Co je to?
Výraz, termín, definice slova Roráty. Co znamená odborný pojem Roráty z kategorie Náboženství?

Co je to Roráty? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Roráty?

Roráty jsou zvláštním druhem duchovního obřadu v době adventu. Jedná se o ranní mariánské mše, které jsou typické tím, že hlavní téma mše je doprovázeno sborovým zpěvem náboženských písní, která se k tématu vztahují.
Roráty jsou typické pro českou kulturu a pocházejí již z doby vlády Karla IV. K úpadku rorátů docházelo v 18. století jako důsledku josefinských reforem. O dvě století později započala snaha o obnovu této specifické tradice.


Co je to Roráty? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Roráty. Co znamená odborný pojem Roráty z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Roráty můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Roráty je v sekci Náboženství

Klíčová slova: definice, vysvětlení, Náboženství, význam slova, definice pojmu, význam pojmu, formulace, názvosloví, přesný význam, pojem, co je to Roráty?, Náboženství, význam, přesný výraz, odborný výraz, Roráty, popis, synonymum


Pojem Roráty je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Roráty? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Roráty (z latinského rorate „rosu dejte“) představují specifickou podobu ranní mariánské mše v době adventní. Typické české liturgické zpěvy, které rorátní mši doprovázejí, nemají v evropské kultuře obdobu. Pro roráty je příznačné střídání chorálního zpěvu a menzurálních písní coby komentáře chorálního tématu.

Více informací o slovu Roráty doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Roráty ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Roráty ve Wikislovníku

Najít slovo Roráty ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Roráty ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Roráty ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Roráty ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Roráty například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Roráty? resp. co je to Roráty? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roráty, odpověď na dotaz co je to Roráty?. Víte např. kdo to je Oldřich Rambousek? Znáte a víte kdo je Adiktolog? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.