Co je to?
Definice výrazu Lazura. Co znamená odborný pojem Lazura z kategorie Materiály?

Co to je Lazura? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Lazura

Lazura je název pro velmi tenkou vrstvu barvy, která se vytvoří nanesením několika vrstev poloprůhledné barvy na jiné barevné vrstvy. Tyto vrstvy barvy jsou přes lazuru viditelné, a tak vznikají další odstíny barev, které se mohu i různě měnit. Lazura vzniká při lazurování a používá se především při malování temperami, akrylem, olejovými barvami a při tvorbě akvarelů.
Lazura se používá při zdobení okrasných předmětů a keramiky. Při ošetřování dřeva se lazurou nazývá olejovitý nátěr, který pomáhá při ochraně dřeva proti hmyzu a plísním.


Co je to Lazura? Význam slova, termín, Definice výrazu Lazura. Co znamená odborný pojem Lazura z kategorie Materiály?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lazura se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: termín, heslo, přesný výraz, Materiály, Materiály, Lazura, slovník, přesný význam, definice, význam, terminus technicus, wiki, pojem, co je to Lazura?, vysvětlení, odborné názvosloví, formulace, význam slova


Pojem Lazura je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Lazura?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Lazura je tenká vrstva barvy, vytvořená nanášením vrstev poloprůhledné barvy na předchozí barevné vrstvy (nikoli podklad).

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lazura ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Lazura ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lazura ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Lazura ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Lazura ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Lazura na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lazura například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Lazura? resp. co to je Lazura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lazura, odpověď na dotaz co je to Lazura?. Víte např. kdo to je Platnéř? Znáte a víte kdo je Jan Sůra? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Materiály). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.