Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hidžáb. Co znamená pojem Hidžáb z kategorie Náboženství?

Co to je Hidžáb? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hidžáb?

Hidžáb je původní označení pro závěs nebo zaclonění, dnes je však tímto slovem označován především velký šátek, kterým si muslimské ženy zakrývají vlasy, oblast krku a prsou. Nošení hidžábu se řídí podle oblastí – někde je povinné obecně, někde pouze v mešitách.
Nutnost chodit zahalena se vysvětluje tím, že takto oblečená žena nepřitahuje tolik muže, a proto s ní mohou snadněji jednat. V některých státech je nenošení hidžábu dokonce trestáno.


Co je to Hidžáb? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hidžáb. Co znamená pojem Hidžáb z kategorie Náboženství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Hidžáb s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hidžáb se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, význam slova, pojem, odborný výraz, definice pojmu, lexikon, informace, slovník, názvosloví, Hidžáb, terminus technicus, co znamená, synonymum, odborné názvosloví, význam, definice, přesný význam


Pojem Hidžáb je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Hidžáb dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hidžáb (arabsky حجاب ) doslova znamená clona, závěs, avšak v dnešní době je toto slovo používáno hlavně pro muslimský šátek, kterým si žena zahaluje z náboženských důvodů vlasy, krk a poprsí.

Dívka s hidžábem

Indonéská dívka s hidžábem. Autor: Afik Eleck, zdroj: Pixabay
Indonéská dívka s hidžábem. Autor: Afik Eleck, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Najít termín Hidžáb ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Hidžáb ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Hidžáb na Youtube

Vyhledat termín Hidžáb ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Hidžáb ve Wikizdrojích

Najít pojem Hidžáb ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hidžáb například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Hidžáb? resp. co znamená slovo Hidžáb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hidžáb, odpověď na dotaz co je to Hidžáb?. Víte např. kdo to je Archimédés? Znáte a víte kdo je André Rieu? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Hidžáb i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.