Co je to?
Výraz, termín, definice slova Deteriorace. Co znamená odborný pojem Deteriorace z kategorie Nemoce?

Co je to Deteriorace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Deteriorace?

Deteriorace znamená zhoršení nebo krátkodobé snížení, redukování, degradaci dovedností a schopností a celkově klesající výkonnost v dané oblasti. V oblasti lékařství se tento pojem používá, jestliže se celkově zhoršují jak funkce organismu, tak osobnosti, a není možno pozorovat zjevnou příčinu. Deteriorace je i označením pro snížení rozumových schopností, které je krátkodobé a dočasné. Člověku se tak zhorší intelektové schopnosti, např. při úrazu hlavy, nadměrném požívání alkoholu nebo určitých onemocněních.


Co je to Deteriorace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Deteriorace. Co znamená odborný pojem Deteriorace z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Deteriorace? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Deteriorace se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: pojem, Nemoce, význam slova, terminologie, synonymum, názvosloví, informace, odborné názvosloví, přesný výraz, odborný výraz, Nemoce, wiki, význam pojmu, definice pojmu, slovník, definice, slovo, Deteriorace


Pojem Deteriorace je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Deteriorace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Deteriorace (z lat. deterior, horší, slabší) znamená obecně zhoršování.
V medicíně zhoršování všech funkcí organismu i osobnosti bez zjevné příčiny. Mnoho[kdo?] slovníků cizích slov uvádí deterioraci také jako dočasné, krátkodobé snížení rozumových schopností. Vzniká na bázi organických procesů a dominantní je postižení intelektu. Příčinou bývá dlouhodobé užívání alkoholu, což vede k poškození mozku, ale také úrazy hlavy nebo encefalitida. To vše způsobí, že se inteligentní člověk začne chovat jako primitiv, tzn. že degraduje v intelektuální oblasti.
Index deteriorace udává zhoršení intelektových schopností při demenci, vyjádřené v procentech v porovnání s premorbidním (z lat. morbus - nemoc) intelektem.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deteriorace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Deteriorace na Youtube

Vyhledat slovo Deteriorace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Deteriorace ve Wikimedia Commons

Najít termín Deteriorace ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Deteriorace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Deteriorace například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Deteriorace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Deteriorace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deteriorace, odpověď na dotaz co je to Deteriorace?. Víte např. kdo to je Podrazák? Znáte a víte kdo je Hédonista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.