Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rýže Basmati. Co znamená odborný pojem Rýže Basmati z kategorie Jídlo?

Co je to Rýže Basmati? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Rýže Basmati

Rýže Basmati je považována za nejušlechtilejší druh rýže. Pěstuje se na úpatí Himalájí, rýžová pole se zavlažují vodou z ledovců. Šlechtěna je v Pákistánu a v Indii, indická odrůda se jmenuje Dehra Dun, pákistánská Super Kernel Basmati. Originální rýže Basmati se spotřebovává až dva roky po sklizni, do té doby by měla být uskladněna ve tmě a v suchu. Pak se teprve čistí a prodává. Rýže Basmati vyniká chutí, má dlouhá zrna a po uvaření je sypká. Při dodržení doporučovaných postupů úpravy se rýže Basmati nerozvaří a je ji možno použít jako přílohu nebo k přípravě různých exotických pokrmů. Rýže Basmati je využívána i ve zdravé výživě, neobsahuje lepek a je dobře stravitelná.


Co je to Rýže Basmati? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rýže Basmati. Co znamená odborný pojem Rýže Basmati z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Rýže Basmati se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, jídlo, slovo, význam, přesný výraz, heslo, wiki, názvosloví, význam pojmu, synonymum, Rýže Basmati, co je to Rýže Basmati?, pojem, vysvětlení, definice, popis, terminus technicus, slovník


Pojem Rýže Basmati je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rýže Basmati? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Basmati je druh dlouhozrnné rýže, pěstované na jižních svazích Himálají v Indii a Pákistánu. Rýžová pole leží hlavně v Paňdžábu a jsou zavlažována vodou z tajících ledovců. Američané se pokoušeli vypěstovat vlastní basmati, ale mezinárodní soud určil, že tento název mohou používat pouze místní pěstitelé. Basmati proto bývá nazýváno "indické šampaňské". Basmati se skladuje dva roky, aby se zbavila veškeré vody. Uvařená rýže je proto sypká a má jemnou oříškovou vůni, způsobenou ketonem 2AP (2-acetyl-1-pyrrolinem). Rýže basmati obsahuje minimum cukru a lepku, takže je vhodná pro dietní stravu.

Rýže Basmati

Dlouhozrnná ušlechtilá rýže basmati. Autor: Sadik Khalid at Malayalam, zdroj: Wikipedia, Public domain
Dlouhozrnná ušlechtilá rýže basmati. Autor: Sadik Khalid at Malayalam, zdroj: Wikipedia, Public domain


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Rýže Basmati na Youtube

Zkusit najít výraz Rýže Basmati ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Rýže Basmati ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rýže Basmati ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Rýže Basmati na Google.cz

Najít heslo Rýže Basmati ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rýže Basmati například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte co znamená slovo Rýže Basmati? resp. jaký je přesný význam slova Rýže Basmati? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rýže Basmati, odpověď na dotaz co je to Rýže Basmati?. Víte např. kdo to je Bohuslav Balbín? Znáte a víte kdo je Zdeněk Škromach? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.