Co je to?
Výraz, termín, definice slova Životní prostředí. Co znamená odborný pojem Životní prostředí z kategorie Příroda?

Co je to Životní prostředí? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Životní prostředí?

Životní prostředí je soubor, který se skládá z přírodních, uměle vytvořených i sociálních součástí materiálního světa. Jde tedy o prostředí, ve kterém jsou zabezpečeny podmínky, v nichž existují různé organizmy. Životní prostředí je tedy tvořeno půdou, horninami, vodou, ovzduším, živočichy i rostlinami a energií.
Často se tento pojem používá pro označení životního prostředí lidí.


Co je to Životní prostředí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Životní prostředí. Co znamená odborný pojem Životní prostředí z kategorie Příroda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Životní prostředí patří do sekce příroda

Klíčová slova: příroda, synonymum, odborné názvosloví, formulace, význam, slovník, termín, lexikon, terminus technicus, terminologie, definice, názvosloví, co znamená, popis, co to je, příroda, wiki, vysvětlení


Pojem Životní prostředí je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Životní prostředí? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Životní prostředí je systém složený z přírodních, umělých a sociálních složek materiálního světa, jež jsou nebo mohou být s uvažovaným objektem ve stálé interakci. Je to vše, co vytváří přirozené podmínky existence organismů, včetně člověka a je předpokladem jejich dalšího vývoje. Složkami je především ovzduší, voda, horniny, půda, organismy, ekosystémy a energie.“ Uvedená definice je pak bez své první věty i definicí legální.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít výraz Životní prostředí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Životní prostředí ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Životní prostředí ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Životní prostředí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Životní prostředí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Životní prostředí ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Životní prostředí například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Životní prostředí? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Životní prostředí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Životní prostředí, odpověď na dotaz co je to Životní prostředí?. Víte např. kdo to je Heidi Janků? Znáte a víte kdo je Feministka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Životní prostředí i v jiných kategoriích (než příroda). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.