Co je to?
Výraz, termín, definice slova Finanční rezerva. Co znamená odborný pojem Finanční rezerva z kategorie Bankovnictví?

Co je to Finanční rezerva? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Finanční rezerva

Finanční rezerva je termín pro odložení určitého množství financí pro použití v dobách, které nebudou příliš příznivé, a bude potřeba využít peníze z minulých úspěšnějších období. Zajišťuje se tak jistota financí jednotlivců i podniků. Je tak možno pokrýt očekávané i neočekávané výdaje. Při výpadku příjmů a špatném vývoji hospodářství má pak firma i jednotlivec jistotu, že se neocitne ve finanční krizi a že má zajištěnou existenci.
Pro jednotlivce je přiměřenou finanční rezervou půlroční obrat rodinného rozpočtu, měla by být deseti procenty příjmu a velmi rychle dosažitelná. Další rezervy se pak mohou ukládat například do investičních produktů. Finanční rezervy mohou být dlouhodobé, střednědobé a krátkodobé. Každá z těchto rezerv slouží jinému účelu.


Co je to Finanční rezerva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Finanční rezerva. Co znamená odborný pojem Finanční rezerva z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Finanční rezerva? s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Finanční rezerva je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: definice, bankovnictví, význam, názvosloví, co znamená, formulace, synonymum, terminus technicus, lexikon, informace, pojem, bankovnictví, slovník, význam slova, přesný význam, wiki, odborné názvosloví, popis


Pojem Finanční rezerva je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Finanční rezerva? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Finanční rezerva znamená odložení jistých peněžních prostředků na méně příznivé časy a to především v likvidní podobě. Jde o stavební pilíř jistoty nejen v osobních, ale podnikových a institucionálních financí. V době nepřízni hospodářského vývoje tvoří odložená spotřeba, ve formě finanční rezervy, zdroj krytí jistých i nenadálých výdajů.

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Finanční rezerva na Youtube

Hledat slovo Finanční rezerva ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Finanční rezerva ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Finanční rezerva ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Finanční rezerva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Finanční rezerva ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Finanční rezerva například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Finanční rezerva? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Finanční rezerva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Finanční rezerva, odpověď na dotaz co je to Finanční rezerva?. Víte např. kdo to je Jednatel? Znáte a víte kdo je Succubus? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je bankovnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.