Co je to?
Odborný výraz, definice slova HDP. Co znamená pojem HDP z kategorie Ekonomie?

Co je HDP?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu HDP?

Když se rozloží kratka HDP, dostaneme slovní spojení hrubý domácí produkt. Tento ekonomický pojem vyjadřuje celkovou finanční hodnotu statků a služeb, která vznikla na území zkoumaného státu ve stanoveném období. Často se tento ukazatel používá pro určování kvality ekonomiky území. HDP lze vypočítat hned několika způsoby. Existuje výrobková, výdajová a důchodová metoda.


Co je to HDP? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova HDP. Co znamená pojem HDP z kategorie Ekonomie?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text s definicí výrazu HDP doporučujeme sdílet s dalšími lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín HDP se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: přesný význam, synonymum, definice pojmu, názvosloví, popis, ekonomie, slovo, HDP, význam slova, wiki, lexikon, ekonomie, co je to HDP?, terminus technicus, terminologie, co znamená, slovník, význam


Pojem HDP je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem HDP? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hrubý domácí produkt (HDP, v mezinárodních pramenech GDP z anglického Gross Domestic Product) je celková peněžní hodnota statků a služeb vytvořená za dané období na určitém území. Tento ukazatel se používá v makroekonomii pro určování výkonnosti ekonomiky států. Časovým obdobím bývá obvykle rok. V mezinárodních srovnáních se také používá HDP na obyvatele (HDP na hlavu).
Produkt je toková veličina (udává se v penězích za určité časové období). Na rozdíl od bohatství, které představuje stav, představuje produkt přírůstek bohatství. Z analýz vyplývá příčinná souvislost HDP se spotřebou energie (HDP je tedy téměř vyjádřením míry spotřeby bez ohledu na kvalitu produktu).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem HDP na Youtube

Zkusit najít termín HDP ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem HDP ve Wikimedia Commons

Hledat heslo HDP ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo HDP ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín HDP ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo HDP například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená HDP? resp. co znamená slovo HDP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HDP, odpověď na dotaz co je to HDP?. Víte např. kdo to je Jane Austenová? Znáte a víte kdo je Hejtman? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v ekonomie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie ekonomie, grafy burza, hDP, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.