Co je to?
Definice odborného termínu, slova Umakart. Co znamená pojem Umakart z kategorie Materiály?

Co je Umakart? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Umakart

Umakart byl původně název značky výrobku, který se však stal oficiálním označením desek používaných v minulosti jako kryt a izolace. Umakart je papír tvrzený pomocí pryskyřice a následně vsazený do rámu. Tím vzniká deska, se kterou se snadno pracuje.
Umakart má však nízké izolační vlastnosti, podléhá vlhkosti a je nestabilní. Ve spárách mezi deskami se drží voda a bují plísně. V současnosti se umakart k původním účelům nepoužívá, byl nahrazen modernějšími materiály s lepšími vlastnostmi.


Co je to Umakart? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Umakart. Co znamená pojem Umakart z kategorie Materiály?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Umakart patří do sekce materiály

Klíčová slova: pojem, význam, wiki, lexikon, terminus technicus, co je to Umakart?, odborné názvosloví, Umakart, slovník, význam slova, odborný výraz, termín, přesný výraz, terminologie, formulace, synonymum, slovo, informace


Pojem Umakart je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Umakart? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Umakart (původně obchodní značka Umacart, která byla zkratkou z umělý karton) je druh izolační nebo krycí hmoty, vysokotlaký laminát – HPL (anglicky High-pressure laminate).
V Československu byl vyráběn od roku 1943, kdy si jej jako obchodní název zaregistrovala pardubická Synthesia. Měl rozsáhlé možnosti využití, zejména v oblastech výroby nábytku (obložení stěn, odolné pracovní stoly) a ve stavebnictví. Nalepené na nosných deskách byly také používány jako stěny, zejména v panelových domech v tzv. bytových jádrech, ve kterých se nacházela koupelna a WC.

Pro další informace o termínu Umakart zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Umakart ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Umakart ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Umakart ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Umakart ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Umakart ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Umakart ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Umakart například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Umakart? resp. co vlastně znamená slovo Umakart? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umakart, odpověď na dotaz co je to Umakart?. Víte např. kdo to je Jaroslav Svěcený? Znáte a víte kdo je Strašpytel? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než materiály). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.