Co je to?
Definice odborného termínu, slova Umakart. Co znamená pojem Umakart z kategorie Materiály?

Co je to Umakart? Význam slova

Co znamená termín Umakart? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Umakart byl původně název značky výrobku, který se však stal oficiálním označením desek používaných v minulosti jako kryt a izolace. Umakart je papír tvrzený pomocí pryskyřice a následně vsazený do rámu. Tím vzniká deska, se kterou se snadno pracuje.
Umakart má však nízké izolační vlastnosti, podléhá vlhkosti a je nestabilní. Ve spárách mezi deskami se drží voda a bují plísně. V současnosti se umakart k původním účelům nepoužívá, byl nahrazen modernějšími materiály s lepšími vlastnostmi.


Co je to Umakart? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Umakart. Co znamená pojem Umakart z kategorie Materiály?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Umakart se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: co znamená, význam slova, informace, přesný výraz, odborný výraz, definice pojmu, slovník, význam, slovo, termín, názvosloví, Materiály, definice, přesný význam, terminus technicus, co to je, význam pojmu, co je to Umakart?


Pojem Umakart je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Umakart? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Umakart (původně obchodní značka Umacart, která byla zkratkou z umělý karton) je druh izolační nebo krycí hmoty, vysokotlaký laminát – HPL (anglicky High-pressure laminate).
V Československu byl vyráběn od roku 1943, kdy si jej jako obchodní název zaregistrovala pardubická Synthesia. Měl rozsáhlé možnosti využití, zejména v oblastech výroby nábytku (obložení stěn, odolné pracovní stoly) a ve stavebnictví. Nalepené na nosných deskách byly také používány jako stěny, zejména v panelových domech v tzv. bytových jádrech, ve kterých se nacházela koupelna a WC.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít slovo Umakart ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Umakart ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Umakart na Youtube

Hledat heslo Umakart ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Umakart ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Umakart ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Umakart například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Umakart? resp. jaká je definice slova Umakart? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umakart, odpověď na dotaz co je to Umakart?. Víte např. kdo to je Nefrolog? Znáte a víte kdo je Mentál? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Materiály. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.