Co je to?
Definice výrazu, termínu Panna cotta. Co znamená odborný pojem Panna cotta z kategorie Jídlo?

Co je to Panna cotta? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Panna cotta

Panna cotta patří k nejoblíbenějším italským moučníkům. Název lze přeložit jako vařená smetana. Dezert se podobá pudingu, ale je lehčí. Podává se většinou doplněný ovocem.
Pro jeho přípravu se používá smetana, želatina, cukr a vanilka. Hotový krém se plní do skleniček a nechá se tuhnout v lednici. Panna cotta se zdobí ovocnou omáčkou, ovocem, popřípadě lístkem máty.


Co je to Panna cotta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Panna cotta. Co znamená odborný pojem Panna cotta z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Panna cotta? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Panna cotta se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: slovník, informace, definice pojmu, definice, názvosloví, slovo, wiki, odborné názvosloví, význam slova, terminus technicus, Jídlo, přesný význam, popis, co to je, co je to Panna cotta?, význam pojmu, heslo, termín


Pojem Panna cotta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Panna cotta? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Panna cotta (česky doslovně vařená smetana) je italský dezert z oblasti Piemontu. Je to vlastně smetana svařená se želatinou, mlékem a cukrem. Horký krém se pak vlije do formiček, nechá ztuhnout a podává se s lesními plody, karamelem a s čokoládovou či ovocnou polevou. Podobné dezerty jsou známé i v Řecku a ve Francii.

Panna cotta s jahodami

Oblíbený italský desert panna cotta s jahodami. Autor: Григорий Лойко, zdroj: Pixabay
Oblíbený italský desert panna cotta s jahodami. Autor: Григорий Лойко, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Panna cotta

Vyhledat pojem Panna cotta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Panna cotta ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Panna cotta ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Panna cotta ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Panna cotta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Panna cotta ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Panna cotta například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Panna cotta? resp. co se skrývá pod slovem Panna cotta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Panna cotta, odpověď na dotaz co je to Panna cotta?. Víte např. kdo to je Císař? Znáte a víte kdo je Jennifer Aniston? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..