Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hospic. Co znamená pojem Hospic z kategorie Lékařství?

Co je to Hospic? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Hospic

Hospic je zdravotnické zařízení zaměřené na péči o pacienty v poslední fázi života. Často se jedná o pacienty v posledním, nevyléčitelném stádiu nemoci. Hospice poskytují tzv. paliativní péči, tj. snaží se, aby lidé strávili závěr života pokud možno důstojně, pomáhají jim zmírnit bolest a poskytují oporu blízkým nemocného.


Co je to Hospic? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hospic. Co znamená pojem Hospic z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hospic? Potom se o definici podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hospic se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co to je, přesný význam, odborný výraz, informace, synonymum, popis, názvosloví, terminologie, co je to Hospic?, Lékařství, heslo, vysvětlení, wiki, definice pojmu, slovo, formulace, co znamená, terminus technicus


Pojem Hospic je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hospic? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hospic je zdravotnicko-sociální zařízení, které slouží k péči o nevyléčitelně a těžce nemocné osoby, tedy k tzv. paliativní péči. Současná zdravotnická zařízení hospicového typu dostala své jméno podle instituce hospiců – míst pro odpočinek poutníků, která vznikla ve 4. století.

Více informací o pojmu Hospic lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Hospic ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hospic ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Hospic ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Hospic ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Hospic na Youtube

Hledat výraz Hospic na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hospic například ve Wikislovníku, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Hospic? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hospic? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hospic, odpověď na dotaz co je to Hospic?. Víte např. kdo to je Referent? Znáte a víte kdo je Alice Bendová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.