Co je to?
Definice výrazu Green deal. Co znamená odborný pojem Green deal z kategorie Politika?

Co je Green deal? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Green deal?

Green deal neboli Zelená dohoda pro Evropu je pojmenování pro celý soubor návrhů, jejich cílem je vytvořit ucelenou sadu návrhů pro změnu politiky Evropské unie a jednotlivých unijních států takovým způsobem, aby bylo dosaženo snížení emisí skleníkových plynů a aby Evropa byla již v roce 2025 klimaticky (uhlíkově) neutrální, tedy aby byly na nulových hodnotách emise oxidu uhličitého. Do roku 2030 mají být tyto emise o 55% nižší než v roce 1990.
Tuto dohodu představily orgány Evropské unie v prosinci roku 2019. Obsahovala také řadu opatření, která směřují ke splnění stanovených cílů. Zahrnují například investice do inovativních řešení a výzkumu, ochranu přírodního bohatství a také změnu ekonomik evropských zemí, aby tyto ekonomiky i bez vytěžování přírodních zdrojů byly dlouhodobě udržitelné. Pro dosažení těchto cílů budou nutné dodatečné investice kolem 260 miliard EUR. Dlouhodobé rozpočty Evropské unie by počítat s poskytnutím přibližně čtvrtiny, další finance by měly pocházet od Evropské investiční banky.


Co je to Green deal? Význam slova, termín, Definice výrazu Green deal. Co znamená odborný pojem Green deal z kategorie Politika?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Green deal? s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Green deal je v sekci politika

Klíčová slova: pojem, co je to Green deal?, odborné názvosloví, definice, wiki, co to je, přesný význam, heslo, politika, definice pojmu, synonymum, terminologie, Green deal, odborný výraz, politika, význam, terminus technicus, přesný výraz


Pojem Green deal je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Green deal

Hledat frázi Green deal ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Green deal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Green deal na Google.cz

Vyhledat výraz Green deal ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Green deal ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Green deal ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Green deal například ve Wikipedii, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Green deal? resp. co přesně znamená slovo Green deal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Green deal, odpověď na dotaz co je to Green deal?. Víte např. kdo to je Lukáš Nečesaný? Znáte a víte kdo je David Lafata? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než politika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.