Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hidžáb. Co znamená pojem Hidžáb z kategorie Náboženství?

Co je Hidžáb? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Hidžáb

Hidžáb je původní označení pro závěs nebo zaclonění, dnes je však tímto slovem označován především velký šátek, kterým si muslimské ženy zakrývají vlasy, oblast krku a prsou. Nošení hidžábu se řídí podle oblastí – někde je povinné obecně, někde pouze v mešitách.
Nutnost chodit zahalena se vysvětluje tím, že takto oblečená žena nepřitahuje tolik muže, a proto s ní mohou snadněji jednat. V některých státech je nenošení hidžábu dokonce trestáno.


Co je to Hidžáb? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hidžáb. Co znamená pojem Hidžáb z kategorie Náboženství?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Hidžáb s ostatními na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Hidžáb se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: terminus technicus, termín, definice pojmu, co je to Hidžáb?, definice, slovo, synonymum, pojem, Hidžáb, co to je, náboženství, význam slova, náboženství, názvosloví, co znamená, terminologie, informace, slovník


Pojem Hidžáb je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Hidžáb můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Hidžáb (arabsky حجاب ) doslova znamená clona, závěs, avšak v dnešní době je toto slovo používáno hlavně pro muslimský šátek, kterým si žena zahaluje z náboženských důvodů vlasy, krk a poprsí.

Dívka s hidžábem

Indonéská dívka s hidžábem. Autor: Afik Eleck, zdroj: Pixabay
Indonéská dívka s hidžábem. Autor: Afik Eleck, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Hledat heslo Hidžáb na Google.cz

Zkusit najít pojem Hidžáb ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hidžáb ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Hidžáb ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Hidžáb na Youtube

Vyhledat slovo Hidžáb ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hidžáb například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Hidžáb? resp. co znamená výraz Hidžáb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hidžáb, odpověď na dotaz co je to Hidžáb?. Víte např. kdo to je Ludvík XVI? Znáte a víte kdo je Herpetolog? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Hidžáb v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je náboženství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.