Co je to?
Definice výrazu Dědická smlouva. Co znamená odborný pojem Dědická smlouva z kategorie Právo?

Co to je Dědická smlouva? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Dědická smlouva

Dědická smlouva je pojem zavedený novým občanským zákoníkem. Od závěti se liší tím, že s ní musí souhlasit obě dotčené strany, je tedy založena na principu svobodné vůle a dobrovolnosti. Se souhlasem obou stran je možno podmínky upravovat a měnit.
Předpokladem dědické smlouvy je svéprávnost a zletilost. Ani zde nelze vynechat neopominutelné dědice. Smlouvu lze uzavřít pouze na tři čtvrtiny majetku. Vyžadována je forma veřejné listiny a osobní jednání při uzavření.


Co je to Dědická smlouva? Význam slova, termín, Definice výrazu Dědická smlouva. Co znamená odborný pojem Dědická smlouva z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s rodinou a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Dědická smlouva se nachází v sekci právo

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam slova, termín, co je to Dědická smlouva?, význam, slovo, význam pojmu, co to je, informace, heslo, přesný výraz, terminus technicus, Dědická smlouva, slovník, synonymum, odborný výraz, pojem, právo


Pojem Dědická smlouva je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dědická smlouva? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Dědická smlouva je jeden ze způsobů pořízení pro případ smrti. Dědickou smlouvu povolává zůstavitel druhou smluvní stranu nebo třetí osobu za dědice své pozůstalosti nebo její části a druhá strana své ustavení za dědice přijímá. Obě strany se mohou ustavit za dědice navzájem nebo mohou povolat jako dědice třetí osobu. Dědickou smlouvou lze povolat jak dědice, tak odkazovníka. Institut dědické smlouvy upravuje občanský zákoník v § 1582 až 1593.

Další informace o pojmu Dědická smlouva hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít heslo Dědická smlouva ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Dědická smlouva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Dědická smlouva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Dědická smlouva ve Wikizdrojích

Hledat frázi Dědická smlouva ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Dědická smlouva ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dědická smlouva například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už víte jaká je definice termínu Dědická smlouva? resp. jaký je význam pojmu Dědická smlouva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dědická smlouva, odpověď na dotaz co je to Dědická smlouva?. Víte např. kdo to je Zahradní architekt? Znáte a víte kdo je Radek Hlaváček? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Dědická smlouva hledat i v jiných kategoriích (než právo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.