Co je to?
Definice odborného termínu, slova Životní prostředí. Co znamená pojem Životní prostředí z kategorie Příroda?

Co je to Životní prostředí? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Životní prostředí?

Životní prostředí je soubor, který se skládá z přírodních, uměle vytvořených i sociálních součástí materiálního světa. Jde tedy o prostředí, ve kterém jsou zabezpečeny podmínky, v nichž existují různé organizmy. Životní prostředí je tedy tvořeno půdou, horninami, vodou, ovzduším, živočichy i rostlinami a energií.
Často se tento pojem používá pro označení životního prostředí lidí.


Co je to Životní prostředí? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Životní prostředí. Co znamená pojem Životní prostředí z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Životní prostředí s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Životní prostředí je v kategorii Příroda

Klíčová slova: slovo, názvosloví, slovník, Životní prostředí, formulace, přesný význam, heslo, význam, pojem, termín, odborný výraz, Příroda, Příroda, definice, lexikon, definice pojmu, vysvětlení, terminus technicus


Pojem Životní prostředí je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Životní prostředí? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Životní prostředí je systém složený z přírodních, umělých a sociálních složek materiálního světa, jež jsou nebo mohou být s uvažovaným objektem ve stálé interakci. Je to vše, co vytváří přirozené podmínky existence organismů, včetně člověka a je předpokladem jejich dalšího vývoje. Složkami je především ovzduší, voda, horniny, půda, organismy, ekosystémy a energie.“ Uvedená definice je pak bez své první věty i definicí legální.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít pojem Životní prostředí ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Životní prostředí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Životní prostředí ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Životní prostředí ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Životní prostředí na Google.cz

Hledat pojem Životní prostředí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Životní prostředí například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Životní prostředí? resp. jaká je definice slova Životní prostředí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Životní prostředí, odpověď na dotaz co je to Životní prostředí?. Víte např. kdo to je Ivan Brezina? Znáte a víte kdo je Ksindl? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Příroda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.