Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akcie. Co znamená odborný pojem Akcie z kategorie Ekonomie?

Co je to Akcie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Akcie

Akcie jsou cenné papíry. Jejich držitel, akcionář, je člověk, který vložil nějaký podíl (kapitál) do akciové společnosti. Podíl ze zisku společnosti je vyplácen formou dividend. S některými akciemi se obchoduje na burze. Akcie se dají rozdělit podle různých kritérií jako je forma (akcie na majitele, akcie na jméno), podoba (zaknihované, listinné) nebo podle druhu (akcie kmenové, zaměstnanecké, zlaté, zakladatelské apod.).


Co je to Akcie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akcie. Co znamená odborný pojem Akcie z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Akcie? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Akcie se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: terminologie, význam pojmu, co to je, pojem, význam slova, heslo, názvosloví, definice, odborný výraz, slovník, termín, terminus technicus, co znamená, přesný význam, synonymum, slovo, formulace, wiki


Pojem Akcie je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akcie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akcie je cenný papír, který potvrzuje, že jeho majitel (držitel) je akcionář, tj. že vložil určitý majetkový podíl (kapitál) do akciové společnosti. Akcionář má různá práva. Např. je oprávněn podílet se na zisku společnosti formou dividendy a účastnit se na řízení společnosti mimo jiné tím, že je oprávněn hlasovat na valné hromadě, případně se podílet na likvidačním zůstatku společnosti v případě likvidace. Za závazky společnosti akcionáři neručí.
S některými akciemi se obchoduje na burzách cenných papírů, kde se tak v rámci nabídky a poptávky určuje i jejich cena.

Pro více informací o heslu Akcie zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat pojem Akcie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Akcie ve Wikislovníku

Najít pojem Akcie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Akcie na Youtube

Hledat výraz Akcie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Akcie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Akcie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Akcie? resp. jaká je definice slova Akcie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akcie, odpověď na dotaz co je to Akcie?. Víte např. kdo to je George Friedman? Znáte a víte kdo je Miloš Kopecký? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Ekonomie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.