Co je to?
Výraz, termín, definice slova Trestní bezúhonnost. Co znamená odborný pojem Trestní bezúhonnost z kategorie Právo?

Co je to Trestní bezúhonnost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Trestní bezúhonnost

Trestní bezúhonnost je pojmenování lidské vlastnosti označující to, že osoba trestně bezúhonná nemá v minulosti žádné odsouzení za trestný čin, nedopustila se přestupků, žije řádným životem a zodpovědně plní své povinnosti. Někdy se pojem používá pouze k vyjádření skutečnosti, že se člověk nedopustil určitého druhu trestných činů nebo je nevykonal úmyslně. Dokázat svou bezúhonnost lze pomocí trestního rejstříku a výpisu z něj, je možné získat ji zpět po zahlazení odsouzení, které provádí pouze soud.
Trestní bezúhonnost je nutná při výkonu určitých povolání nebo výkonu některých činností, jako je působení v nadacích, oprávnění k provozování živnosti, vydání zbrojního průkazu a podobně. Vykázat se jí musí i určité profese, například učitel, policista, advokát a jiné.


Co je to Trestní bezúhonnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Trestní bezúhonnost. Co znamená odborný pojem Trestní bezúhonnost z kategorie Právo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Trestní bezúhonnost) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Trestní bezúhonnost patří do kategorie právo

Klíčová slova: slovo, formulace, právo, terminus technicus, odborný výraz, co to je, lexikon, co je to Trestní bezúhonnost?, popis, význam pojmu, právo, odborné názvosloví, heslo, wiki, přesný význam, terminologie, Trestní bezúhonnost, synonymum


Pojem Trestní bezúhonnost je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Trestní bezúhonnost? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bezúhonnost je vlastnost člověka, fyzické osoby, která obecně znamená, že nebyla v minulosti odsouzena za trestný čin, případně označuje, že celkově vede řádný život, nepáchá ani přestupky, plní své zákonné povinnosti apod., nebo se může týkat například jen úmyslných trestných činů či trestných činů vztahujících se k určité činnosti. Různé právní předpisy pro různé profese či pro přiznání různých oprávnění stanoví přesnější kritéria bezúhonnosti. K prokazování bezúhonnosti slouží především rejstřík trestů a lze ji i znovu nabýt prostřednictvím tzv. zahlazení odsouzení.

Další informační zdroje o slovu Trestní bezúhonnost

Vyhledat slovo Trestní bezúhonnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Trestní bezúhonnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Trestní bezúhonnost ve Wikislovníku

Hledat pojem Trestní bezúhonnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Trestní bezúhonnost na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Trestní bezúhonnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Trestní bezúhonnost například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Trestní bezúhonnost? resp. co znamená Trestní bezúhonnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trestní bezúhonnost, odpověď na dotaz co je to Trestní bezúhonnost?. Víte např. kdo to je Ďábel? Znáte a víte kdo je Patriot? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie právo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.