Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dědická smlouva. Co znamená pojem Dědická smlouva z kategorie Právo?

Co to je Dědická smlouva? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Dědická smlouva

Dědická smlouva je pojem zavedený novým občanským zákoníkem. Od závěti se liší tím, že s ní musí souhlasit obě dotčené strany, je tedy založena na principu svobodné vůle a dobrovolnosti. Se souhlasem obou stran je možno podmínky upravovat a měnit.
Předpokladem dědické smlouvy je svéprávnost a zletilost. Ani zde nelze vynechat neopominutelné dědice. Smlouvu lze uzavřít pouze na tři čtvrtiny majetku. Vyžadována je forma veřejné listiny a osobní jednání při uzavření.


Co je to Dědická smlouva? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dědická smlouva. Co znamená pojem Dědická smlouva z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dědická smlouva je v sekci Právo

Klíčová slova: co to je, vysvětlení, význam, pojem, synonymum, odborný výraz, termín, popis, slovník, přesný výraz, wiki, názvosloví, terminologie, Právo, co je to Dědická smlouva?, přesný význam, heslo, definice


Pojem Dědická smlouva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dědická smlouva? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Dědická smlouva je jeden ze způsobů pořízení pro případ smrti. Dědickou smlouvu povolává zůstavitel druhou smluvní stranu nebo třetí osobu za dědice své pozůstalosti nebo její části a druhá strana své ustavení za dědice přijímá. Obě strany se mohou ustavit za dědice navzájem nebo mohou povolat jako dědice třetí osobu. Dědickou smlouvou lze povolat jak dědice, tak odkazovníka. Institut dědické smlouvy upravuje občanský zákoník v § 1582 až 1593.

Pro více informací o heslu Dědická smlouva zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Dědická smlouva ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dědická smlouva ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Dědická smlouva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Dědická smlouva na Youtube

Hledat pojem Dědická smlouva ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Dědická smlouva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dědická smlouva například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Dědická smlouva? resp. co přesně znamená slovo Dědická smlouva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dědická smlouva, odpověď na dotaz co je to Dědická smlouva?. Víte např. kdo to je Moralista? Znáte a víte kdo je Vojtěch Pikal? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.