Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hospic. Co znamená pojem Hospic z kategorie Lékařství?

Co je to Hospic? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Hospic

Hospic je zdravotnické zařízení zaměřené na péči o pacienty v poslední fázi života. Často se jedná o pacienty v posledním, nevyléčitelném stádiu nemoci. Hospice poskytují tzv. paliativní péči, tj. snaží se, aby lidé strávili závěr života pokud možno důstojně, pomáhají jim zmírnit bolest a poskytují oporu blízkým nemocného.


Co je to Hospic? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hospic. Co znamená pojem Hospic z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Hospic) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hospic patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, význam, definice pojmu, přesný výraz, definice, odborné názvosloví, vysvětlení, význam pojmu, slovo, pojem, odborný výraz, popis, termín, terminologie, formulace, informace, slovník, Lékařství


Pojem Hospic je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Hospic dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hospic je zdravotnicko-sociální zařízení, které slouží k péči o nevyléčitelně a těžce nemocné osoby, tedy k tzv. paliativní péči. Současná zdravotnická zařízení hospicového typu dostala své jméno podle instituce hospiců – míst pro odpočinek poutníků, která vznikla ve 4. století.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Hospic ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Hospic ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hospic ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hospic ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Hospic na Youtube

Zkusit najít termín Hospic ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hospic například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Hospic? resp. co vlastně znamená slovo Hospic? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hospic, odpověď na dotaz co je to Hospic?. Víte např. kdo to je Kurátor? Znáte a víte kdo je Jiří Menzel? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.