Co je to?
Definice odborného termínu, slova Trestní bezúhonnost. Co znamená pojem Trestní bezúhonnost z kategorie Právo?

Co je to Trestní bezúhonnost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Trestní bezúhonnost

Trestní bezúhonnost je pojmenování lidské vlastnosti označující to, že osoba trestně bezúhonná nemá v minulosti žádné odsouzení za trestný čin, nedopustila se přestupků, žije řádným životem a zodpovědně plní své povinnosti. Někdy se pojem používá pouze k vyjádření skutečnosti, že se člověk nedopustil určitého druhu trestných činů nebo je nevykonal úmyslně. Dokázat svou bezúhonnost lze pomocí trestního rejstříku a výpisu z něj, je možné získat ji zpět po zahlazení odsouzení, které provádí pouze soud.
Trestní bezúhonnost je nutná při výkonu určitých povolání nebo výkonu některých činností, jako je působení v nadacích, oprávnění k provozování živnosti, vydání zbrojního průkazu a podobně. Vykázat se jí musí i určité profese, například učitel, policista, advokát a jiné.


Co je to Trestní bezúhonnost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Trestní bezúhonnost. Co znamená pojem Trestní bezúhonnost z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Trestní bezúhonnost s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Trestní bezúhonnost se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: heslo, význam, názvosloví, Právo, lexikon, co znamená, terminus technicus, definice pojmu, definice, co to je, přesný výraz, odborné názvosloví, co je to Trestní bezúhonnost?, termín, odborný výraz, wiki, význam pojmu, Trestní bezúhonnost


Pojem Trestní bezúhonnost je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Trestní bezúhonnost?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Bezúhonnost je vlastnost člověka, fyzické osoby, která obecně znamená, že nebyla v minulosti odsouzena za trestný čin, případně označuje, že celkově vede řádný život, nepáchá ani přestupky, plní své zákonné povinnosti apod., nebo se může týkat například jen úmyslných trestných činů či trestných činů vztahujících se k určité činnosti. Různé právní předpisy pro různé profese či pro přiznání různých oprávnění stanoví přesnější kritéria bezúhonnosti. K prokazování bezúhonnosti slouží především rejstřík trestů a lze ji i znovu nabýt prostřednictvím tzv. zahlazení odsouzení.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Trestní bezúhonnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Trestní bezúhonnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Trestní bezúhonnost ve vyhledávači Qwant

Najít termín Trestní bezúhonnost ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Trestní bezúhonnost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Trestní bezúhonnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Trestní bezúhonnost například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Trestní bezúhonnost? resp. co označuje slovo Trestní bezúhonnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trestní bezúhonnost, odpověď na dotaz co je to Trestní bezúhonnost?. Víte např. kdo to je Čučkař? Znáte a víte kdo je Tomáš Zdechovský? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.