Co je to?
Výraz, termín, definice slova Křivda. Co znamená odborný pojem Křivda z kategorie Filozofie?

Co je to Křivda? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Křivda?

Křivda je označení pocitu nespravedlnosti vůči vlastní osobě, a to zpravidla takové, která nebyla nijak potrestána. Pocity křivdy, ať už oprávněné či ne, mohou v člověku přetrvat i dlouhá desetiletí. Křivd se dopouštěly určité politické režimy, představitelé politické moci, církve atd. V běžném životě nám mohou nejčastěji křivdit přátelé, členové rodiny, známí, kolegové a podobně. Děti mají často pocit, že jim křivdí rodiče nebo učitelé. Samozřejmě že co se jako křivda jeví z pohledu jedné osoby, může druhý vnímat zcela odlišně.


Co je to Křivda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Křivda. Co znamená odborný pojem Křivda z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Křivda s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Křivda se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: pojem, formulace, slovo, wiki, Křivda, lexikon, Filozofie, odborný výraz, co znamená, význam pojmu, termín, význam slova, význam, vysvětlení, popis, co to je, heslo, přesný význam


Pojem Křivda je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Křivda?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Křivda je bolestně prožívaná a vnímaná nespravedlnost. Obvykle je tento pocit, dojem nebo přesvědčení spojeno s nějakým druhem pokoření, ponížení, manipulace, neadekvátního obviňování či vykořisťováni, případně kombinované se ztrátou lidské důstojnosti, svobody, intimity apod.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem Křivda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Křivda na Google.cz

Hledat pojem Křivda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Křivda ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Křivda na Youtube

Vyhledat slovo Křivda ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Křivda například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Křivda? resp. jaký je přesný význam slova Křivda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křivda, odpověď na dotaz co je to Křivda?. Víte např. kdo to je Josef Kemr? Znáte a víte kdo je Russell Crowe? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Filozofie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.