Co je to?
Odborný výraz, definice slova Černý trh. Co znamená pojem Černý trh z kategorie Ekonomie?

Co je Černý trh? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Černý trh?

Černý trh je označení pro neoficiální část ekonomiky. Používá se také pojmenování stínová ekonomika. Jedná se o takové ekonomické vztahy, které by vůbec neměly existovat, protože neexistují v souladu se zákony státu. Provozovateli černého trhy bývají velmi často mafie a je jimi podporován organizovaný zločin. Struktura je podobná jako v klasické ekonomice, jsou zde dodavatelé, zákazníci, prostředníci a stejný proces obchodování. Nízké náklady a vysoký zisk bez zdanění jsou hlavními příčinami vzniku černého trhu.
Zboží není státem kontrolováno, takže se obchoduje se zbožím, na kterém jsou vysoké daně, se zbožím, které není legální, je regulované nebo přímo zakázané. Může se jednat o drahé i levnější výrobky, vždy záleží na poptávce a dostupnosti. Obchodování na trhu má i svá rizika – jedná se o nelegální činnost, často zde dochází k podvodům a násilí, zboží může být padělané.


Co je to Černý trh? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Černý trh. Co znamená pojem Černý trh z kategorie Ekonomie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Černý trh se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Černý trh se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: význam, popis, význam slova, vysvětlení, formulace, synonymum, slovo, slovník, termín, definice pojmu, co to je, přesný výraz, pojem, terminologie, terminus technicus, wiki, co znamená, definice


Pojem Černý trh je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Černý trh dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Černý trh neboli černá či stínová ekonomika je označení pro neoficiální ekonomiku. Jde o souhrn ekonomických vztahů, které již svou existencí porušují zákony dané země a často ji provozuje organizovaný zločin (mafie). Stejně jako v případě běžného trhu zde existují dodavatelé, odběratelé a prostředníci zboží nebo služeb, smluvní ceny, obchodní zvyky a tak dále. Potenciálně vysoký peněžní zisk výměnou za nízký vklad je hlavní motivací angažovanosti na černém trhu. Zboží směněné na černém trhu není daněno, nachází se mimo kontrolu státu jako formální autority. Často se jedná o takové druhy komodit, které formální autorita neumožňuje směňovat a/nebo držet (drogy), takové, které reguluje (zbraně), nebo zboží, které je vysoce daněno (tabák).

Pro další informace o termínu Černý trh zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Černý trh ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Černý trh ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Černý trh ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Černý trh ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Černý trh ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Černý trh ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Černý trh například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Černý trh? resp. co označuje slovo Černý trh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Černý trh, odpověď na dotaz co je to Černý trh?. Víte např. kdo to je Andrea Elsnerová? Znáte a víte kdo je Pirát? Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než ekonomie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.