Co je to?
Definice výrazu Lazura. Co znamená odborný pojem Lazura z kategorie Materiály?

Co to je Lazura? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Lazura

Lazura je název pro velmi tenkou vrstvu barvy, která se vytvoří nanesením několika vrstev poloprůhledné barvy na jiné barevné vrstvy. Tyto vrstvy barvy jsou přes lazuru viditelné, a tak vznikají další odstíny barev, které se mohu i různě měnit. Lazura vzniká při lazurování a používá se především při malování temperami, akrylem, olejovými barvami a při tvorbě akvarelů.
Lazura se používá při zdobení okrasných předmětů a keramiky. Při ošetřování dřeva se lazurou nazývá olejovitý nátěr, který pomáhá při ochraně dřeva proti hmyzu a plísním.


Co je to Lazura? Význam slova, termín, Definice výrazu Lazura. Co znamená odborný pojem Lazura z kategorie Materiály?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Lazura s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lazura je v kategorii Materiály

Klíčová slova: informace, pojem, Materiály, slovník, přesný význam, definice, co to je, přesný výraz, názvosloví, odborné názvosloví, terminologie, význam slova, wiki, Materiály, terminus technicus, termín, význam pojmu, co je to Lazura?


Pojem Lazura je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lazura? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Lazura je tenká vrstva barvy, vytvořená nanášením vrstev poloprůhledné barvy na předchozí barevné vrstvy (nikoli podklad).

Jiné doporučené zdroje informací

Najít výraz Lazura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Lazura ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Lazura na Youtube

Zkusit najít slovo Lazura ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lazura ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Lazura ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Lazura například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Lazura? resp. co se přesně ukrývá za slovem Lazura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lazura, odpověď na dotaz co je to Lazura?. Víte např. kdo to je Sara Sandeva? Znáte a víte kdo je Barbora Šámalová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Materiály). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.