Co je to?
Výraz, termín, definice slova Křivda. Co znamená odborný pojem Křivda z kategorie Filozofie?

Co je to Křivda? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Křivda?

Křivda je označení pocitu nespravedlnosti vůči vlastní osobě, a to zpravidla takové, která nebyla nijak potrestána. Pocity křivdy, ať už oprávněné či ne, mohou v člověku přetrvat i dlouhá desetiletí. Křivd se dopouštěly určité politické režimy, představitelé politické moci, církve atd. V běžném životě nám mohou nejčastěji křivdit přátelé, členové rodiny, známí, kolegové a podobně. Děti mají často pocit, že jim křivdí rodiče nebo učitelé. Samozřejmě že co se jako křivda jeví z pohledu jedné osoby, může druhý vnímat zcela odlišně.


Co je to Křivda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Křivda. Co znamená odborný pojem Křivda z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Křivda doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Křivda se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: přesný význam, formulace, definice pojmu, informace, popis, odborný výraz, význam slova, Filozofie, co znamená, slovo, názvosloví, význam, odborné názvosloví, Filozofie, slovník, wiki, terminus technicus, přesný výraz


Pojem Křivda je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Křivda? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Křivda je bolestně prožívaná a vnímaná nespravedlnost. Obvykle je tento pocit, dojem nebo přesvědčení spojeno s nějakým druhem pokoření, ponížení, manipulace, neadekvátního obviňování či vykořisťováni, případně kombinované se ztrátou lidské důstojnosti, svobody, intimity apod.

Více informací o pojmu Křivda lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Křivda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Křivda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Křivda ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Křivda na Youtube

Zkusit najít termín Křivda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Křivda ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Křivda například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Křivda? resp. co se přesně ukrývá za slovem Křivda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křivda, odpověď na dotaz co je to Křivda?. Víte např. kdo to je Lucifer? Znáte a víte kdo je Josip Broz Tito? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Filozofie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.