Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hidžáb. Co znamená pojem Hidžáb z kategorie Náboženství?

Co to je Hidžáb? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hidžáb?

Hidžáb je původní označení pro závěs nebo zaclonění, dnes je však tímto slovem označován především velký šátek, kterým si muslimské ženy zakrývají vlasy, oblast krku a prsou. Nošení hidžábu se řídí podle oblastí – někde je povinné obecně, někde pouze v mešitách.
Nutnost chodit zahalena se vysvětluje tím, že takto oblečená žena nepřitahuje tolik muže, a proto s ní mohou snadněji jednat. V některých státech je nenošení hidžábu dokonce trestáno.


Co je to Hidžáb? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hidžáb. Co znamená pojem Hidžáb z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Hidžáb? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hidžáb je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: co je to Hidžáb?, formulace, Náboženství, význam, odborné názvosloví, heslo, slovník, co znamená, lexikon, definice pojmu, terminus technicus, definice, synonymum, popis, Hidžáb, vysvětlení, wiki, význam slova


Pojem Hidžáb je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Hidžáb píše následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Hidžáb (arabsky حجاب ) doslova znamená clona, závěs, avšak v dnešní době je toto slovo používáno hlavně pro muslimský šátek, kterým si žena zahaluje z náboženských důvodů vlasy, krk a poprsí.

Dívka s hidžábem

Indonéská dívka s hidžábem. Autor: Afik Eleck, zdroj: Pixabay
Indonéská dívka s hidžábem. Autor: Afik Eleck, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hidžáb ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Hidžáb na Google.cz

Najít slovo Hidžáb ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Hidžáb ve Wikislovníku

Hledat slovo Hidžáb ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Hidžáb ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hidžáb například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Hidžáb? resp. co vlastně znamená slovo Hidžáb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hidžáb, odpověď na dotaz co je to Hidžáb?. Víte např. kdo to je Architekt? Znáte a víte kdo je Akolyta? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Hidžáb hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.