této specifické tradice.


Co je to Roráty? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Roráty. Co znamená odborný pojem Roráty z kategorie Náboženství?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Roráty se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Roráty se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: přesný výraz, slovník, terminologie, odborný výraz, Roráty, terminus technicus, význam slova, přesný význam, vysvětlení, definice, co to je, náboženství, heslo, synonymum, co znamená, pojem, odborné názvosloví, význam


Pojem Roráty je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Roráty píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Roráty (z latinského rorate „rosu dejte“) představují specifickou podobu ranní mariánské mše v době adventní. Typické české liturgické zpěvy, které rorátní mši doprovázejí, nemají v evropské kultuře obdobu. Pro roráty je příznačné střídání chorálního zpěvu a menzurálních písní coby komentáře chorálního tématu.

Více informací o slovu Roráty doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít heslo Roráty ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Roráty ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Roráty na Google.cz

Hledat termín Roráty ve Wikizdrojích

Najít pojem Roráty ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Roráty ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Roráty například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte co je to Roráty? resp. co vlastně znamená slovo Roráty? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roráty, odpověď na dotaz co je to Roráty?. Víte např. kdo to je Baptista? Znáte a víte kdo je Zbyněk Drda? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je náboženství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.