Co je to?
Výraz, termín, definice slova Životní prostředí. Co znamená odborný pojem Životní prostředí z kategorie Příroda?

Co je to Životní prostředí? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Životní prostředí

Životní prostředí je soubor, který se skládá z přírodních, uměle vytvořených i sociálních součástí materiálního světa. Jde tedy o prostředí, ve kterém jsou zabezpečeny podmínky, v nichž existují různé organizmy. Životní prostředí je tedy tvořeno půdou, horninami, vodou, ovzduším, živočichy i rostlinami a energií.
Často se tento pojem používá pro označení životního prostředí lidí.


Co je to Životní prostředí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Životní prostředí. Co znamená odborný pojem Životní prostředí z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Životní prostředí se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Životní prostředí patří do kategorie příroda

Klíčová slova: terminologie, co je to Životní prostředí?, synonymum, lexikon, vysvětlení, definice pojmu, slovník, přesný výraz, co to je, názvosloví, příroda, Životní prostředí, informace, pojem, terminus technicus, význam pojmu, příroda, význam slova


Pojem Životní prostředí je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Životní prostředí?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Životní prostředí je systém složený z přírodních, umělých a sociálních složek materiálního světa, jež jsou nebo mohou být s uvažovaným objektem ve stálé interakci. Je to vše, co vytváří přirozené podmínky existence organismů, včetně člověka a je předpokladem jejich dalšího vývoje. Složkami je především ovzduší, voda, horniny, půda, organismy, ekosystémy a energie.“ Uvedená definice je pak bez své první věty i definicí legální.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Životní prostředí na Youtube

Zkusit najít heslo Životní prostředí ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Životní prostředí ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Životní prostředí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Životní prostředí ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Životní prostředí ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Životní prostředí například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Životní prostředí? resp. jaká je definice slova Životní prostředí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Životní prostředí, odpověď na dotaz co je to Životní prostředí?. Víte např. kdo to je Božena Němcová? Znáte a víte kdo je Svatá Dobroslava? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Životní prostředí v jiné sekci než příroda. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.