Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hidžáb. Co znamená pojem Hidžáb z kategorie Náboženství?

Co to je Hidžáb? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hidžáb

Hidžáb je původní označení pro závěs nebo zaclonění, dnes je však tímto slovem označován především velký šátek, kterým si muslimské ženy zakrývají vlasy, oblast krku a prsou. Nošení hidžábu se řídí podle oblastí – někde je povinné obecně, někde pouze v mešitách.
Nutnost chodit zahalena se vysvětluje tím, že takto oblečená žena nepřitahuje tolik muže, a proto s ní mohou snadněji jednat. V některých státech je nenošení hidžábu dokonce trestáno.


Co je to Hidžáb? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hidžáb. Co znamená pojem Hidžáb z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Hidžáb? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hidžáb je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: Náboženství, Hidžáb, lexikon, slovník, názvosloví, význam, odborné názvosloví, vysvětlení, wiki, definice, heslo, definice pojmu, formulace, Náboženství, terminus technicus, termín, přesný výraz, popis


Pojem Hidžáb je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Hidžáb?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hidžáb (arabsky حجاب ) doslova znamená clona, závěs, avšak v dnešní době je toto slovo používáno hlavně pro muslimský šátek, kterým si žena zahaluje z náboženských důvodů vlasy, krk a poprsí.

Dívka s hidžábem

Indonéská dívka s hidžábem. Autor: Afik Eleck, zdroj: Pixabay
Indonéská dívka s hidžábem. Autor: Afik Eleck, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Hidžáb

Hledat termín Hidžáb ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Hidžáb ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hidžáb ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Hidžáb na Google.cz

Najít pojem Hidžáb ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Hidžáb ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hidžáb například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Hidžáb? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hidžáb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hidžáb, odpověď na dotaz co je to Hidžáb?. Víte např. kdo to je Gurmán? Znáte a víte kdo je Rekvizitář? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Náboženství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.