Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hidžáb. Co znamená pojem Hidžáb z kategorie Náboženství?

Co to je Hidžáb? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hidžáb?

Hidžáb je původní označení pro závěs nebo zaclonění, dnes je však tímto slovem označován především velký šátek, kterým si muslimské ženy zakrývají vlasy, oblast krku a prsou. Nošení hidžábu se řídí podle oblastí – někde je povinné obecně, někde pouze v mešitách.
Nutnost chodit zahalena se vysvětluje tím, že takto oblečená žena nepřitahuje tolik muže, a proto s ní mohou snadněji jednat. V některých státech je nenošení hidžábu dokonce trestáno.


Co je to Hidžáb? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hidžáb. Co znamená pojem Hidžáb z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Hidžáb? s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hidžáb je v sekci Náboženství

Klíčová slova: informace, pojem, co to je, lexikon, slovník, význam, názvosloví, terminologie, vysvětlení, Hidžáb, terminus technicus, definice, odborný výraz, přesný význam, co znamená, co je to Hidžáb?, definice pojmu, odborné názvosloví


Pojem Hidžáb je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Hidžáb píše následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hidžáb (arabsky حجاب ) doslova znamená clona, závěs, avšak v dnešní době je toto slovo používáno hlavně pro muslimský šátek, kterým si žena zahaluje z náboženských důvodů vlasy, krk a poprsí.

Dívka s hidžábem

Indonéská dívka s hidžábem. Autor: Afik Eleck, zdroj: Pixabay
Indonéská dívka s hidžábem. Autor: Afik Eleck, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hidžáb ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Hidžáb ve Wikislovníku

Hledat termín Hidžáb ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Hidžáb na Google.cz

Zkusit najít termín Hidžáb ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Hidžáb ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Hidžáb například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Hidžáb? resp. co znamená Hidžáb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hidžáb, odpověď na dotaz co je to Hidžáb?. Víte např. kdo to je Podčlověk? Znáte a víte kdo je Rekvizitář? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.