Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rýže Basmati. Co znamená pojem Rýže Basmati z kategorie Jídlo?

Co je to Rýže Basmati? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Rýže Basmati

Rýže Basmati je považována za nejušlechtilejší druh rýže. Pěstuje se na úpatí Himalájí, rýžová pole se zavlažují vodou z ledovců. Šlechtěna je v Pákistánu a v Indii, indická odrůda se jmenuje Dehra Dun, pákistánská Super Kernel Basmati. Originální rýže Basmati se spotřebovává až dva roky po sklizni, do té doby by měla být uskladněna ve tmě a v suchu. Pak se teprve čistí a prodává. Rýže Basmati vyniká chutí, má dlouhá zrna a po uvaření je sypká. Při dodržení doporučovaných postupů úpravy se rýže Basmati nerozvaří a je ji možno použít jako přílohu nebo k přípravě různých exotických pokrmů. Rýže Basmati je využívána i ve zdravé výživě, neobsahuje lepek a je dobře stravitelná.


Co je to Rýže Basmati? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rýže Basmati. Co znamená pojem Rýže Basmati z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Rýže Basmati můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rýže Basmati je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, terminologie, co je to Rýže Basmati?, Jídlo, termín, vysvětlení, co znamená, odborné názvosloví, co to je, odborný výraz, popis, názvosloví, přesný význam, význam slova, lexikon, heslo, formulace, význam pojmu


Pojem Rýže Basmati je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rýže Basmati? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Basmati je druh dlouhozrnné rýže, pěstované na jižních svazích Himálají v Indii a Pákistánu. Rýžová pole leží hlavně v Paňdžábu a jsou zavlažována vodou z tajících ledovců. Američané se pokoušeli vypěstovat vlastní basmati, ale mezinárodní soud určil, že tento název mohou používat pouze místní pěstitelé. Basmati proto bývá nazýváno "indické šampaňské". Basmati se skladuje dva roky, aby se zbavila veškeré vody. Uvařená rýže je proto sypká a má jemnou oříškovou vůni, způsobenou ketonem 2AP (2-acetyl-1-pyrrolinem). Rýže basmati obsahuje minimum cukru a lepku, takže je vhodná pro dietní stravu.

Rýže Basmati

Dlouhozrnná ušlechtilá rýže basmati. Autor: Sadik Khalid at Malayalam, zdroj: Wikipedia, Public domain
Dlouhozrnná ušlechtilá rýže basmati. Autor: Sadik Khalid at Malayalam, zdroj: Wikipedia, Public domain


Další zdroje informací

Vyhledat heslo Rýže Basmati ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Rýže Basmati ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Rýže Basmati ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rýže Basmati ve Wikimedia Commons

Najít slovo Rýže Basmati ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Rýže Basmati ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rýže Basmati například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Rýže Basmati? resp. jaký je přesný význam slova Rýže Basmati? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rýže Basmati, odpověď na dotaz co je to Rýže Basmati?. Víte např. kdo to je Kevin Spacey? Znáte a víte kdo je Pavel Bobek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.