Co je to?
Výraz, termín, definice slova Deteriorace. Co znamená odborný pojem Deteriorace z kategorie Nemoce?

Co je to Deteriorace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Deteriorace?

Deteriorace znamená zhoršení nebo krátkodobé snížení, redukování, degradaci dovedností a schopností a celkově klesající výkonnost v dané oblasti. V oblasti lékařství se tento pojem používá, jestliže se celkově zhoršují jak funkce organismu, tak osobnosti, a není možno pozorovat zjevnou příčinu. Deteriorace je i označením pro snížení rozumových schopností, které je krátkodobé a dočasné. Člověku se tak zhorší intelektové schopnosti, např. při úrazu hlavy, nadměrném požívání alkoholu nebo určitých onemocněních.


Co je to Deteriorace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Deteriorace. Co znamená odborný pojem Deteriorace z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Deteriorace s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Deteriorace patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: co je to Deteriorace?, význam slova, Nemoce, definice pojmu, co to je, význam, slovo, názvosloví, slovník, vysvětlení, přesný výraz, heslo, lexikon, termín, přesný význam, formulace, odborné názvosloví, synonymum


Pojem Deteriorace je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Deteriorace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Deteriorace (z lat. deterior, horší, slabší) znamená obecně zhoršování.
V medicíně zhoršování všech funkcí organismu i osobnosti bez zjevné příčiny. Mnoho[kdo?] slovníků cizích slov uvádí deterioraci také jako dočasné, krátkodobé snížení rozumových schopností. Vzniká na bázi organických procesů a dominantní je postižení intelektu. Příčinou bývá dlouhodobé užívání alkoholu, což vede k poškození mozku, ale také úrazy hlavy nebo encefalitida. To vše způsobí, že se inteligentní člověk začne chovat jako primitiv, tzn. že degraduje v intelektuální oblasti.
Index deteriorace udává zhoršení intelektových schopností při demenci, vyjádřené v procentech v porovnání s premorbidním (z lat. morbus - nemoc) intelektem.

Další informační zdroje o slovu Deteriorace

Najít pojem Deteriorace na Google.cz

Hledat videa s názvem Deteriorace na Youtube

Hledat výraz Deteriorace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Deteriorace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Deteriorace ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deteriorace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Deteriorace například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Deteriorace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Deteriorace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deteriorace, odpověď na dotaz co je to Deteriorace?. Víte např. kdo to je Akolyta? Znáte a víte kdo je Atomista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.