Co je to?
Definice odborného termínu, slova Trestní bezúhonnost. Co znamená pojem Trestní bezúhonnost z kategorie Právo?

Co je to Trestní bezúhonnost? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Trestní bezúhonnost

Trestní bezúhonnost je pojmenování lidské vlastnosti označující to, že osoba trestně bezúhonná nemá v minulosti žádné odsouzení za trestný čin, nedopustila se přestupků, žije řádným životem a zodpovědně plní své povinnosti. Někdy se pojem používá pouze k vyjádření skutečnosti, že se člověk nedopustil určitého druhu trestných činů nebo je nevykonal úmyslně. Dokázat svou bezúhonnost lze pomocí trestního rejstříku a výpisu z něj, je možné získat ji zpět po zahlazení odsouzení, které provádí pouze soud.
Trestní bezúhonnost je nutná při výkonu určitých povolání nebo výkonu některých činností, jako je působení v nadacích, oprávnění k provozování živnosti, vydání zbrojního průkazu a podobně. Vykázat se jí musí i určité profese, například učitel, policista, advokát a jiné.


Co je to Trestní bezúhonnost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Trestní bezúhonnost. Co znamená pojem Trestní bezúhonnost z kategorie Právo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Trestní bezúhonnost je v kategorii Právo

Klíčová slova: Právo, terminologie, terminus technicus, wiki, co znamená, heslo, co je to Trestní bezúhonnost?, přesný význam, slovník, přesný výraz, definice pojmu, co to je, popis, význam slova, vysvětlení, pojem, slovo, Právo


Pojem Trestní bezúhonnost je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Trestní bezúhonnost?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Bezúhonnost je vlastnost člověka, fyzické osoby, která obecně znamená, že nebyla v minulosti odsouzena za trestný čin, případně označuje, že celkově vede řádný život, nepáchá ani přestupky, plní své zákonné povinnosti apod., nebo se může týkat například jen úmyslných trestných činů či trestných činů vztahujících se k určité činnosti. Různé právní předpisy pro různé profese či pro přiznání různých oprávnění stanoví přesnější kritéria bezúhonnosti. K prokazování bezúhonnosti slouží především rejstřík trestů a lze ji i znovu nabýt prostřednictvím tzv. zahlazení odsouzení.

Hledejte pojem Trestní bezúhonnost v následujících vyhledávačích

Hledat pojem Trestní bezúhonnost ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Trestní bezúhonnost na Youtube

Vyhledat heslo Trestní bezúhonnost ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Trestní bezúhonnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Trestní bezúhonnost na Google.cz

Najít slovo Trestní bezúhonnost ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Trestní bezúhonnost například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Trestní bezúhonnost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Trestní bezúhonnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trestní bezúhonnost, odpověď na dotaz co je to Trestní bezúhonnost?. Víte např. kdo to je Marek Hilšer? Znáte a víte kdo je Pokladní? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.