Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tlakový Holter. Co znamená pojem Tlakový Holter z kategorie Lékařství?

Co je to Tlakový Holter? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Tlakový Holter?

Tlakový Holter je přístroj k potvrzení diagnózy vysokého tlaku. S jeho pomocí se také kontroluje účinnost léčby. Vyšetřovací metoda s pomocí tlakového Holtru je založena na zaznamenávání tlaku v pravidelných intervalech po celý den i noc.
Tento způsob vyšetření nezávisí na pacientově vědomí, takže výsledek není ovlivněn psychikou pacienta. Tlak je měřen nafukováním manžety tonometru, které probíhá samovolně. Manžeta je umístěna na paži, automatický tlakoměr se nachází v pouzdře na opasku.


Co je to Tlakový Holter? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tlakový Holter. Co znamená pojem Tlakový Holter z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Tlakový Holter můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tlakový Holter je v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam slova, co znamená, slovník, názvosloví, vysvětlení, informace, Lékařství, co to je, odborný výraz, formulace, přesný výraz, termín, terminus technicus, heslo, definice, odborné názvosloví, pojem, popis


Pojem Tlakový Holter je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tlakový Holter? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Holterův monitor nebo častěji jen Holter [holtr] je lékařský přístroj sloužící k zaznamenání aktivity srdce po dobu 24 či 48 hodin. Na rozdíl od EKG, které zaznamenává srdeční aktivitu jen v době vyšetření, jsou tak k dispozici i údaje v době zvýšené tělesné aktivity pacienta. Metodu telemetrického sledování srdečního rytmu vyvinul v roce 1949 americký biofyzik Norman Holter, po kterém je pojmenována.

Pro více informací o heslu Tlakový Holter zkuste navštívit tyto odkazy

Najít výraz Tlakový Holter ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Tlakový Holter ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Tlakový Holter ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Tlakový Holter na Youtube

Vyhledat pojem Tlakový Holter ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Tlakový Holter ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Tlakový Holter například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Tlakový Holter? resp. co znamená Tlakový Holter? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tlakový Holter, odpověď na dotaz co je to Tlakový Holter?. Víte např. kdo to je Likvidátor? Znáte a víte kdo je Uvaděč? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.