Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Umakart. Co znamená pojem Umakart z kategorie Materiály?

Co to je Umakart? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Umakart?

Umakart byl původně název značky výrobku, který se však stal oficiálním označením desek používaných v minulosti jako kryt a izolace. Umakart je papír tvrzený pomocí pryskyřice a následně vsazený do rámu. Tím vzniká deska, se kterou se snadno pracuje.
Umakart má však nízké izolační vlastnosti, podléhá vlhkosti a je nestabilní. Ve spárách mezi deskami se drží voda a bují plísně. V současnosti se umakart k původním účelům nepoužívá, byl nahrazen modernějšími materiály s lepšími vlastnostmi.


Co je to Umakart? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Umakart. Co znamená pojem Umakart z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Umakart je v kategorii materiály

Klíčová slova: přesný výraz, odborné názvosloví, význam pojmu, co to je, slovo, pojem, formulace, význam, Umakart, informace, termín, definice pojmu, definice, co je to Umakart?, terminus technicus, materiály, lexikon, terminologie


Pojem Umakart je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Umakart? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Umakart (původně obchodní značka Umacart, která byla zkratkou z umělý karton) je druh izolační nebo krycí hmoty, vysokotlaký laminát – HPL (anglicky High-pressure laminate).
V Československu byl vyráběn od roku 1943, kdy si jej jako obchodní název zaregistrovala pardubická Synthesia. Měl rozsáhlé možnosti využití, zejména v oblastech výroby nábytku (obložení stěn, odolné pracovní stoly) a ve stavebnictví. Nalepené na nosných deskách byly také používány jako stěny, zejména v panelových domech v tzv. bytových jádrech, ve kterých se nacházela koupelna a WC.

Více informací o pojmu Umakart lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Umakart ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Umakart ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Umakart ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Umakart ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Umakart ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Umakart ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Umakart například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Umakart? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Umakart? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umakart, odpověď na dotaz co je to Umakart?. Víte např. kdo to je Onkolog? Znáte a víte kdo je Mudrlant? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je materiály. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.