Co je to?
Odborný výraz, definice slova Životní prostředí. Co znamená slovo Životní prostředí z kategorie Příroda?

Co je Životní prostředí?

Co znamená termín Životní prostředí? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Životní prostředí je soubor, který se skládá z přírodních, uměle vytvořených i sociálních součástí materiálního světa. Jde tedy o prostředí, ve kterém jsou zabezpečeny podmínky, v nichž existují různé organizmy. Životní prostředí je tedy tvořeno půdou, horninami, vodou, ovzduším, živočichy i rostlinami a energií.
Často se tento pojem používá pro označení životního prostředí lidí.


Co je to Životní prostředí? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Životní prostředí. Co znamená slovo Životní prostředí z kategorie Příroda?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Tento text (Životní prostředí) můžete sdílet s přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Životní prostředí patří do kategorie příroda

Klíčová slova: popis, přesný význam, synonymum, terminus technicus, informace, co je to Životní prostředí?, terminologie, názvosloví, význam slova, definice pojmu, pojem, příroda, přesný výraz, lexikon, význam, slovník, příroda, slovo


Pojem Životní prostředí je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Životní prostředí?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Životní prostředí je systém složený z přírodních, umělých a sociálních složek materiálního světa, jež jsou nebo mohou být s uvažovaným objektem ve stálé interakci. Je to vše, co vytváří přirozené podmínky existence organismů, včetně člověka a je předpokladem jejich dalšího vývoje. Složkami je především ovzduší, voda, horniny, půda, organismy, ekosystémy a energie.“ Uvedená definice je pak bez své první věty i definicí legální.

Další zdroje informací

Hledat termín Životní prostředí na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Životní prostředí ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Životní prostředí ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Životní prostředí na Youtube

Hledat termín Životní prostředí na Google obrázcích

Hledat frázi Životní prostředí ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Životní prostředí například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená slovo Životní prostředí? resp. co se skrývá pod slovem Životní prostředí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Životní prostředí, odpověď na dotaz co je to Životní prostředí?. Víte např. kdo to je Bobby Moore? Znáte a víte kdo je Lubomír Volný? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než příroda). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, Hory a údolí, Životní prostředí, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.