Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adjudikace. Co znamená odborný pojem Adjudikace z kategorie Právo?

Co je to Adjudikace? Význam slova

Co znamená termín Adjudikace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Adjudikace je pojem, který může být použit v obecném právu ve významu soudní rozhodnutí. Je to tzv. přisouzení, které přiřkne jedné ze stran sporu určité právo nebo věc.
Pojem adjudikace se hojně užívá v mezinárodním právu, kde označuje způsob nabytí určitého státního území nebo jeho části. Toto nabytí probíhá na základě rozhodnutí mezinárodního orgánu. Ten svou pravomoc získává mezinárodní smlouvou a dotčené státy se zavazují se výrokem mezinárodního orgánu řídit.


Co je to Adjudikace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Adjudikace. Co znamená odborný pojem Adjudikace z kategorie Právo?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Adjudikace) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Adjudikace patří do kategorie právo

Klíčová slova: terminus technicus, co znamená, informace, význam, co to je, heslo, přesný význam, význam slova, wiki, právo, význam pojmu, lexikon, vysvětlení, odborné názvosloví, přesný výraz, Adjudikace, synonymum, co je to Adjudikace?


Pojem Adjudikace je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Adjudikace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Adjudikace (adiudicatio) znamená přisouzení, výrok soudu, kterým je jedné ze stran sporu přiřknuta určitá věc nebo právo. Může jít o výrok deklaratorní, kterým se pouze autoritativně potvrzuje už určitá existující skutečnost (např. přechod práva na základě platně uzavřené smlouvy), nebo konstitutivní, teprve kterým dojde ke vzniku dané skutečnosti (např. při rozdělení spoluvlastnictví).

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Adjudikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Adjudikace na Google.cz

Vyhledat slovo Adjudikace ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Adjudikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adjudikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Adjudikace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Adjudikace například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Adjudikace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Adjudikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adjudikace, odpověď na dotaz co je to Adjudikace?. Víte např. kdo to je Bradley Cooper? Znáte a víte kdo je Bílý kůň? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci právo Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.