Co je to?
Definice výrazu Den Země. Co znamená odborný pojem Den Země z kategorie Politika?

Co to je Den Země? Význam slova

Co znamená termín Den Země? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Den Země je označení pro 22. duben. Tento den je věnován Zemi, původně se o měsíc dříve slavil příchod jara a jarní rovnodennost. V současnosti jde spíše o svátek s ekologickou motivací, který má varovat lidstvo před následky neustálého znečišťování a ničení životního prostředí.
Den Země má tradici již od roku 1969, poprvé se slavil o rok později. Mezinárodním dnem země je tento den od roku 1990.


Co je to Den Země? Význam slova, termín, Definice výrazu Den Země. Co znamená odborný pojem Den Země z kategorie Politika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Den Země doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Den Země se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: heslo, wiki, definice, definice pojmu, co to je, Politika, lexikon, synonymum, význam pojmu, Politika, vysvětlení, význam slova, termín, názvosloví, význam, co je to Den Země?, terminologie, slovník


Pojem Den Země je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Den Země?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Den Země je každoroční událost organizovaná 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ekologie a ochranu životního prostředí ve společnosti.
Tento svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti, 21. března a oslavovaly příchod jara. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. Historie vyhlášení tohoto dne sahá do roku 1969, kdy především John McConnell začal volat po vzniku mezinárodního dne Země a v rámci těchto snah vytvořil i vlajku Země. První Den Země byl slaven 22. dubna 1970 v San Francisku. Tato oslava byla pravděpodobně zamýšlena nejen jako ekologicky zaměřený svátek, ale i jako levicově orientovaný happening bojovníků proti válce ve Vietnamu. Kampaň s tímto svátkem spojená si kladla za cíl přenést otázku ekologie do politických kruhů. Cílem bylo zvýšit energetickou účinnost, recyklovat odpadky a hledat obnovitelné zdroje energie. Tato akce měla velký ohlas zejména mezi studenty.

Další informační zdroje o slovu Den Země

Hledat výraz Den Země ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Den Země ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Den Země ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Den Země ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Den Země na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Den Země ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Den Země například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Den Země? resp. co je to Den Země? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Den Země, odpověď na dotaz co je to Den Země?. Víte např. kdo to je Tiskař? Znáte a víte kdo je Podčlověk? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Den Země v jiné sekci než Politika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.