Co je to?
Definice výrazu, termínu Panna cotta. Co znamená odborný pojem Panna cotta z kategorie Jídlo?

Co je to Panna cotta? Význam slova

Co znamená termín Panna cotta? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Panna cotta patří k nejoblíbenějším italským moučníkům. Název lze přeložit jako vařená smetana. Dezert se podobá pudingu, ale je lehčí. Podává se většinou doplněný ovocem.
Pro jeho přípravu se používá smetana, želatina, cukr a vanilka. Hotový krém se plní do skleniček a nechá se tuhnout v lednici. Panna cotta se zdobí ovocnou omáčkou, ovocem, popřípadě lístkem máty.


Co je to Panna cotta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Panna cotta. Co znamená odborný pojem Panna cotta z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Panna cotta? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Panna cotta je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, přesný výraz, terminus technicus, názvosloví, co to je, co je to Panna cotta?, co znamená, význam pojmu, slovník, termín, informace, formulace, terminologie, Jídlo, synonymum, definice, význam, definice pojmu


Pojem Panna cotta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Panna cotta můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Panna cotta (česky doslovně vařená smetana) je italský dezert z oblasti Piemontu. Je to vlastně smetana svařená se želatinou, mlékem a cukrem. Horký krém se pak vlije do formiček, nechá ztuhnout a podává se s lesními plody, karamelem a s čokoládovou či ovocnou polevou. Podobné dezerty jsou známé i v Řecku a ve Francii.

Panna cotta s jahodami

Oblíbený italský desert panna cotta s jahodami. Autor: Григорий Лойко, zdroj: Pixabay
Oblíbený italský desert panna cotta s jahodami. Autor: Григорий Лойко, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Panna cotta na Youtube

Zkusit najít slovo Panna cotta ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Panna cotta ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Panna cotta ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Panna cotta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Panna cotta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Panna cotta například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Panna cotta? resp. co přesně znamená slovo Panna cotta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Panna cotta, odpověď na dotaz co je to Panna cotta?. Víte např. kdo to je Iva Kubelková? Znáte a víte kdo je Sloupkař? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..