Co je to?
Definice odborného termínu, slova Trojský kůň. Co znamená pojem Trojský kůň z kategorie Software?

Co je Trojský kůň? Význam slova

Co znamená termín Trojský kůň? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Trojský kůň je škodlivou činností zaměřenou proti uživateli počítače. Jde o část programu nebo aplikaci, která může uživatele nějakým způsobem poškodit. Název byl inspirován antikou, řeckou bájí o soše koně, použité jako trik při dobytí Tróje.
Trojský kůň v sobě ukrývá škodlivou činnost, která je skryta za nějakou jinou funkcí. Může se jednat o program nebo nástroj, které jsou jinak zcela běžné. Pokud je uživatel použije, spustí současně program trojského koně. Může být také přidán do již existující aplikace a pak být nabízen volně ke stažení. Na rozdíl od viru nenakazí trojský kůň sám další počítače.


Co je to Trojský kůň? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Trojský kůň. Co znamená pojem Trojský kůň z kategorie Software?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Trojský kůň sdílet s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Trojský kůň patří do sekce software

Klíčová slova: význam pojmu, synonymum, software, definice pojmu, význam slova, co znamená, terminologie, slovo, software, Trojský kůň, definice, názvosloví, lexikon, terminus technicus, popis, odborné názvosloví, přesný výraz, co to je


Pojem Trojský kůň je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Trojský kůň? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Trójský kůň je v řecké mytologii předposlední akt deset let trvající trójské války. Skupinka obléhajících Řeků (kteří se u Homéra nazývají Achájové, Danaové) pod vedením Odysseovým se ukryla do velkého dřevěného koně a zbytek odplul do úkrytu. Když Trójané vtáhli koně do města, Odysseovi lidé otevřeli bránu a učinili tak poslední krok ke zničení hrdého města Trója. Šlo vlastně o speciálně zkonstruovaný a použitý válečný stroj, který Řekům posloužil jako válečná lest a překvapení.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Trojský kůň ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Trojský kůň ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Trojský kůň ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Trojský kůň ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Trojský kůň ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Trojský kůň ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Trojský kůň například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Trojský kůň? resp. jaký je přesný význam slova Trojský kůň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trojský kůň, odpověď na dotaz co je to Trojský kůň?. Víte např. kdo to je Blake Shelton? Znáte a víte kdo je Transvestita? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je software. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.