Co je to?
Odborný výraz, definice slova Finanční rezerva. Co znamená pojem Finanční rezerva z kategorie Bankovnictví?

Co je to Finanční rezerva? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Finanční rezerva

Finanční rezerva je termín pro odložení určitého množství financí pro použití v dobách, které nebudou příliš příznivé, a bude potřeba využít peníze z minulých úspěšnějších období. Zajišťuje se tak jistota financí jednotlivců i podniků. Je tak možno pokrýt očekávané i neočekávané výdaje. Při výpadku příjmů a špatném vývoji hospodářství má pak firma i jednotlivec jistotu, že se neocitne ve finanční krizi a že má zajištěnou existenci.
Pro jednotlivce je přiměřenou finanční rezervou půlroční obrat rodinného rozpočtu, měla by být deseti procenty příjmu a velmi rychle dosažitelná. Další rezervy se pak mohou ukládat například do investičních produktů. Finanční rezervy mohou být dlouhodobé, střednědobé a krátkodobé. Každá z těchto rezerv slouží jinému účelu.


Odborný výraz, definice slova Finanční rezerva. Co znamená pojem Finanční rezerva z kategorie Bankovnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Finanční rezerva se nachází v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: wiki, termín, heslo, význam, slovník, synonymum, pojem, Bankovnictví, co je to Finanční rezerva?, přesný význam, Finanční rezerva, definice pojmu, co znamená, slovo, formulace, Bankovnictví, co to je, význam slova


Pojem Finanční rezerva je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Finanční rezerva? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Finanční rezerva znamená odložení jistých peněžních prostředků na méně příznivé časy a to především v likvidní podobě. Jde o stavební pilíř jistoty nejen v osobních, ale podnikových a institucionálních financí. V době nepřízni hospodářského vývoje tvoří odložená spotřeba, ve formě finanční rezervy, zdroj krytí jistých i nenadálých výdajů.

Další zdroje informací

Hledat heslo Finanční rezerva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Finanční rezerva ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Finanční rezerva ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Finanční rezerva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Finanční rezerva ve Wikislovníku

Hledat pojem Finanční rezerva ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Finanční rezerva například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Finanční rezerva? resp. co se přesně ukrývá za slovem Finanční rezerva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Finanční rezerva, odpověď na dotaz co je to Finanční rezerva?. Víte např. kdo to je IT ředitel? Znáte a víte kdo je Ruchař? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Bankovnictví Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.