Co je to?
Definice výrazu Den Země. Co znamená odborný pojem Den Země z kategorie Politika?

Co to je Den Země? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Den Země?

Den Země je označení pro 22. duben. Tento den je věnován Zemi, původně se o měsíc dříve slavil příchod jara a jarní rovnodennost. V současnosti jde spíše o svátek s ekologickou motivací, který má varovat lidstvo před následky neustálého znečišťování a ničení životního prostředí.
Den Země má tradici již od roku 1969, poprvé se slavil o rok později. Mezinárodním dnem země je tento den od roku 1990.


Co je to Den Země? Význam slova, termín, Definice výrazu Den Země. Co znamená odborný pojem Den Země z kategorie Politika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Den Země patří do sekce Politika

Klíčová slova: odborné názvosloví, synonymum, co znamená, informace, popis, slovník, definice, pojem, terminus technicus, význam pojmu, slovo, definice pojmu, wiki, vysvětlení, co je to Den Země?, lexikon, Den Země, přesný význam


Pojem Den Země je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Den Země?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Den Země je každoroční událost organizovaná 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ekologie a ochranu životního prostředí ve společnosti.
Tento svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti, 21. března a oslavovaly příchod jara. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. Historie vyhlášení tohoto dne sahá do roku 1969, kdy především John McConnell začal volat po vzniku mezinárodního dne Země a v rámci těchto snah vytvořil i vlajku Země. První Den Země byl slaven 22. dubna 1970 v San Francisku. Tato oslava byla pravděpodobně zamýšlena nejen jako ekologicky zaměřený svátek, ale i jako levicově orientovaný happening bojovníků proti válce ve Vietnamu. Kampaň s tímto svátkem spojená si kladla za cíl přenést otázku ekologie do politických kruhů. Cílem bylo zvýšit energetickou účinnost, recyklovat odpadky a hledat obnovitelné zdroje energie. Tato akce měla velký ohlas zejména mezi studenty.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Den Země ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Den Země na Google.cz

Hledat heslo Den Země ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Den Země ve vyhledávači Qwant

Najít termín Den Země ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Den Země ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Den Země například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Den Země? resp. co se skrývá pod slovem Den Země? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Den Země, odpověď na dotaz co je to Den Země?. Víte např. kdo to je Obchodní cestující? Znáte a víte kdo je Podčlověk? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Den Země i v jiných kategoriích (než Politika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.