Co je to?
Výraz, termín, definice slova Testosteron. Co znamená odborný pojem Testosteron z kategorie Lékařství?

Co je Testosteron? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Testosteron?

Testosteron je název hormonu – steroidu, řadícího se k androgenům, tedy mužským pohlavním hormonům, a patří také mezi anabolické steroidy. Je produkován varlaty a nadledvinkami, projevuje se nejvíce v pubertě v souvislosti s vývojem pohlavních znaků.
U dospělých pak testosteron podporuje tvorbu spermatu, udržuje ochlupení a chrání před osteoporózou.


Co je to Testosteron? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Testosteron. Co znamená odborný pojem Testosteron z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Testosteron? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Testosteron je v kategorii lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, lexikon, synonymum, slovo, vysvětlení, heslo, Testosteron, odborný výraz, terminologie, význam pojmu, význam, co to je, přesný význam, formulace, slovník, pojem, definice pojmu, názvosloví


Pojem Testosteron je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Testosteron? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Testosteron je steroidní hormon ze skupiny androgenů. Řadí se mezi anabolické steroidy, je to mužský pohlavní hormon (androgen).

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Testosteron ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Testosteron ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Testosteron ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Testosteron na Google.cz

Hledat výraz Testosteron ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Testosteron ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Testosteron například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Testosteron? resp. co vlastně znamená slovo Testosteron? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Testosteron, odpověď na dotaz co je to Testosteron?. Víte např. kdo to je Michal Bragagnolo? Znáte a víte kdo je Antonín Barák? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.