Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akcie. Co znamená odborný pojem Akcie z kategorie Ekonomie?

Co je to Akcie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Akcie

Akcie jsou cenné papíry. Jejich držitel, akcionář, je člověk, který vložil nějaký podíl (kapitál) do akciové společnosti. Podíl ze zisku společnosti je vyplácen formou dividend. S některými akciemi se obchoduje na burze. Akcie se dají rozdělit podle různých kritérií jako je forma (akcie na majitele, akcie na jméno), podoba (zaknihované, listinné) nebo podle druhu (akcie kmenové, zaměstnanecké, zlaté, zakladatelské apod.).


Co je to Akcie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akcie. Co znamená odborný pojem Akcie z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Akcie doporučujeme sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Akcie se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: terminologie, terminus technicus, slovník, co je to Akcie?, význam slova, definice, synonymum, termín, Ekonomie, Akcie, význam, lexikon, co to je, pojem, odborné názvosloví, definice pojmu, formulace, popis


Pojem Akcie je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Akcie?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Akcie je cenný papír, který potvrzuje, že jeho majitel (držitel) je akcionář, tj. že vložil určitý majetkový podíl (kapitál) do akciové společnosti. Akcionář má různá práva. Např. je oprávněn podílet se na zisku společnosti formou dividendy a účastnit se na řízení společnosti mimo jiné tím, že je oprávněn hlasovat na valné hromadě, případně se podílet na likvidačním zůstatku společnosti v případě likvidace. Za závazky společnosti akcionáři neručí.
S některými akciemi se obchoduje na burzách cenných papírů, kde se tak v rámci nabídky a poptávky určuje i jejich cena.

Zkuste zjistit více informací o slovu Akcie v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Akcie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Akcie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akcie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Akcie ve Wikislovníku

Najít slovo Akcie ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Akcie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Akcie například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Akcie? resp. co vlastně znamená slovo Akcie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akcie, odpověď na dotaz co je to Akcie?. Víte např. kdo to je Waldemar Matuška? Znáte a víte kdo je Kršna? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Akcie hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.