Co je to?
Definice výrazu Lazura. Co znamená odborný pojem Lazura z kategorie Materiály?

Co to je Lazura? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Lazura

Lazura je název pro velmi tenkou vrstvu barvy, která se vytvoří nanesením několika vrstev poloprůhledné barvy na jiné barevné vrstvy. Tyto vrstvy barvy jsou přes lazuru viditelné, a tak vznikají další odstíny barev, které se mohu i různě měnit. Lazura vzniká při lazurování a používá se především při malování temperami, akrylem, olejovými barvami a při tvorbě akvarelů.
Lazura se používá při zdobení okrasných předmětů a keramiky. Při ošetřování dřeva se lazurou nazývá olejovitý nátěr, který pomáhá při ochraně dřeva proti hmyzu a plísním.


Co je to Lazura? Význam slova, termín, Definice výrazu Lazura. Co znamená odborný pojem Lazura z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Lazura můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lazura je v kategorii Materiály

Klíčová slova: přesný výraz, terminus technicus, Materiály, odborný výraz, informace, odborné názvosloví, co je to Lazura?, terminologie, definice, význam, slovo, vysvětlení, popis, slovník, pojem, lexikon, termín, heslo


Pojem Lazura je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lazura? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Lazura je tenká vrstva barvy, vytvořená nanášením vrstev poloprůhledné barvy na předchozí barevné vrstvy (nikoli podklad).

Hledejte pojem Lazura v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Lazura ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lazura ve Wikimedia Commons

Najít heslo Lazura ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Lazura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Lazura na Google.cz

Vyhledat termín Lazura ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Lazura například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Lazura? resp. co označuje slovo Lazura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lazura, odpověď na dotaz co je to Lazura?. Víte např. kdo to je Sirotek? Znáte a víte kdo je Barbora Šámalová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Materiály). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.