Co je to?
Výraz, termín, definice slova Finanční rezerva. Co znamená odborný pojem Finanční rezerva z kategorie Bankovnictví?

Co je to Finanční rezerva? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Finanční rezerva

Finanční rezerva je termín pro odložení určitého množství financí pro použití v dobách, které nebudou příliš příznivé, a bude potřeba využít peníze z minulých úspěšnějších období. Zajišťuje se tak jistota financí jednotlivců i podniků. Je tak možno pokrýt očekávané i neočekávané výdaje. Při výpadku příjmů a špatném vývoji hospodářství má pak firma i jednotlivec jistotu, že se neocitne ve finanční krizi a že má zajištěnou existenci.
Pro jednotlivce je přiměřenou finanční rezervou půlroční obrat rodinného rozpočtu, měla by být deseti procenty příjmu a velmi rychle dosažitelná. Další rezervy se pak mohou ukládat například do investičních produktů. Finanční rezervy mohou být dlouhodobé, střednědobé a krátkodobé. Každá z těchto rezerv slouží jinému účelu.


Co je to Finanční rezerva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Finanční rezerva. Co znamená odborný pojem Finanční rezerva z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Finanční rezerva s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Finanční rezerva je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: význam slova, názvosloví, bankovnictví, definice, vysvětlení, wiki, termín, odborný výraz, význam, přesný význam, heslo, lexikon, popis, bankovnictví, slovník, formulace, informace, Finanční rezerva


Pojem Finanční rezerva je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Finanční rezerva?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Finanční rezerva znamená odložení jistých peněžních prostředků na méně příznivé časy a to především v likvidní podobě. Jde o stavební pilíř jistoty nejen v osobních, ale podnikových a institucionálních financí. V době nepřízni hospodářského vývoje tvoří odložená spotřeba, ve formě finanční rezervy, zdroj krytí jistých i nenadálých výdajů.

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Finanční rezerva na Youtube

Najít heslo Finanční rezerva ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Finanční rezerva na Google.cz

Hledat heslo Finanční rezerva ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Finanční rezerva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Finanční rezerva ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Finanční rezerva například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Finanční rezerva? resp. co přesně znamená slovo Finanční rezerva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Finanční rezerva, odpověď na dotaz co je to Finanční rezerva?. Víte např. kdo to je Ridley Scott? Znáte a víte kdo je Quasimodo? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je bankovnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.