Co je to?
Výraz, termín, definice slova Panna cotta. Co znamená odborný pojem Panna cotta z kategorie Jídlo?

Co je to Panna cotta? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Panna cotta?

Panna cotta patří k nejoblíbenějším italským moučníkům. Název lze přeložit jako vařená smetana. Dezert se podobá pudingu, ale je lehčí. Podává se většinou doplněný ovocem.
Pro jeho přípravu se používá smetana, želatina, cukr a vanilka. Hotový krém se plní do skleniček a nechá se tuhnout v lednici. Panna cotta se zdobí ovocnou omáčkou, ovocem, popřípadě lístkem máty.


Co je to Panna cotta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Panna cotta. Co znamená odborný pojem Panna cotta z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Panna cotta s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Panna cotta se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: synonymum, definice pojmu, co je to Panna cotta?, jídlo, terminus technicus, co to je, informace, popis, význam slova, odborné názvosloví, vysvětlení, slovo, odborný výraz, názvosloví, wiki, lexikon, Panna cotta, význam pojmu


Pojem Panna cotta je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Panna cotta dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Panna cotta (česky doslovně vařená smetana) je italský dezert z oblasti Piemontu. Je to vlastně smetana svařená se želatinou, mlékem a cukrem. Horký krém se pak vlije do formiček, nechá ztuhnout a podává se s lesními plody, karamelem a s čokoládovou či ovocnou polevou. Podobné dezerty jsou známé i v Řecku a ve Francii.

Panna cotta s jahodami

Oblíbený italský desert panna cotta s jahodami. Autor: Григорий Лойко, zdroj: Pixabay
Oblíbený italský desert panna cotta s jahodami. Autor: Григорий Лойко, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat výraz Panna cotta na Google.cz

Najít slovo Panna cotta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Panna cotta ve Wikizdrojích

Hledat termín Panna cotta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Panna cotta ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Panna cotta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Panna cotta například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Panna cotta? resp. co znamená Panna cotta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Panna cotta, odpověď na dotaz co je to Panna cotta?. Víte např. kdo to je Bulík? Znáte a víte kdo je Pokrytec? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Panna cotta v jiné sekci než jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..