Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tlakový Holter. Co znamená pojem Tlakový Holter z kategorie Lékařství?

Co je to Tlakový Holter? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tlakový Holter?

Tlakový Holter je přístroj k potvrzení diagnózy vysokého tlaku. S jeho pomocí se také kontroluje účinnost léčby. Vyšetřovací metoda s pomocí tlakového Holtru je založena na zaznamenávání tlaku v pravidelných intervalech po celý den i noc.
Tento způsob vyšetření nezávisí na pacientově vědomí, takže výsledek není ovlivněn psychikou pacienta. Tlak je měřen nafukováním manžety tonometru, které probíhá samovolně. Manžeta je umístěna na paži, automatický tlakoměr se nachází v pouzdře na opasku.


Co je to Tlakový Holter? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tlakový Holter. Co znamená pojem Tlakový Holter z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tlakový Holter je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co to je, význam slova, přesný výraz, definice pojmu, popis, co znamená, termín, pojem, definice, vysvětlení, terminus technicus, názvosloví, heslo, terminologie, význam, slovník, odborné názvosloví, Lékařství


Pojem Tlakový Holter je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Tlakový Holter?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Holterův monitor nebo častěji jen Holter [holtr] je lékařský přístroj sloužící k zaznamenání aktivity srdce po dobu 24 či 48 hodin. Na rozdíl od EKG, které zaznamenává srdeční aktivitu jen v době vyšetření, jsou tak k dispozici i údaje v době zvýšené tělesné aktivity pacienta. Metodu telemetrického sledování srdečního rytmu vyvinul v roce 1949 americký biofyzik Norman Holter, po kterém je pojmenována.

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Tlakový Holter ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Tlakový Holter ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Tlakový Holter ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Tlakový Holter ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Tlakový Holter ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Tlakový Holter na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tlakový Holter například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Tlakový Holter? resp. jaký je význam slova Tlakový Holter? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tlakový Holter, odpověď na dotaz co je to Tlakový Holter?. Víte např. kdo to je Velký vezír? Znáte a víte kdo je Katolík? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.