Co je to?
Definice odborného termínu, slova Životní prostředí. Co znamená pojem Životní prostředí z kategorie Příroda?

Co je to Životní prostředí? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Životní prostředí

Životní prostředí je soubor, který se skládá z přírodních, uměle vytvořených i sociálních součástí materiálního světa. Jde tedy o prostředí, ve kterém jsou zabezpečeny podmínky, v nichž existují různé organizmy. Životní prostředí je tedy tvořeno půdou, horninami, vodou, ovzduším, živočichy i rostlinami a energií.
Často se tento pojem používá pro označení životního prostředí lidí.


Co je to Životní prostředí? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Životní prostředí. Co znamená pojem Životní prostředí z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Životní prostředí se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: slovo, přesný výraz, vysvětlení, odborné názvosloví, slovník, názvosloví, odborný výraz, co to je, definice, pojem, Příroda, popis, informace, heslo, lexikon, synonymum, formulace, terminologie


Pojem Životní prostředí je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Životní prostředí? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Životní prostředí je systém složený z přírodních, umělých a sociálních složek materiálního světa, jež jsou nebo mohou být s uvažovaným objektem ve stálé interakci. Je to vše, co vytváří přirozené podmínky existence organismů, včetně člověka a je předpokladem jejich dalšího vývoje. Složkami je především ovzduší, voda, horniny, půda, organismy, ekosystémy a energie.“ Uvedená definice je pak bez své první věty i definicí legální.

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Životní prostředí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Životní prostředí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Životní prostředí na Youtube

Hledat výraz Životní prostředí ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Životní prostředí ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Životní prostředí na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Životní prostředí například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Životní prostředí? resp. jaká je definice slova Životní prostředí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Životní prostředí, odpověď na dotaz co je to Životní prostředí?. Víte např. kdo to je Karel Gott? Znáte a víte kdo je Nadčlověk? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Životní prostředí v jiné sekci než Příroda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.