Co je to?
Výraz, termín, definice slova Den Země. Co znamená odborný pojem Den Země z kategorie Politika?

Co je to Den Země? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Den Země

Den Země je označení pro 22. duben. Tento den je věnován Zemi, původně se o měsíc dříve slavil příchod jara a jarní rovnodennost. V současnosti jde spíše o svátek s ekologickou motivací, který má varovat lidstvo před následky neustálého znečišťování a ničení životního prostředí.
Den Země má tradici již od roku 1969, poprvé se slavil o rok později. Mezinárodním dnem země je tento den od roku 1990.


Co je to Den Země? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Den Země. Co znamená odborný pojem Den Země z kategorie Politika?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Den Země doporučujeme sdílet s rodinou a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Den Země se nachází v sekci politika

Klíčová slova: heslo, termín, formulace, popis, terminus technicus, politika, definice pojmu, co to je, co je to Den Země?, přesný výraz, význam, odborný výraz, pojem, názvosloví, synonymum, terminologie, slovník, co znamená


Pojem Den Země je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Den Země? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Den Země je každoroční událost organizovaná 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ekologie a ochranu životního prostředí ve společnosti.
Tento svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti, 21. března a oslavovaly příchod jara. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. Historie vyhlášení tohoto dne sahá do roku 1969, kdy především John McConnell začal volat po vzniku mezinárodního dne Země a v rámci těchto snah vytvořil i vlajku Země. První Den Země byl slaven 22. dubna 1970 v San Francisku. Tato oslava byla pravděpodobně zamýšlena nejen jako ekologicky zaměřený svátek, ale i jako levicově orientovaný happening bojovníků proti válce ve Vietnamu. Kampaň s tímto svátkem spojená si kladla za cíl přenést otázku ekologie do politických kruhů. Cílem bylo zvýšit energetickou účinnost, recyklovat odpadky a hledat obnovitelné zdroje energie. Tato akce měla velký ohlas zejména mezi studenty.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Den Země ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Den Země ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Den Země ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Den Země ve vyhledávači Yandex

Najít termín Den Země ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Den Země ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Den Země například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní již víte jaká je definice termínu Den Země? resp. jaká je definice slova Den Země? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Den Země, odpověď na dotaz co je to Den Země?. Víte např. kdo to je Andrej Bičan? Znáte a víte kdo je Lukáš Černohorský? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Pokuste se najít termín Den Země i v jiné kategorii než v politika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.