Co je to?
Definice výrazu, termínu Lazura. Co znamená odborný pojem Lazura z kategorie Materiály?

Co je Lazura?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Lazura?

Lazura je název pro velmi tenkou vrstvu barvy, která se vytvoří nanesením několika vrstev poloprůhledné barvy na jiné barevné vrstvy. Tyto vrstvy barvy jsou přes lazuru viditelné, a tak vznikají další odstíny barev, které se mohu i různě měnit. Lazura vzniká při lazurování a používá se především při malování temperami, akrylem, olejovými barvami a při tvorbě akvarelů.
Lazura se používá při zdobení okrasných předmětů a keramiky. Při ošetřování dřeva se lazurou nazývá olejovitý nátěr, který pomáhá při ochraně dřeva proti hmyzu a plísním.


Co je to Lazura? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lazura. Co znamená odborný pojem Lazura z kategorie Materiály?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Lazura je v kategorii materiály

Klíčová slova: popis, názvosloví, synonymum, formulace, wiki, přesný význam, co je to Lazura?, definice pojmu, význam pojmu, slovník, slovo, heslo, pojem, materiály, co to je, Lazura, materiály, definice


Pojem Lazura je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lazura? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lazura je tenká vrstva barvy, vytvořená nanášením vrstev poloprůhledné barvy na předchozí barevné vrstvy (nikoli podklad).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Lazura ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Lazura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Lazura ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Lazura na Google.cz

Vyhledat výraz Lazura ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lazura ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Lazura například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená Lazura? resp. co se skrývá pod slovem Lazura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lazura, odpověď na dotaz co je to Lazura?. Víte např. kdo to je Adam Ernest? Znáte a víte kdo je Bruce Willis? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Lazura v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je materiály. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.