Co je to?
Definice výrazu Intarzie. Co znamená odborný pojem Intarzie z kategorie Stavebnictví?

Co to je Intarzie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Intarzie

Intarzie je pojmenování uměleckého výtvoru, který vzniká lepením a složením dýh, které mají různé barvy a struktury. Tyto dýhy pak tvoří obrazce. Pokud se jedná pouze o dýhy, jde o intarzii prostou, jestliže se dýhy kombinují i s jinými materiály, nazývá se taková intarzie kombinovanou.
Dýhy se do požadovaného tvaru upravují pomocí pilky, lupénkové pilky, elektrické pilky nebo nože, pak se dokonale sesadí a celek se slepí. Obdobím rozkvětu a největší obliby intarzií bylo baroko a rokoko, kdy vzniklo i zvláštní samostatné řemeslo.


Co je to Intarzie? Význam slova, termín, Definice výrazu Intarzie. Co znamená odborný pojem Intarzie z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Intarzie se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, informace, wiki, lexikon, definice pojmu, heslo, Stavebnictví, slovo, slovník, názvosloví, definice, význam slova, termín, Intarzie, co to je, přesný výraz, synonymum, popis


Pojem Intarzie je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Intarzie?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Intarzie je výtvarné dílo vytvořené skládáním a lepením dýh různých barev a struktur. Tyto prvky se vyřezávají do žádaných tvarů (geometrických obrazců, rostlinných či jiných konkrétních motivů) a skládají se do různých vzorů, obrazců, ornamentů, iluzivních architektur či figurálních scén. To se nazývá intarzií prostou (nebo také jednoduchou). Jestliže se dýhy skládají s jinými materiály, nazývá se intarzií kombinovanou neboli marketerií.
Dýhy se nejdříve pomocí nože, pilky na dřevo (tzv. furnier (furnýr) pilka) či lupénkovou pilkou nebo dnes i pilkou elektrickou (dekupírkou) vyříznou do požadovaného tvaru a poté se sesadí a slepí.

Jiné zdroje informací o pojmu Intarzie

Hledat výraz Intarzie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Intarzie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Intarzie ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Intarzie na Google.cz

Hledat videa s názvem Intarzie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Intarzie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Intarzie například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Intarzie? resp. co to je Intarzie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intarzie, odpověď na dotaz co je to Intarzie?. Víte např. kdo to je Prokurátor? Znáte a víte kdo je Eritrejec? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Stavebnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?