Co je to?
Definice výrazu, termínu Umakart. Co znamená odborný pojem Umakart z kategorie Materiály?

Co je Umakart?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Umakart?

Umakart byl původně název značky výrobku, který se však stal oficiálním označením desek používaných v minulosti jako kryt a izolace. Umakart je papír tvrzený pomocí pryskyřice a následně vsazený do rámu. Tím vzniká deska, se kterou se snadno pracuje.
Umakart má však nízké izolační vlastnosti, podléhá vlhkosti a je nestabilní. Ve spárách mezi deskami se drží voda a bují plísně. V současnosti se umakart k původním účelům nepoužívá, byl nahrazen modernějšími materiály s lepšími vlastnostmi.


Co je to Umakart? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Umakart. Co znamená odborný pojem Umakart z kategorie Materiály?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Umakart je v kategorii materiály

Klíčová slova: názvosloví, formulace, Umakart, význam slova, význam pojmu, popis, co to je, definice, slovo, význam, definice pojmu, termín, informace, heslo, přesný výraz, lexikon, materiály, terminologie


Pojem Umakart je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Umakart? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Umakart (původně obchodní značka Umacart, která byla zkratkou z umělý karton) je druh izolační nebo krycí hmoty, vysokotlaký laminát – HPL (anglicky High-pressure laminate).
V Československu byl vyráběn od roku 1943, kdy si jej jako obchodní název zaregistrovala pardubická Synthesia. Měl rozsáhlé možnosti využití, zejména v oblastech výroby nábytku (obložení stěn, odolné pracovní stoly) a ve stavebnictví. Nalepené na nosných deskách byly také používány jako stěny, zejména v panelových domech v tzv. bytových jádrech, ve kterých se nacházela koupelna a WC.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít termín Umakart ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Umakart na Google obrázcích

Vyhledat slovo Umakart ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Umakart ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Umakart ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Umakart ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Umakart například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice termínu Umakart? resp. co to je Umakart? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umakart, odpověď na dotaz co je to Umakart?. Víte např. kdo to je Aneta Vrzalová? Znáte a víte kdo je Protiva? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než materiály). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, borovice, umakart, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.