Co je to?
Definice výrazu, termínu Panna cotta. Co znamená odborný pojem Panna cotta z kategorie Jídlo?

Co je to Panna cotta? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Panna cotta

Panna cotta patří k nejoblíbenějším italským moučníkům. Název lze přeložit jako vařená smetana. Dezert se podobá pudingu, ale je lehčí. Podává se většinou doplněný ovocem.
Pro jeho přípravu se používá smetana, želatina, cukr a vanilka. Hotový krém se plní do skleniček a nechá se tuhnout v lednici. Panna cotta se zdobí ovocnou omáčkou, ovocem, popřípadě lístkem máty.


Co je to Panna cotta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Panna cotta. Co znamená odborný pojem Panna cotta z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Panna cotta? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Panna cotta patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: termín, definice pojmu, význam pojmu, vysvětlení, informace, lexikon, synonymum, odborný výraz, popis, význam, co znamená, názvosloví, slovo, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný výraz, terminologie, Jídlo


Pojem Panna cotta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Panna cotta dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Panna cotta (česky doslovně vařená smetana) je italský dezert z oblasti Piemontu. Je to vlastně smetana svařená se želatinou, mlékem a cukrem. Horký krém se pak vlije do formiček, nechá ztuhnout a podává se s lesními plody, karamelem a s čokoládovou či ovocnou polevou. Podobné dezerty jsou známé i v Řecku a ve Francii.

Panna cotta s jahodami

Oblíbený italský desert panna cotta s jahodami. Autor: Григорий Лойко, zdroj: Pixabay
Oblíbený italský desert panna cotta s jahodami. Autor: Григорий Лойко, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Panna cotta lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Panna cotta ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Panna cotta ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Panna cotta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Panna cotta ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Panna cotta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Panna cotta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Panna cotta například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Panna cotta? resp. jaký je přesný význam slova Panna cotta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Panna cotta, odpověď na dotaz co je to Panna cotta?. Víte např. kdo to je Mrdna? Znáte a víte kdo je Sloupkař? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..