Co je to?
Výraz, termín, definice slova Finanční rezerva. Co znamená odborný pojem Finanční rezerva z kategorie Bankovnictví?

Co je Finanční rezerva? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Finanční rezerva?

Finanční rezerva je termín pro odložení určitého množství financí pro použití v dobách, které nebudou příliš příznivé, a bude potřeba využít peníze z minulých úspěšnějších období. Zajišťuje se tak jistota financí jednotlivců i podniků. Je tak možno pokrýt očekávané i neočekávané výdaje. Při výpadku příjmů a špatném vývoji hospodářství má pak firma i jednotlivec jistotu, že se neocitne ve finanční krizi a že má zajištěnou existenci.
Pro jednotlivce je přiměřenou finanční rezervou půlroční obrat rodinného rozpočtu, měla by být deseti procenty příjmu a velmi rychle dosažitelná. Další rezervy se pak mohou ukládat například do investičních produktů. Finanční rezervy mohou být dlouhodobé, střednědobé a krátkodobé. Každá z těchto rezerv slouží jinému účelu.


Co je to Finanční rezerva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Finanční rezerva. Co znamená odborný pojem Finanční rezerva z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici pojmu Finanční rezerva sdílejte s dalšími osobami na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Finanční rezerva je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: terminologie, definice, slovník, pojem, synonymum, význam slova, bankovnictví, popis, význam, lexikon, Finanční rezerva, co znamená, co to je, wiki, informace, definice pojmu, přesný význam, termín


Pojem Finanční rezerva je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Finanční rezerva? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Finanční rezerva znamená odložení jistých peněžních prostředků na méně příznivé časy a to především v likvidní podobě. Jde o stavební pilíř jistoty nejen v osobních, ale podnikových a institucionálních financí. V době nepřízni hospodářského vývoje tvoří odložená spotřeba, ve formě finanční rezervy, zdroj krytí jistých i nenadálých výdajů.

Pro více informací o heslu Finanční rezerva zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat frázi Finanční rezerva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Finanční rezerva ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Finanční rezerva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Finanční rezerva na Youtube

Vyhledat termín Finanční rezerva ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Finanční rezerva ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Finanční rezerva například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Finanční rezerva? resp. co je to Finanční rezerva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Finanční rezerva, odpověď na dotaz co je to Finanční rezerva?. Víte např. kdo to je Adam Kraus? Znáte a víte kdo je Helena Langšádlová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Finanční rezerva i v jiné části webu než je kategorie bankovnictví. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.