Co je to?
Definice odborného termínu, slova Trojský kůň. Co znamená pojem Trojský kůň z kategorie Software?

Co je to Trojský kůň? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Trojský kůň

Trojský kůň je škodlivou činností zaměřenou proti uživateli počítače. Jde o část programu nebo aplikaci, která může uživatele nějakým způsobem poškodit. Název byl inspirován antikou, řeckou bájí o soše koně, použité jako trik při dobytí Tróje.
Trojský kůň v sobě ukrývá škodlivou činnost, která je skryta za nějakou jinou funkcí. Může se jednat o program nebo nástroj, které jsou jinak zcela běžné. Pokud je uživatel použije, spustí současně program trojského koně. Může být také přidán do již existující aplikace a pak být nabízen volně ke stažení. Na rozdíl od viru nenakazí trojský kůň sám další počítače.


Co je to Trojský kůň? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Trojský kůň. Co znamená pojem Trojský kůň z kategorie Software?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Trojský kůň je v kategorii Software

Klíčová slova: význam slova, co to je, termín, co znamená, vysvětlení, přesný význam, přesný výraz, terminus technicus, formulace, Trojský kůň, informace, slovník, wiki, heslo, odborné názvosloví, Software, definice pojmu, význam pojmu


Pojem Trojský kůň je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Trojský kůň? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Trójský kůň je v řecké mytologii předposlední akt deset let trvající trójské války. Skupinka obléhajících Řeků (kteří se u Homéra nazývají Achájové, Danaové) pod vedením Odysseovým se ukryla do velkého dřevěného koně a zbytek odplul do úkrytu. Když Trójané vtáhli koně do města, Odysseovi lidé otevřeli bránu a učinili tak poslední krok ke zničení hrdého města Trója. Šlo vlastně o speciálně zkonstruovaný a použitý válečný stroj, který Řekům posloužil jako válečná lest a překvapení.

Více informací o pojmu Trojský kůň lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Trojský kůň na Youtube

Zkusit najít termín Trojský kůň ve Wikizdrojích

Najít termín Trojský kůň ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Trojský kůň ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trojský kůň ve Wikimedia Commons

Najít pojem Trojský kůň na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Trojský kůň například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Trojský kůň? resp. co znamená výraz Trojský kůň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trojský kůň, odpověď na dotaz co je to Trojský kůň?. Víte např. kdo to je Daniel Craig? Znáte a víte kdo je Světlana Nálepková? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Software). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.