Co je to?
Definice výrazu Adjudikace. Co znamená odborný pojem Adjudikace z kategorie Právo?

Co je Adjudikace?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Adjudikace?

Adjudikace je pojem, který může být použit v obecném právu ve významu soudní rozhodnutí. Je to tzv. přisouzení, které přiřkne jedné ze stran sporu určité právo nebo věc.
Pojem adjudikace se hojně užívá v mezinárodním právu, kde označuje způsob nabytí určitého státního území nebo jeho části. Toto nabytí probíhá na základě rozhodnutí mezinárodního orgánu. Ten svou pravomoc získává mezinárodní smlouvou a dotčené státy se zavazují se výrokem mezinárodního orgánu řídit.


Co je to Adjudikace? Význam slova, termín, Definice výrazu Adjudikace. Co znamená odborný pojem Adjudikace z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Adjudikace? s vašimi kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Adjudikace je v sekci právo

Klíčová slova: terminologie, názvosloví, přesný význam, formulace, heslo, synonymum, slovo, popis, význam pojmu, definice pojmu, přesný výraz, vysvětlení, slovník, co to je, právo, wiki, právo, odborné názvosloví


Pojem Adjudikace je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Adjudikace?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Adjudikace (adiudicatio) znamená přisouzení, výrok soudu, kterým je jedné ze stran sporu přiřknuta určitá věc nebo právo. Může jít o výrok deklaratorní, kterým se pouze autoritativně potvrzuje už určitá existující skutečnost (např. přechod práva na základě platně uzavřené smlouvy), nebo konstitutivní, teprve kterým dojde ke vzniku dané skutečnosti (např. při rozdělení spoluvlastnictví).

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Adjudikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Adjudikace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Adjudikace ve Wikislovníku

Najít termín Adjudikace ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Adjudikace ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Adjudikace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Adjudikace například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je význam slova Adjudikace? resp. co to je Adjudikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adjudikace, odpověď na dotaz co je to Adjudikace?. Víte např. kdo to je Lenka Kabrhelová? Znáte a víte kdo je Bigamista? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Adjudikace i v jiné kategorii než v právo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, soudce, adjudikace, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.