Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rýže Basmati. Co znamená pojem Rýže Basmati z kategorie Jídlo?

Co je to Rýže Basmati? Význam slova

Co znamená termín Rýže Basmati? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Rýže Basmati je považována za nejušlechtilejší druh rýže. Pěstuje se na úpatí Himalájí, rýžová pole se zavlažují vodou z ledovců. Šlechtěna je v Pákistánu a v Indii, indická odrůda se jmenuje Dehra Dun, pákistánská Super Kernel Basmati. Originální rýže Basmati se spotřebovává až dva roky po sklizni, do té doby by měla být uskladněna ve tmě a v suchu. Pak se teprve čistí a prodává. Rýže Basmati vyniká chutí, má dlouhá zrna a po uvaření je sypká. Při dodržení doporučovaných postupů úpravy se rýže Basmati nerozvaří a je ji možno použít jako přílohu nebo k přípravě různých exotických pokrmů. Rýže Basmati je využívána i ve zdravé výživě, neobsahuje lepek a je dobře stravitelná.


Co je to Rýže Basmati? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rýže Basmati. Co znamená pojem Rýže Basmati z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Rýže Basmati doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rýže Basmati se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: názvosloví, heslo, definice, Jídlo, slovník, pojem, terminus technicus, wiki, co znamená, Rýže Basmati, termín, Jídlo, lexikon, význam pojmu, přesný význam, odborné názvosloví, význam, význam slova


Pojem Rýže Basmati je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rýže Basmati? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Basmati je druh dlouhozrnné rýže, pěstované na jižních svazích Himálají v Indii a Pákistánu. Rýžová pole leží hlavně v Paňdžábu a jsou zavlažována vodou z tajících ledovců. Američané se pokoušeli vypěstovat vlastní basmati, ale mezinárodní soud určil, že tento název mohou používat pouze místní pěstitelé. Basmati proto bývá nazýváno "indické šampaňské". Basmati se skladuje dva roky, aby se zbavila veškeré vody. Uvařená rýže je proto sypká a má jemnou oříškovou vůni, způsobenou ketonem 2AP (2-acetyl-1-pyrrolinem). Rýže basmati obsahuje minimum cukru a lepku, takže je vhodná pro dietní stravu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Rýže Basmati ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Rýže Basmati ve Wikizdrojích

Najít termín Rýže Basmati ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rýže Basmati ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Rýže Basmati na Google.cz

Najít heslo Rýže Basmati ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Rýže Basmati například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Rýže Basmati? resp. co znamená Rýže Basmati? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rýže Basmati, odpověď na dotaz co je to Rýže Basmati?. Víte např. kdo to je Věra Čáslavská? Znáte a víte kdo je Pavel Bobek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.