Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dědická smlouva. Co znamená pojem Dědická smlouva z kategorie Právo?

Co to je Dědická smlouva? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dědická smlouva

Dědická smlouva je pojem zavedený novým občanským zákoníkem. Od závěti se liší tím, že s ní musí souhlasit obě dotčené strany, je tedy založena na principu svobodné vůle a dobrovolnosti. Se souhlasem obou stran je možno podmínky upravovat a měnit.
Předpokladem dědické smlouvy je svéprávnost a zletilost. Ani zde nelze vynechat neopominutelné dědice. Smlouvu lze uzavřít pouze na tři čtvrtiny majetku. Vyžadována je forma veřejné listiny a osobní jednání při uzavření.


Co je to Dědická smlouva? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dědická smlouva. Co znamená pojem Dědická smlouva z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Dědická smlouva můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dědická smlouva je v sekci Právo

Klíčová slova: terminus technicus, co je to Dědická smlouva?, význam, odborný výraz, wiki, terminologie, vysvětlení, formulace, termín, názvosloví, slovo, informace, slovník, popis, Právo, definice, co znamená, odborné názvosloví


Pojem Dědická smlouva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dědická smlouva? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Dědická smlouva je jeden ze způsobů pořízení pro případ smrti. Dědickou smlouvu povolává zůstavitel druhou smluvní stranu nebo třetí osobu za dědice své pozůstalosti nebo její části a druhá strana své ustavení za dědice přijímá. Obě strany se mohou ustavit za dědice navzájem nebo mohou povolat jako dědice třetí osobu. Dědickou smlouvou lze povolat jak dědice, tak odkazovníka. Institut dědické smlouvy upravuje občanský zákoník v § 1582 až 1593.

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dědická smlouva ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Dědická smlouva na Youtube

Vyhledat výraz Dědická smlouva ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Dědická smlouva na Google.cz

Zkusit najít výraz Dědická smlouva ve Wikizdrojích

Najít termín Dědická smlouva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dědická smlouva například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Dědická smlouva? resp. co znamená výraz Dědická smlouva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dědická smlouva, odpověď na dotaz co je to Dědická smlouva?. Víte např. kdo to je Alan Rickman? Znáte a víte kdo je Jana Plodková? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.