Co je to?
Definice výrazu Intarzie. Co znamená odborný pojem Intarzie z kategorie Stavebnictví?

Co to je Intarzie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Intarzie?

Intarzie je pojmenování uměleckého výtvoru, který vzniká lepením a složením dýh, které mají různé barvy a struktury. Tyto dýhy pak tvoří obrazce. Pokud se jedná pouze o dýhy, jde o intarzii prostou, jestliže se dýhy kombinují i s jinými materiály, nazývá se taková intarzie kombinovanou.
Dýhy se do požadovaného tvaru upravují pomocí pilky, lupénkové pilky, elektrické pilky nebo nože, pak se dokonale sesadí a celek se slepí. Obdobím rozkvětu a největší obliby intarzií bylo baroko a rokoko, kdy vzniklo i zvláštní samostatné řemeslo.


Co je to Intarzie? Význam slova, termín, Definice výrazu Intarzie. Co znamená odborný pojem Intarzie z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Intarzie se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: definice, význam slova, synonymum, přesný výraz, odborný výraz, význam, odborné názvosloví, co to je, Intarzie, Stavebnictví, slovník, wiki, formulace, význam pojmu, informace, terminus technicus, termín, definice pojmu


Pojem Intarzie je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Intarzie na Youtube

Najít slovo Intarzie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Intarzie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Intarzie ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Intarzie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Intarzie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Intarzie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Intarzie? resp. co znamená výraz Intarzie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intarzie, odpověď na dotaz co je to Intarzie?. Víte např. kdo to je Iluminát? Znáte a víte kdo je Unitář? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?