Co je to?
Výraz, termín, definice slova Křivda. Co znamená odborný pojem Křivda z kategorie Filozofie?

Co je to Křivda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Křivda?

Křivda je označení pocitu nespravedlnosti vůči vlastní osobě, a to zpravidla takové, která nebyla nijak potrestána. Pocity křivdy, ať už oprávněné či ne, mohou v člověku přetrvat i dlouhá desetiletí. Křivd se dopouštěly určité politické režimy, představitelé politické moci, církve atd. V běžném životě nám mohou nejčastěji křivdit přátelé, členové rodiny, známí, kolegové a podobně. Děti mají často pocit, že jim křivdí rodiče nebo učitelé. Samozřejmě že co se jako křivda jeví z pohledu jedné osoby, může druhý vnímat zcela odlišně.


Co je to Křivda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Křivda. Co znamená odborný pojem Křivda z kategorie Filozofie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Křivda sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Křivda patří do sekce filozofie

Klíčová slova: význam slova, synonymum, definice, informace, popis, odborný výraz, heslo, přesný výraz, terminologie, pojem, definice pojmu, lexikon, filozofie, vysvětlení, Křivda, co znamená, termín, terminus technicus


Pojem Křivda je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Křivda? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Křivda je bolestně prožívaná a vnímaná nespravedlnost. Obvykle je tento pocit, dojem nebo přesvědčení spojeno s nějakým druhem pokoření, ponížení, manipulace, neadekvátního obviňování či vykořisťováni, případně kombinované se ztrátou lidské důstojnosti, svobody, intimity apod.

Jiné informační zdroje o pojmu Křivda

Vyhledat termín Křivda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Křivda ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Křivda ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Křivda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Křivda na Google.cz

Hledat heslo Křivda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Křivda například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Křivda? resp. co se přesně ukrývá za slovem Křivda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křivda, odpověď na dotaz co je to Křivda?. Víte např. kdo to je Robert Hájek? Znáte a víte kdo je Miroslav Toman? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je filozofie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.