Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Životní prostředí. Co znamená pojem Životní prostředí z kategorie Příroda?

Co je Životní prostředí? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Životní prostředí?

Životní prostředí je soubor, který se skládá z přírodních, uměle vytvořených i sociálních součástí materiálního světa. Jde tedy o prostředí, ve kterém jsou zabezpečeny podmínky, v nichž existují různé organizmy. Životní prostředí je tedy tvořeno půdou, horninami, vodou, ovzduším, živočichy i rostlinami a energií.
Často se tento pojem používá pro označení životního prostředí lidí.


Co je to Životní prostředí? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Životní prostředí. Co znamená pojem Životní prostředí z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Životní prostředí s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Životní prostředí se nachází v kategorii příroda

Klíčová slova: terminologie, význam slova, příroda, lexikon, synonymum, názvosloví, informace, přesný význam, termín, popis, wiki, formulace, význam pojmu, definice pojmu, co je to Životní prostředí?, terminus technicus, heslo, slovník


Pojem Životní prostředí je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Životní prostředí? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Životní prostředí je systém složený z přírodních, umělých a sociálních složek materiálního světa, jež jsou nebo mohou být s uvažovaným objektem ve stálé interakci. Je to vše, co vytváří přirozené podmínky existence organismů, včetně člověka a je předpokladem jejich dalšího vývoje. Složkami je především ovzduší, voda, horniny, půda, organismy, ekosystémy a energie.“ Uvedená definice je pak bez své první věty i definicí legální.

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Životní prostředí na Google.cz

Hledat výraz Životní prostředí ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Životní prostředí ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Životní prostředí ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Životní prostředí na Youtube

Najít slovo Životní prostředí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Životní prostředí například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Životní prostředí? resp. co se přesně ukrývá za slovem Životní prostředí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Životní prostředí, odpověď na dotaz co je to Životní prostředí?. Víte např. kdo to je Nemakačenko? Znáte a víte kdo je Julius Streicher? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Životní prostředí i v jiné sekci než v příroda. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.