Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rýže Basmati. Co znamená odborný pojem Rýže Basmati z kategorie Jídlo?

Co je to Rýže Basmati? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Rýže Basmati

Rýže Basmati je považována za nejušlechtilejší druh rýže. Pěstuje se na úpatí Himalájí, rýžová pole se zavlažují vodou z ledovců. Šlechtěna je v Pákistánu a v Indii, indická odrůda se jmenuje Dehra Dun, pákistánská Super Kernel Basmati. Originální rýže Basmati se spotřebovává až dva roky po sklizni, do té doby by měla být uskladněna ve tmě a v suchu. Pak se teprve čistí a prodává. Rýže Basmati vyniká chutí, má dlouhá zrna a po uvaření je sypká. Při dodržení doporučovaných postupů úpravy se rýže Basmati nerozvaří a je ji možno použít jako přílohu nebo k přípravě různých exotických pokrmů. Rýže Basmati je využívána i ve zdravé výživě, neobsahuje lepek a je dobře stravitelná.


Co je to Rýže Basmati? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rýže Basmati. Co znamená odborný pojem Rýže Basmati z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Rýže Basmati s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Rýže Basmati patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, odborný výraz, význam, vysvětlení, definice, terminus technicus, synonymum, termín, co znamená, wiki, jídlo, co je to Rýže Basmati?, názvosloví, informace, přesný význam, jídlo, slovník, odborné názvosloví


Pojem Rýže Basmati je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rýže Basmati? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Basmati je druh dlouhozrnné rýže, pěstované na jižních svazích Himálají v Indii a Pákistánu. Rýžová pole leží hlavně v Paňdžábu a jsou zavlažována vodou z tajících ledovců. Američané se pokoušeli vypěstovat vlastní basmati, ale mezinárodní soud určil, že tento název mohou používat pouze místní pěstitelé. Basmati proto bývá nazýváno "indické šampaňské". Basmati se skladuje dva roky, aby se zbavila veškeré vody. Uvařená rýže je proto sypká a má jemnou oříškovou vůni, způsobenou ketonem 2AP (2-acetyl-1-pyrrolinem). Rýže basmati obsahuje minimum cukru a lepku, takže je vhodná pro dietní stravu.

Rýže Basmati

Dlouhozrnná ušlechtilá rýže basmati. Autor: Sadik Khalid at Malayalam, zdroj: Wikipedia, Public domain
Dlouhozrnná ušlechtilá rýže basmati. Autor: Sadik Khalid at Malayalam, zdroj: Wikipedia, Public domain


Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Rýže Basmati ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Rýže Basmati ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Rýže Basmati na Youtube

Zkusit najít pojem Rýže Basmati ve vyhledávači Qwant

Najít termín Rýže Basmati ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Rýže Basmati ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rýže Basmati například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co znamená slovo Rýže Basmati? resp. co přesně znamená slovo Rýže Basmati? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rýže Basmati, odpověď na dotaz co je to Rýže Basmati?. Víte např. kdo to je Vladimír Remek? Znáte a víte kdo je Jaroslav Foldyna? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.