Co je to?
Výraz, termín, definice slova Křivda. Co znamená odborný pojem Křivda z kategorie Filozofie?

Co je to Křivda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Křivda?

Křivda je označení pocitu nespravedlnosti vůči vlastní osobě, a to zpravidla takové, která nebyla nijak potrestána. Pocity křivdy, ať už oprávněné či ne, mohou v člověku přetrvat i dlouhá desetiletí. Křivd se dopouštěly určité politické režimy, představitelé politické moci, církve atd. V běžném životě nám mohou nejčastěji křivdit přátelé, členové rodiny, známí, kolegové a podobně. Děti mají často pocit, že jim křivdí rodiče nebo učitelé. Samozřejmě že co se jako křivda jeví z pohledu jedné osoby, může druhý vnímat zcela odlišně.


Co je to Křivda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Křivda. Co znamená odborný pojem Křivda z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Křivda) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Křivda patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: popis, vysvětlení, definice pojmu, informace, terminologie, formulace, slovník, přesný výraz, přesný význam, co znamená, lexikon, Filozofie, termín, wiki, synonymum, odborné názvosloví, co to je, slovo


Pojem Křivda je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Křivda? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Křivda je bolestně prožívaná a vnímaná nespravedlnost. Obvykle je tento pocit, dojem nebo přesvědčení spojeno s nějakým druhem pokoření, ponížení, manipulace, neadekvátního obviňování či vykořisťováni, případně kombinované se ztrátou lidské důstojnosti, svobody, intimity apod.

Jiné informační zdroje o pojmu Křivda

Zkusit najít termín Křivda ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Křivda ve Wikimedia Commons

Najít termín Křivda na Google.cz

Zkusit najít výraz Křivda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Křivda na Youtube

Hledat heslo Křivda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Křivda například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Křivda? resp. co znamená Křivda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křivda, odpověď na dotaz co je to Křivda?. Víte např. kdo to je Jaro Slávik? Znáte a víte kdo je Russell Crowe? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Křivda v jiné sekci než Filozofie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.