Co je to?
Definice výrazu, termínu Okupace. Co znamená odborný pojem Okupace z kategorie Politika?

Co je to Okupace? Význam slova

Co znamená termín Okupace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Okupace znamená přivlastnění nebo obsazení, většinou se jedná o nějaké cizí území. Nejčastějším druhem okupace je okupace vojenská, kdy dochází k dočasné kontrole cizího území, které nepatří do správy ani vlastnictví okupanta. Jde o časově omezený výkon státní moci, ne trvalý zábor.
Nezáleží na tom, zda se obyvatelé obsazeného území brání či ne, o okupaci se jedná vždy, jestliže jedna strana obsadí území druhé strany, drží ho a vykonává zde správu.


Co je to Okupace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Okupace. Co znamená odborný pojem Okupace z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Okupace) můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Okupace patří do kategorie Politika

Klíčová slova: význam pojmu, Politika, význam slova, přesný význam, názvosloví, co znamená, slovo, definice pojmu, odborný výraz, informace, vysvětlení, Okupace, co to je, termín, formulace, odborné názvosloví, heslo, přesný výraz


Pojem Okupace je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Okupace?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vojenská okupace je efektivní dočasná kontrola nad cizím územím, které nepřísluší pod formální svrchovanost okupující mocnosti. Takto ovládané území je okupované území nebo okupační zóna.

Další informační zdroje o slovu Okupace

Hledat heslo Okupace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Okupace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Okupace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Okupace na Google.cz

Vyhledat výraz Okupace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Okupace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Okupace například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Okupace? resp. co znamená výraz Okupace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Okupace, odpověď na dotaz co je to Okupace?. Víte např. kdo to je Vyžle? Znáte a víte kdo je Láma? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Okupace v jiné sekci než Politika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.