Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akcie. Co znamená odborný pojem Akcie z kategorie Ekonomie?

Co je to Akcie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Akcie

Akcie jsou cenné papíry. Jejich držitel, akcionář, je člověk, který vložil nějaký podíl (kapitál) do akciové společnosti. Podíl ze zisku společnosti je vyplácen formou dividend. S některými akciemi se obchoduje na burze. Akcie se dají rozdělit podle různých kritérií jako je forma (akcie na majitele, akcie na jméno), podoba (zaknihované, listinné) nebo podle druhu (akcie kmenové, zaměstnanecké, zlaté, zakladatelské apod.).


Co je to Akcie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akcie. Co znamená odborný pojem Akcie z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Akcie doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Akcie se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: popis, vysvětlení, heslo, přesný význam, pojem, wiki, terminologie, terminus technicus, termín, názvosloví, lexikon, Ekonomie, odborné názvosloví, informace, co je to Akcie?, význam pojmu, Ekonomie, odborný výraz


Pojem Akcie je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Akcie?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Akcie je cenný papír, který potvrzuje, že jeho majitel (držitel) je akcionář, tj. že vložil určitý majetkový podíl (kapitál) do akciové společnosti. Akcionář má různá práva. Např. je oprávněn podílet se na zisku společnosti formou dividendy a účastnit se na řízení společnosti mimo jiné tím, že je oprávněn hlasovat na valné hromadě, případně se podílet na likvidačním zůstatku společnosti v případě likvidace. Za závazky společnosti akcionáři neručí.
S některými akciemi se obchoduje na burzách cenných papírů, kde se tak v rámci nabídky a poptávky určuje i jejich cena.

Zkuste zjistit více informací o slovu Akcie v následujících zdrojích

Najít výraz Akcie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akcie ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Akcie na Google.cz

Najít heslo Akcie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Akcie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akcie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Akcie například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Akcie? resp. co je to Akcie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akcie, odpověď na dotaz co je to Akcie?. Víte např. kdo to je Sopranistka? Znáte a víte kdo je Miloš Kopecký? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Akcie hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.