Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dědická smlouva. Co znamená pojem Dědická smlouva z kategorie Právo?

Co to je Dědická smlouva? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Dědická smlouva

Dědická smlouva je pojem zavedený novým občanským zákoníkem. Od závěti se liší tím, že s ní musí souhlasit obě dotčené strany, je tedy založena na principu svobodné vůle a dobrovolnosti. Se souhlasem obou stran je možno podmínky upravovat a měnit.
Předpokladem dědické smlouvy je svéprávnost a zletilost. Ani zde nelze vynechat neopominutelné dědice. Smlouvu lze uzavřít pouze na tři čtvrtiny majetku. Vyžadována je forma veřejné listiny a osobní jednání při uzavření.


Co je to Dědická smlouva? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dědická smlouva. Co znamená pojem Dědická smlouva z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Dědická smlouva sdílejte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dědická smlouva je v kategorii Právo

Klíčová slova: slovo, význam slova, termín, odborný výraz, slovník, lexikon, co znamená, význam, Právo, odborné názvosloví, přesný výraz, vysvětlení, pojem, wiki, Právo, definice pojmu, co je to Dědická smlouva?, synonymum


Pojem Dědická smlouva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Dědická smlouva?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Dědická smlouva je jeden ze způsobů pořízení pro případ smrti. Dědickou smlouvu povolává zůstavitel druhou smluvní stranu nebo třetí osobu za dědice své pozůstalosti nebo její části a druhá strana své ustavení za dědice přijímá. Obě strany se mohou ustavit za dědice navzájem nebo mohou povolat jako dědice třetí osobu. Dědickou smlouvou lze povolat jak dědice, tak odkazovníka. Institut dědické smlouvy upravuje občanský zákoník v § 1582 až 1593.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Dědická smlouva ve Wikislovníku

Hledat výraz Dědická smlouva ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Dědická smlouva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Dědická smlouva ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Dědická smlouva ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Dědická smlouva na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dědická smlouva například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Dědická smlouva? resp. co označuje slovo Dědická smlouva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dědická smlouva, odpověď na dotaz co je to Dědická smlouva?. Víte např. kdo to je Disident? Znáte a víte kdo je Ivana Stráská? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.