Co je to?
Výraz, termín, definice slova Roráty. Co znamená odborný pojem Roráty z kategorie Náboženství?

Co je Roráty? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Roráty?

Roráty jsou zvláštním druhem duchovního obřadu v době adventu. Jedná se o ranní mariánské mše, které jsou typické tím, že hlavní téma mše je doprovázeno sborovým zpěvem náboženských písní, která se k tématu vztahují.
Roráty jsou typické pro českou kulturu a pocházejí již z doby vlády Karla IV. K úpadku rorátů docházelo v 18. století jako důsledku josefinských reforem. O dvě století později započala snaha o obnovu této specifické tradice.


Co je to Roráty? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Roráty. Co znamená odborný pojem Roráty z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Roráty? Pak se o ní podělte s ostatními na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Roráty je v kategorii náboženství

Klíčová slova: informace, terminus technicus, odborné názvosloví, slovo, Roráty, wiki, význam, vysvětlení, co znamená, přesný význam, definice, termín, definice pojmu, co to je, význam pojmu, popis, odborný výraz, terminologie


Pojem Roráty je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Roráty? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Roráty (z latinského rorate „rosu dejte“) představují specifickou podobu ranní mariánské mše v době adventní. Typické české liturgické zpěvy, které rorátní mši doprovázejí, nemají v evropské kultuře obdobu. Pro roráty je příznačné střídání chorálního zpěvu a menzurálních písní coby komentáře chorálního tématu.

Více informací o slovu Roráty doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Roráty ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Roráty na Youtube

Najít pojem Roráty ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Roráty ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Roráty ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Roráty ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Roráty například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Roráty? resp. co se přesně ukrývá za slovem Roráty? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roráty, odpověď na dotaz co je to Roráty?. Víte např. kdo to je Amant? Znáte a víte kdo je Dana Batulková? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Roráty i v jiné sekci než v náboženství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.