Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hospic. Co znamená odborný pojem Hospic z kategorie Lékařství?

Co je to Hospic? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hospic?

Hospic je zdravotnické zařízení zaměřené na péči o pacienty v poslední fázi života. Často se jedná o pacienty v posledním, nevyléčitelném stádiu nemoci. Hospice poskytují tzv. paliativní péči, tj. snaží se, aby lidé strávili závěr života pokud možno důstojně, pomáhají jim zmírnit bolest a poskytují oporu blízkým nemocného.


Co je to Hospic? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hospic. Co znamená odborný pojem Hospic z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Hospic je v kategorii lékařství

Klíčová slova: Hospic, definice, terminus technicus, wiki, termín, vysvětlení, heslo, názvosloví, popis, význam slova, lékařství, význam pojmu, co znamená, definice pojmu, formulace, pojem, synonymum, lexikon


Pojem Hospic je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Hospic píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Hospic je zdravotnicko-sociální zařízení, které slouží k péči o nevyléčitelně a těžce nemocné osoby, tedy k tzv. paliativní péči. Současná zdravotnická zařízení hospicového typu dostala své jméno podle instituce hospiců – míst pro odpočinek poutníků, která vznikla ve 4. století.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Hospic ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Hospic na Google.cz

Najít heslo Hospic ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hospic ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Hospic ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hospic ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hospic například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Hospic? resp. jaká je definice slova Hospic? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hospic, odpověď na dotaz co je to Hospic?. Víte např. kdo to je Alfred Rosenberg? Znáte a víte kdo je Salma Hayek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.