Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rýže Basmati. Co znamená pojem Rýže Basmati z kategorie Jídlo?

Co je to Rýže Basmati? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Rýže Basmati

Rýže Basmati je považována za nejušlechtilejší druh rýže. Pěstuje se na úpatí Himalájí, rýžová pole se zavlažují vodou z ledovců. Šlechtěna je v Pákistánu a v Indii, indická odrůda se jmenuje Dehra Dun, pákistánská Super Kernel Basmati. Originální rýže Basmati se spotřebovává až dva roky po sklizni, do té doby by měla být uskladněna ve tmě a v suchu. Pak se teprve čistí a prodává. Rýže Basmati vyniká chutí, má dlouhá zrna a po uvaření je sypká. Při dodržení doporučovaných postupů úpravy se rýže Basmati nerozvaří a je ji možno použít jako přílohu nebo k přípravě různých exotických pokrmů. Rýže Basmati je využívána i ve zdravé výživě, neobsahuje lepek a je dobře stravitelná.


Co je to Rýže Basmati? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rýže Basmati. Co znamená pojem Rýže Basmati z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Rýže Basmati sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rýže Basmati je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: synonymum, Jídlo, vysvětlení, Jídlo, popis, pojem, informace, Rýže Basmati, terminus technicus, definice, odborný výraz, přesný výraz, odborné názvosloví, co je to Rýže Basmati?, slovo, přesný význam, význam, heslo


Pojem Rýže Basmati je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Rýže Basmati?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Basmati je druh dlouhozrnné rýže, pěstované na jižních svazích Himálají v Indii a Pákistánu. Rýžová pole leží hlavně v Paňdžábu a jsou zavlažována vodou z tajících ledovců. Američané se pokoušeli vypěstovat vlastní basmati, ale mezinárodní soud určil, že tento název mohou používat pouze místní pěstitelé. Basmati proto bývá nazýváno "indické šampaňské". Basmati se skladuje dva roky, aby se zbavila veškeré vody. Uvařená rýže je proto sypká a má jemnou oříškovou vůni, způsobenou ketonem 2AP (2-acetyl-1-pyrrolinem). Rýže basmati obsahuje minimum cukru a lepku, takže je vhodná pro dietní stravu.

Rýže Basmati

Dlouhozrnná ušlechtilá rýže basmati. Autor: Sadik Khalid at Malayalam, zdroj: Wikipedia, Public domain
Dlouhozrnná ušlechtilá rýže basmati. Autor: Sadik Khalid at Malayalam, zdroj: Wikipedia, Public domain


Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Rýže Basmati ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Rýže Basmati ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Rýže Basmati ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Rýže Basmati ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rýže Basmati ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Rýže Basmati ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rýže Basmati například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Rýže Basmati? resp. co označuje slovo Rýže Basmati? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rýže Basmati, odpověď na dotaz co je to Rýže Basmati?. Víte např. kdo to je Jindřich Forejt? Znáte a víte kdo je Michal Hašek? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.