Co je to?
Definice výrazu, termínu Finanční rezerva. Co znamená odborný pojem Finanční rezerva z kategorie Bankovnictví?

Co je Finanční rezerva?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Finanční rezerva

Finanční rezerva je termín pro odložení určitého množství financí pro použití v dobách, které nebudou příliš příznivé, a bude potřeba využít peníze z minulých úspěšnějších období. Zajišťuje se tak jistota financí jednotlivců i podniků. Je tak možno pokrýt očekávané i neočekávané výdaje. Při výpadku příjmů a špatném vývoji hospodářství má pak firma i jednotlivec jistotu, že se neocitne ve finanční krizi a že má zajištěnou existenci.
Pro jednotlivce je přiměřenou finanční rezervou půlroční obrat rodinného rozpočtu, měla by být deseti procenty příjmu a velmi rychle dosažitelná. Další rezervy se pak mohou ukládat například do investičních produktů. Finanční rezervy mohou být dlouhodobé, střednědobé a krátkodobé. Každá z těchto rezerv slouží jinému účelu.


Co je to Finanční rezerva? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Finanční rezerva. Co znamená odborný pojem Finanční rezerva z kategorie Bankovnictví?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice slova Finanční rezerva? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Finanční rezerva je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: přesný výraz, Finanční rezerva, co je to Finanční rezerva?, wiki, definice, bankovnictví, slovník, odborné názvosloví, popis, terminus technicus, heslo, význam, synonymum, význam slova, význam pojmu, názvosloví, formulace, odborný výraz


Pojem Finanční rezerva je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Finanční rezerva?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Finanční rezerva znamená odložení jistých peněžních prostředků na méně příznivé časy a to především v likvidní podobě. Jde o stavební pilíř jistoty nejen v osobních, ale podnikových a institucionálních financí. V době nepřízni hospodářského vývoje tvoří odložená spotřeba, ve formě finanční rezervy, zdroj krytí jistých i nenadálých výdajů.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Finanční rezerva ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Finanční rezerva na Google.cz

Najít slovo Finanční rezerva ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Finanční rezerva ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Finanční rezerva ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Finanční rezerva ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Finanční rezerva například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Finanční rezerva? resp. jaký je význam slova Finanční rezerva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Finanční rezerva, odpověď na dotaz co je to Finanční rezerva?. Víte např. kdo to je Buržoust? Znáte a víte kdo je Braňo Holiček? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než bankovnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, banka nová, finanční rezerva, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.