Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akcie. Co znamená odborný pojem Akcie z kategorie Ekonomie?

Co je to Akcie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Akcie?

Akcie jsou cenné papíry. Jejich držitel, akcionář, je člověk, který vložil nějaký podíl (kapitál) do akciové společnosti. Podíl ze zisku společnosti je vyplácen formou dividend. S některými akciemi se obchoduje na burze. Akcie se dají rozdělit podle různých kritérií jako je forma (akcie na majitele, akcie na jméno), podoba (zaknihované, listinné) nebo podle druhu (akcie kmenové, zaměstnanecké, zlaté, zakladatelské apod.).


Co je to Akcie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akcie. Co znamená odborný pojem Akcie z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Akcie můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Akcie je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: Ekonomie, přesný výraz, definice pojmu, Akcie, wiki, odborný výraz, lexikon, termín, odborné názvosloví, terminus technicus, heslo, formulace, terminologie, přesný význam, vysvětlení, synonymum, definice, co znamená


Pojem Akcie je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akcie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akcie je cenný papír, který potvrzuje, že jeho majitel (držitel) je akcionář, tj. že vložil určitý majetkový podíl (kapitál) do akciové společnosti. Akcionář má různá práva. Např. je oprávněn podílet se na zisku společnosti formou dividendy a účastnit se na řízení společnosti mimo jiné tím, že je oprávněn hlasovat na valné hromadě, případně se podílet na likvidačním zůstatku společnosti v případě likvidace. Za závazky společnosti akcionáři neručí.
S některými akciemi se obchoduje na burzách cenných papírů, kde se tak v rámci nabídky a poptávky určuje i jejich cena.

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Akcie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akcie ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Akcie na Google.cz

Najít slovo Akcie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Akcie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Akcie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Akcie například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Akcie? resp. jaký je přesný význam slova Akcie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akcie, odpověď na dotaz co je to Akcie?. Víte např. kdo to je Bůh? Znáte a víte kdo je Podčlověk? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Ekonomie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.