Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hidžáb. Co znamená odborný pojem Hidžáb z kategorie Náboženství?

Co je to Hidžáb? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hidžáb

Hidžáb je původní označení pro závěs nebo zaclonění, dnes je však tímto slovem označován především velký šátek, kterým si muslimské ženy zakrývají vlasy, oblast krku a prsou. Nošení hidžábu se řídí podle oblastí – někde je povinné obecně, někde pouze v mešitách.
Nutnost chodit zahalena se vysvětluje tím, že takto oblečená žena nepřitahuje tolik muže, a proto s ní mohou snadněji jednat. V některých státech je nenošení hidžábu dokonce trestáno.


Co je to Hidžáb? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hidžáb. Co znamená odborný pojem Hidžáb z kategorie Náboženství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Hidžáb? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Hidžáb je v kategorii náboženství

Klíčová slova: slovo, odborný výraz, pojem, wiki, přesný význam, co znamená, definice, přesný výraz, informace, definice pojmu, význam pojmu, termín, odborné názvosloví, co je to Hidžáb?, synonymum, Hidžáb, náboženství, popis


Pojem Hidžáb je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hidžáb? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hidžáb (arabsky حجاب ) doslova znamená clona, závěs, avšak v dnešní době je toto slovo používáno hlavně pro muslimský šátek, kterým si žena zahaluje z náboženských důvodů vlasy, krk a poprsí.

Dívka s hidžábem

Indonéská dívka s hidžábem. Autor: Afik Eleck, zdroj: Pixabay
Indonéská dívka s hidžábem. Autor: Afik Eleck, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Hidžáb doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hidžáb ve Wikimedia Commons

Najít pojem Hidžáb ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Hidžáb ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hidžáb ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Hidžáb ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Hidžáb ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hidžáb například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Hidžáb? resp. co vlastně znamená slovo Hidžáb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hidžáb, odpověď na dotaz co je to Hidžáb?. Víte např. kdo to je Tomáš Němec? Znáte a víte kdo je Arabista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Hidžáb i v jiných kategoriích (než náboženství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.