Co je to?
Definice výrazu, termínu Okupace. Co znamená odborný pojem Okupace z kategorie Politika?

Co je to Okupace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Okupace?

Okupace znamená přivlastnění nebo obsazení, většinou se jedná o nějaké cizí území. Nejčastějším druhem okupace je okupace vojenská, kdy dochází k dočasné kontrole cizího území, které nepatří do správy ani vlastnictví okupanta. Jde o časově omezený výkon státní moci, ne trvalý zábor.
Nezáleží na tom, zda se obyvatelé obsazeného území brání či ne, o okupaci se jedná vždy, jestliže jedna strana obsadí území druhé strany, drží ho a vykonává zde správu.


Co je to Okupace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Okupace. Co znamená odborný pojem Okupace z kategorie Politika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Okupace se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: pojem, definice pojmu, informace, význam, přesný význam, heslo, význam slova, synonymum, termín, význam pojmu, formulace, terminus technicus, wiki, popis, co je to Okupace?, Politika, odborné názvosloví, definice


Pojem Okupace je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Okupace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vojenská okupace je efektivní dočasná kontrola nad cizím územím, které nepřísluší pod formální svrchovanost okupující mocnosti. Takto ovládané území je okupované území nebo okupační zóna.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem Okupace ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Okupace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Okupace na Google.cz

Hledat videa s názvem Okupace na Youtube

Najít pojem Okupace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Okupace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Okupace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Okupace? resp. co znamená výraz Okupace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Okupace, odpověď na dotaz co je to Okupace?. Víte např. kdo to je Produkční? Znáte a víte kdo je Alchymista? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.