Co je to?
Odborný výraz, definice slova Akcie. Co znamená pojem Akcie z kategorie Ekonomie?

Co je Akcie?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Akcie?

Akcie jsou cenné papíry. Jejich držitel, akcionář, je člověk, který vložil nějaký podíl (kapitál) do akciové společnosti. Podíl ze zisku společnosti je vyplácen formou dividend. S některými akciemi se obchoduje na burze. Akcie se dají rozdělit podle různých kritérií jako je forma (akcie na majitele, akcie na jméno), podoba (zaknihované, listinné) nebo podle druhu (akcie kmenové, zaměstnanecké, zlaté, zakladatelské apod.).


Co je to Akcie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Akcie. Co znamená pojem Akcie z kategorie Ekonomie?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Akcie se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: terminus technicus, co znamená, odborné názvosloví, lexikon, přesný význam, odborný výraz, termín, definice pojmu, pojem, co to je, synonymum, přesný výraz, význam slova, význam pojmu, formulace, slovo, význam, heslo


Pojem Akcie je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Akcie?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akcie je cenný papír, který potvrzuje, že jeho majitel (držitel) je akcionář, tj. že vložil určitý majetkový podíl (kapitál) do akciové společnosti. Akcionář má různá práva. Např. je oprávněn podílet se na zisku společnosti formou dividendy a účastnit se na řízení společnosti mimo jiné tím, že je oprávněn hlasovat na valné hromadě, případně se podílet na likvidačním zůstatku společnosti v případě likvidace. Za závazky společnosti akcionáři neručí.
S některými akciemi se obchoduje na burzách cenných papírů, kde se tak v rámci nabídky a poptávky určuje i jejich cena.

Více informací o pojmu Akcie lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Akcie ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Akcie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Akcie na Youtube

Vyhledat heslo Akcie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akcie ve Wikimedia Commons

Najít heslo Akcie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Akcie například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je přesný význam slova Akcie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Akcie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akcie, odpověď na dotaz co je to Akcie?. Víte např. kdo to je Renata Kajdžas? Znáte a víte kdo je Obchodní cestující? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v ekonomie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.