Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akcie. Co znamená odborný pojem Akcie z kategorie Ekonomie?

Co je to Akcie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Akcie?

Akcie jsou cenné papíry. Jejich držitel, akcionář, je člověk, který vložil nějaký podíl (kapitál) do akciové společnosti. Podíl ze zisku společnosti je vyplácen formou dividend. S některými akciemi se obchoduje na burze. Akcie se dají rozdělit podle různých kritérií jako je forma (akcie na majitele, akcie na jméno), podoba (zaknihované, listinné) nebo podle druhu (akcie kmenové, zaměstnanecké, zlaté, zakladatelské apod.).


Co je to Akcie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akcie. Co znamená odborný pojem Akcie z kategorie Ekonomie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Akcie se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: odborný výraz, přesný výraz, názvosloví, heslo, popis, definice pojmu, význam slova, Akcie, pojem, co znamená, wiki, lexikon, slovník, význam, ekonomie, ekonomie, synonymum, co je to Akcie?


Pojem Akcie je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Akcie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akcie je cenný papír, který potvrzuje, že jeho majitel (držitel) je akcionář, tj. že vložil určitý majetkový podíl (kapitál) do akciové společnosti. Akcionář má různá práva. Např. je oprávněn podílet se na zisku společnosti formou dividendy a účastnit se na řízení společnosti mimo jiné tím, že je oprávněn hlasovat na valné hromadě, případně se podílet na likvidačním zůstatku společnosti v případě likvidace. Za závazky společnosti akcionáři neručí.
S některými akciemi se obchoduje na burzách cenných papírů, kde se tak v rámci nabídky a poptávky určuje i jejich cena.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Akcie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Akcie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Akcie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Akcie ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Akcie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akcie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Akcie například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Akcie? resp. jaká je definice termínu Akcie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akcie, odpověď na dotaz co je to Akcie?. Víte např. kdo to je Chůva? Znáte a víte kdo je Podčlověk? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než ekonomie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.