Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tlakový Holter. Co znamená odborný pojem Tlakový Holter z kategorie Lékařství?

Co je to Tlakový Holter? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Tlakový Holter

Tlakový Holter je přístroj k potvrzení diagnózy vysokého tlaku. S jeho pomocí se také kontroluje účinnost léčby. Vyšetřovací metoda s pomocí tlakového Holtru je založena na zaznamenávání tlaku v pravidelných intervalech po celý den i noc.
Tento způsob vyšetření nezávisí na pacientově vědomí, takže výsledek není ovlivněn psychikou pacienta. Tlak je měřen nafukováním manžety tonometru, které probíhá samovolně. Manžeta je umístěna na paži, automatický tlakoměr se nachází v pouzdře na opasku.


Co je to Tlakový Holter? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tlakový Holter. Co znamená odborný pojem Tlakový Holter z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Tlakový Holter s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Tlakový Holter se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, definice pojmu, co znamená, odborné názvosloví, lexikon, slovo, význam, význam pojmu, lékařství, pojem, přesný význam, co je to Tlakový Holter?, názvosloví, popis, význam slova, definice, informace, formulace


Pojem Tlakový Holter je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Tlakový Holter?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Holterův monitor nebo častěji jen Holter [holtr] je lékařský přístroj sloužící k zaznamenání aktivity srdce po dobu 24 či 48 hodin. Na rozdíl od EKG, které zaznamenává srdeční aktivitu jen v době vyšetření, jsou tak k dispozici i údaje v době zvýšené tělesné aktivity pacienta. Metodu telemetrického sledování srdečního rytmu vyvinul v roce 1949 americký biofyzik Norman Holter, po kterém je pojmenována.

Další zdroje informací o slovu Tlakový Holter

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tlakový Holter ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Tlakový Holter ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Tlakový Holter ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Tlakový Holter ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tlakový Holter ve Wikimedia Commons

Najít pojem Tlakový Holter ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tlakový Holter například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Tlakový Holter? resp. co označuje slovo Tlakový Holter? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tlakový Holter, odpověď na dotaz co je to Tlakový Holter?. Víte např. kdo to je Taxikář? Znáte a víte kdo je Owen Wilson? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.