Co je to?
Odborný výraz, definice slova Finanční rezerva. Co znamená pojem Finanční rezerva z kategorie Bankovnictví?

Co je to Finanční rezerva? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Finanční rezerva?

Finanční rezerva je termín pro odložení určitého množství financí pro použití v dobách, které nebudou příliš příznivé, a bude potřeba využít peníze z minulých úspěšnějších období. Zajišťuje se tak jistota financí jednotlivců i podniků. Je tak možno pokrýt očekávané i neočekávané výdaje. Při výpadku příjmů a špatném vývoji hospodářství má pak firma i jednotlivec jistotu, že se neocitne ve finanční krizi a že má zajištěnou existenci.
Pro jednotlivce je přiměřenou finanční rezervou půlroční obrat rodinného rozpočtu, měla by být deseti procenty příjmu a velmi rychle dosažitelná. Další rezervy se pak mohou ukládat například do investičních produktů. Finanční rezervy mohou být dlouhodobé, střednědobé a krátkodobé. Každá z těchto rezerv slouží jinému účelu.


Odborný výraz, definice slova Finanční rezerva. Co znamená pojem Finanční rezerva z kategorie Bankovnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Finanční rezerva doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Finanční rezerva se nachází v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: termín, lexikon, wiki, definice pojmu, Bankovnictví, pojem, definice, terminus technicus, formulace, slovník, význam slova, odborné názvosloví, co je to Finanční rezerva?, heslo, terminologie, synonymum, odborný výraz, popis


Pojem Finanční rezerva je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Finanční rezerva?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Finanční rezerva znamená odložení jistých peněžních prostředků na méně příznivé časy a to především v likvidní podobě. Jde o stavební pilíř jistoty nejen v osobních, ale podnikových a institucionálních financí. V době nepřízni hospodářského vývoje tvoří odložená spotřeba, ve formě finanční rezervy, zdroj krytí jistých i nenadálých výdajů.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Finanční rezerva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Finanční rezerva ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Finanční rezerva ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Finanční rezerva na Google.cz

Hledat pojem Finanční rezerva ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Finanční rezerva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Finanční rezerva například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Finanční rezerva? resp. jaký je význam pojmu Finanční rezerva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Finanční rezerva, odpověď na dotaz co je to Finanční rezerva?. Víte např. kdo to je Poddaný? Znáte a víte kdo je Deviant? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.