Co je to?
Výraz, termín, definice slova Testosteron. Co znamená odborný pojem Testosteron z kategorie Lékařství?

Co je to Testosteron? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Testosteron?

Testosteron je název hormonu – steroidu, řadícího se k androgenům, tedy mužským pohlavním hormonům, a patří také mezi anabolické steroidy. Je produkován varlaty a nadledvinkami, projevuje se nejvíce v pubertě v souvislosti s vývojem pohlavních znaků.
U dospělých pak testosteron podporuje tvorbu spermatu, udržuje ochlupení a chrání před osteoporózou.


Co je to Testosteron? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Testosteron. Co znamená odborný pojem Testosteron z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Testosteron můžete samozřejmě sdílet se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Testosteron je v sekci lékařství

Klíčová slova: názvosloví, co je to Testosteron?, význam pojmu, význam, wiki, lékařství, význam slova, lexikon, definice, lékařství, odborný výraz, co to je, definice pojmu, pojem, termín, co znamená, přesný výraz, slovo


Pojem Testosteron je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Testosteron?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Testosteron je steroidní hormon ze skupiny androgenů. Řadí se mezi anabolické steroidy, je to mužský pohlavní hormon (androgen).

Pro další informace o termínu Testosteron zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Testosteron ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Testosteron ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Testosteron na Youtube

Najít slovo Testosteron ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Testosteron ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Testosteron ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Testosteron například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Testosteron? resp. jaká je definice slova Testosteron? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Testosteron, odpověď na dotaz co je to Testosteron?. Víte např. kdo to je Sviňák? Znáte a víte kdo je Zhang Ziyi? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.