Co je to?
Definice výrazu Lazura. Co znamená odborný pojem Lazura z kategorie Materiály?

Co to je Lazura? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Lazura?

Lazura je název pro velmi tenkou vrstvu barvy, která se vytvoří nanesením několika vrstev poloprůhledné barvy na jiné barevné vrstvy. Tyto vrstvy barvy jsou přes lazuru viditelné, a tak vznikají další odstíny barev, které se mohu i různě měnit. Lazura vzniká při lazurování a používá se především při malování temperami, akrylem, olejovými barvami a při tvorbě akvarelů.
Lazura se používá při zdobení okrasných předmětů a keramiky. Při ošetřování dřeva se lazurou nazývá olejovitý nátěr, který pomáhá při ochraně dřeva proti hmyzu a plísním.


Co je to Lazura? Význam slova, termín, Definice výrazu Lazura. Co znamená odborný pojem Lazura z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Lazura? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lazura patří do sekce Materiály

Klíčová slova: vysvětlení, co je to Lazura?, slovník, přesný výraz, pojem, popis, termín, slovo, Materiály, přesný význam, co to je, definice pojmu, wiki, význam slova, heslo, terminus technicus, Lazura, definice


Pojem Lazura je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lazura? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lazura je tenká vrstva barvy, vytvořená nanášením vrstev poloprůhledné barvy na předchozí barevné vrstvy (nikoli podklad).

Pro další informace o termínu Lazura zkuste tyto odkazy

Hledat pojem Lazura ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Lazura ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lazura ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Lazura ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Lazura na Google.cz

Vyhledat výraz Lazura ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Lazura například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Lazura? resp. co je to Lazura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lazura, odpověď na dotaz co je to Lazura?. Víte např. kdo to je Seladon? Znáte a víte kdo je Karel Dolejší? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Materiály). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.