Co je to?
Výraz, termín, definice slova Deteriorace. Co znamená odborný pojem Deteriorace z kategorie Nemoce?

Co je to Deteriorace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Deteriorace?

Deteriorace znamená zhoršení nebo krátkodobé snížení, redukování, degradaci dovedností a schopností a celkově klesající výkonnost v dané oblasti. V oblasti lékařství se tento pojem používá, jestliže se celkově zhoršují jak funkce organismu, tak osobnosti, a není možno pozorovat zjevnou příčinu. Deteriorace je i označením pro snížení rozumových schopností, které je krátkodobé a dočasné. Člověku se tak zhorší intelektové schopnosti, např. při úrazu hlavy, nadměrném požívání alkoholu nebo určitých onemocněních.


Co je to Deteriorace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Deteriorace. Co znamená odborný pojem Deteriorace z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Deteriorace je v sekci Nemoce

Klíčová slova: pojem, synonymum, terminologie, slovník, význam slova, formulace, co je to Deteriorace?, co to je, přesný výraz, Nemoce, Nemoce, vysvětlení, odborné názvosloví, terminus technicus, slovo, přesný význam, co znamená, termín


Pojem Deteriorace je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Deteriorace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Deteriorace (z lat. deterior, horší, slabší) znamená obecně zhoršování.
V medicíně zhoršování všech funkcí organismu i osobnosti bez zjevné příčiny. Mnoho[kdo?] slovníků cizích slov uvádí deterioraci také jako dočasné, krátkodobé snížení rozumových schopností. Vzniká na bázi organických procesů a dominantní je postižení intelektu. Příčinou bývá dlouhodobé užívání alkoholu, což vede k poškození mozku, ale také úrazy hlavy nebo encefalitida. To vše způsobí, že se inteligentní člověk začne chovat jako primitiv, tzn. že degraduje v intelektuální oblasti.
Index deteriorace udává zhoršení intelektových schopností při demenci, vyjádřené v procentech v porovnání s premorbidním (z lat. morbus - nemoc) intelektem.

Další informační zdroje

Zkusit najít heslo Deteriorace ve Wikislovníku

Hledat termín Deteriorace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Deteriorace ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Deteriorace ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Deteriorace na Google.cz

Vyhledat výraz Deteriorace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Deteriorace například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Deteriorace? resp. co označuje slovo Deteriorace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deteriorace, odpověď na dotaz co je to Deteriorace?. Víte např. kdo to je Skvoter? Znáte a víte kdo je Atomista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.