Co je to?
Definice odborného termínu, slova Životní prostředí. Co znamená pojem Životní prostředí z kategorie Příroda?

Co je to Životní prostředí? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Životní prostředí?

Životní prostředí je soubor, který se skládá z přírodních, uměle vytvořených i sociálních součástí materiálního světa. Jde tedy o prostředí, ve kterém jsou zabezpečeny podmínky, v nichž existují různé organizmy. Životní prostředí je tedy tvořeno půdou, horninami, vodou, ovzduším, živočichy i rostlinami a energií.
Často se tento pojem používá pro označení životního prostředí lidí.


Co je to Životní prostředí? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Životní prostředí. Co znamená pojem Životní prostředí z kategorie Příroda?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Životní prostředí? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Životní prostředí patří do sekce Příroda

Klíčová slova: Příroda, formulace, význam, přesný výraz, terminus technicus, názvosloví, definice pojmu, co je to Životní prostředí?, slovo, Příroda, přesný význam, termín, popis, vysvětlení, co to je, Životní prostředí, definice, slovník


Pojem Životní prostředí je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Životní prostředí?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Životní prostředí je systém složený z přírodních, umělých a sociálních složek materiálního světa, jež jsou nebo mohou být s uvažovaným objektem ve stálé interakci. Je to vše, co vytváří přirozené podmínky existence organismů, včetně člověka a je předpokladem jejich dalšího vývoje. Složkami je především ovzduší, voda, horniny, půda, organismy, ekosystémy a energie.“ Uvedená definice je pak bez své první věty i definicí legální.

Jiné informační zdroje o pojmu Životní prostředí

Hledat heslo Životní prostředí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Životní prostředí ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Životní prostředí ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Životní prostředí ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Životní prostředí na Youtube

Zkusit najít výraz Životní prostředí ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Životní prostředí například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Životní prostředí? resp. co se skrývá pod slovem Životní prostředí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Životní prostředí, odpověď na dotaz co je to Životní prostředí?. Víte např. kdo to je Statistik? Znáte a víte kdo je Nadčlověk? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Příroda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.